Dynamo se na úvod přípravy s Libercem neprosadilo

26.07.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Prohrou 0:3 vstoupili do série přípravných utkání před začátkem nové sezony hokejisté Pardubic. Východočeši si sice připravili řadu šancí, dvakrát nastřelili tyčku, ale před zaplněnými ochozy malé hale ČSOB Pojišťovna ARENY se proti Liberci neprosadili. V domluveném prodloužení byli úspěšnější červenobílí, jejich branku vstřelil Matouš Kratochvíl, v samostatných nájezdech zase uspěl hostující celek, když jediný gól Dynama vsítil Dalibor Bortňák.

Přát., čtvrtek 26.7.2018 od 17:00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA
HC Dynamo Pardubice

Bílí Tygři Liberec

Třetiny: 0:2, 0:0, 0:1 – 1:0 – 1:2.
Branky a nahrávky: 7:03 Hanousek (Mikyska, Zachar; 4/5), 11:59 Špaček (Bittner; 4/5), 47:27 Zachar (Psota; 5/5). Branka v prodloužení: 63:17 Kratochvíl. Rozhodující samostatný nájezd: Kupka. Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Kis, Lučan. Vyloučení: 6:4 (3:1, 2:2, 1:1). Využití: 0:2. Diváci: 500 (vyprodáno). Průběh utkání: 0:3. Prodloužení: 1:0. Samostatné nájezdy: 1:2.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Miromanov, Hrabal, Budík, Trončinský, Holland, Gallet, Nedbal, Bučko – Bortňák, Bubela, Treille – Vracovský, Kratochvíl, Machala – Mandát, Poulíček, Perret – Vondráček, Dušek, Kusý.
Bílí Tygři Liberec: Schwarz – Hanousek, Maier, Havlín, Urbanec, Husa, Niko, Kunst – Zachar, Mikyska, Psota – Špaček, Bittner, Klapka – Šír, Braid, Wiencek – Nezbeda, Burda, Půžek.

Oba týmy nastoupily v doplněných sestavách o hráče, kteří bojují o místo v extraligovém kádru. Za Dynamo, které hrálo v prakticky zcela nové sestavě, se mohli ukázat hokejisté na zkoušku, v nových dresech Bílých Tygrů se proháněla řada borců z Benátek nad Jizerou. Východočeši šli do utkání z plné tréninkové zátěže náročného dvoutýdenního soustředění.

Hned v úvodu si Východočeši zahráli přesilovku, Hollandovu pumelici po Poulíčkově pasu vytěsnil „chorvatský“ beton brankáře Schwarze, zkušený gólman si poradil i s ránou Martina Bučka.

Naopak hosté byli ve své první početní výhodě úspěšnější. V čase 6:27 byl za hákování vykázán Sacha Treille, zpět mezi mantinely jej již po 36 sekundách poslal Tomáš Hanousek, jenž příklepem prostřelil brankáře Kloučka – 0:1.

Pardubice chvíli na to faulovaly dvakrát v řadě, vyloučeni byli beci Holland a Hrabal, prvně jmenovaný se vrátil po dvou minutách, druhý dříve, neboť se po Bittnerově pasu prosadil Daniel Špaček z mezikruží – 0:2.

Malá hala ČSOB Pojišťovna ARENY sledovala svižné utkání, to sice na čtvrthodinu zbrzdilo prasklé tvrzené sklo, ale i tak se vyprodané tribuny nenudily. V 25. minutě hrály Pardubice přesilovky, snížit rozdíl ale nedokázaly, byť se do hezkých šancí dostali Ondřej Machala a Denis Kusý.

V závěru druhé třetiny měl velkou příležitost Tomáš Vracovský, juniorský mistr s Plzní z roku 2017 ale u levé tyče neuspěl.

Dynamo překonalo brankáře soupeře ve třetí třetině dvakrát, nulu na svém kontě ale nesmazalo. Ve 46. minutě nastřelil Jordann Perret tyč ze samostatného nájezdu, na opačné straně uspěl Marek Zachar, jenž dorazil Psotovu střelu – 0:3.

V 51. minutě pomohla Liberci branková konstrukce po ostré Nedbalově ráně, kasu Bílých Tygrů pak minuli Daniil Miromanov nebo Vojtěch Budík. Severočeši si závěr pohlídali a získali šedesátiminutovou pasáž rozdílem tří branek.

V úvodu domluveného prodloužení se neprosadil Miloš Bubela po hezkém Miromanově pasu, v čase 63:13 vstřelil první branku Dynama v přípravě na novou sezonu Matouš Kratochvíl. Bez centimetru dvoumetrový forvard získal kotouč ve středním pásmu a svůj únik zakončil přesně k levé tyči.

Samostatné nájezdy našly rozuzlení až v šesti sériích, v pardubickém dresu byl úspěšný pouze Dalibor Bortňák ve druhé, vítěznou trefu Liberce přidal Adam Klapka.

Vzájemné zápasy 2018/2019
26.7.18 Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 0:3