Dynamo těsně nestačilo na lídra

01.02.2019 | David Záruba

PARDUBICE — Fotbalovým výsledkem 0:1 skončil souboj hokejistů Pardubic s prvním Libercem. Dynamo přes velkou snahu doplatilo na nulovou koncovku, Rostislav Marosz a Brian Ihnačák dokonce trefili tyčky. Východočechům nevyšla ani takřka dvouminutová power play.

41. kolo, pátek 1.2.2019 od 18:00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA
HC Dynamo Pardubice

Bílí Tygři Liberec

Branka a nahrávky: 11:08 Valský (Filippi, Šmíd; 5/5). Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Kis, Rampír. Vyloučení: 1:4 (0:2, 1:1, 0:1). Bez využití. Diváci: 7091. Střely na branku: 21:24 (7:11, 10:5, 4:8). Srážky: 7:5. Vhazování: 27:31. Blokované střely: 9:12. Průběh utkání: 0:1. Nejlepší hráči: Oscar Eklund – Ladislav Šmíd.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, J. Mikuš, Schaus, Budík, Cardwell, Zdráhal – Hovorka, Kloz, Rolinek – Machala, Ihnačák, Dušek – Horký, Mandát, Perret – Koffer, Marosz, Poulíček.
Bílí Tygři Liberec: Will – Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Kolmann, Maier – Lenc, Hudáček, Birner – Valský, Filippi, Kvapil – Ordoš, Jelínek, Krenželok – Lakatoš, Redenbach, Vlach.

Dynamo nezačalo zápas špatně a hned při svém prvním střídání měl slušnou šanci Jan Kloz, ale Will srazil betony včas. Liberec se rozjížděl pomaleji, zato Hudáčkova pozice mezi kruhy hned volala po gólu. Pardubice pak zahrozily při přečíslení dvou proti jednomu, ovšem skóre otevřel Liberec. Ve 12. minutě se po rychlém protiútoku trefil Valský. Dvougólový ztrátu poté odmítl Kacetl, který vychytal únik Kvapila.

Druhá část byla, co se týče šancí, ještě zajímavější. Při oslabení a přečíslení tří proti jednomu vychytal Schause Will, za chvíli zahrozil i Rolinek. Ve dvou na jednoho obránce poté uháněli i Bílí Tygři a Lakatošovu střelu zastavil Kacetl lapačkou. Po polovině zápasu při velkých šancích cinkaly tyče. Do konstrukce branky pálil Marosz a chvíli po něm také Ihnačák. Na druhé straně zazvonil osamocený Hudáček.

Po druhé siréně se obraz hry změnil a Liberec byl lepší. Kacetl čelil v krátkém sledu přečíslení, které Jelínek zakončil těsně vedle, a také nebezpečnému zakončení Birnera. Pardubice snažily tlačit dopředu, ale obrana Bílých Tygrů je až k Willovi pouštěla sporadicky. Výraznou změnu nepřinesla ani přesilovka, ani zhruba dvouminutová hra bez brankáře. Tygři těsné vedení udrželi.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Mrzí mě, že jsme utkání prohráli jednou brankou. Šli jsme do utkání s obranným myšlením a s tím, že ho odbojujeme. Hráči to splnili, ale potřebovali bychom nějaký takový zápas uhrát, aby se psychika a myšlení hráčů zlepšily. Kluci ukázali, že je na čem stavět. Budeme pracovat dál a já jsem přesvědčený, že to v brzké době zlomíme i výsledkově.”

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Věděli jsme, že dnešní zápas bude velmi složité. Soupeř bojoval, bránil a byl velmi aktivní, ani jednu část zápasu jsme rozhodně nebyli lepší. Našli jsme cestu, jak vyhrát utkání po jedné podařené akci. Na druhou stranu musím říct, že i my jsme bojovali a hráli systémově správně, i když některá rozhodnutí nebyla ideální. Bojovností a systémem jsme možná lepší Dynamo porazili a odvážíme si cenné tři body.”

Vzájemné zápasy 2018/2019
26.7.18 Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 0:3