16.10.2022

Dynamo porazilo Liberec 1:0! V prodloužení rozhodl Radil

Až do 63. minuty se v enteria arene čekalo na gól a dlouhé čekání se nakonec vyplatilo! Vyrovnaný souboj plný soubojů a šancí na obou stranách nakonec rozhodl svižnou střelou z mezikruží Lukáš Radil. V celém zápase držel Dynamo vynikající Dominik Frodl, který si tak připsal první nulu v letošní sezóně!

Tipsport extraliga, 11. kolo, neděle 16.10.2022, Pardubice, enteria arena

1:0p
0:0, 0:0, 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 62:25 Radil (Čerešňák, Zohorna; 3/3). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Špůr, Zíka. Diváci: 8699. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Střely na branku: 39:28 (9:8, 13:10, 12:8). Zblokované střely: 16:16. Hity: 10:4. Vhazování: 27:24. Průběh utkání: 1:0.
Dynamo Pardubice: Frodl – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Cienciala – Říčka, A. Musil, Matys – Koffer, Rákos, Urban.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Rosandič – Birner, Najman, Faško-Rudáš – Flynn, Filippi, Frolík – Vlach, Jelínek, Rychlovský – Ordoš, Šír, Čederle.

Dynamo začalo utkání aktivně a hned v prvních minutách se do slibných příležitostí dostali Jan Košťálek a Ondřej Matýs, oba dva ale ztroskotali na Petru Kváčovi. Následná šance Filipa Koffera skončila po teči jednoho z hostujících obránců v ochranné síti.

Na druhé straně zahrozil z přečíslení dva na jednoho Frolík, proti jehož střele mezi betony musel první těžký zákrok v zápase vytáhnout Dominik Frodl. Největší příležitost první třetiny měl následně na hokejce Robert Říčka, na kterého zívala prázdná branka, Kváča se však stihl včas přesunout a i s pomocí tyčky udržet čisté konto.

Na začátku druhé třetiny nejprve zahrozil Košťálek, který se protáhl kolem obránce a dostal se až před Kváču, kde ale nezvládl ideálně zakončit. Dobrý tlak si následně vytvořila první pardubická formace, zakončení Košťálka ani následná Radilova dorážka však v brance neskončily.

Ačkoli také ve druhé třetině měl více práce Petr Kváča, i Dominik Frodl předvedl několik skvělých zákroků. Ten nejtěžší musel pardubický brankář vytáhnout proti Najmanovi, jehož kličku vytěsnil betonem. Dynamo bylo nadále aktivnější, Liberec se dostal do většího tlaku pouze v přesilové hře, kde vylekal fanoušky střelou do boční sítě Rychlovský a do stejného místa následně pálil po úniku z levé strany také Frolík.

V opatrné třetí třetině fanoušci v enteria arene dlouho čekali na první brankovou příležitost. Aktivnější byl v první polovině závěrečné části Liberec, který se však nedostal do vyložené šance. Frodl tak musel likvidovat především střely z větší vzdálenosti.

Na druhé straně střílel nebezpečně od modré čáry Ondřej Vála, jehož tečovaná střela skončila jen těsně vedle pravé tyče liberecké brány. Dominik Frodl musel naopak likvidovat přečíslení Liberce, po kterém pouze do výstroje pardubického brankáře střílel Rychlovský.

Brankáři měli i nadále převahu nad střelci a jelikož po šedesáti minutách žádná branka nepadala, následovalo prodloužení. V něm se do první velké příležitosti dostal Patrik Poulíček, který se protáhl před Kváču a hledal mezírku mezi jeho betony. Následně Frodl zastavil betonem únik Najmana. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba brankáři ukazovali, že je zápas zastihl ve skvělé formě.

Až v čase 62:25 našel na Petra Kváču recept Lukáš Radil, který střelou z mezikruží našel mezírku ve výstroji libereckého brankáře - 1:0. Dynamo tak porazilo Liberec nejtěsnějším možným rozdílem a připisuje si dva body do tabulky!

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Bylo to nahoru, dolů. Jednou jsme měli více šancí my, podruhé Liberec. Oba brankáři navíc dnes zachytali výborně. Jsme rádi, že v prodloužení se to přiklonilo k nám a že jsme brankáře Kváču prostřelili. Bylo to kvalitní, náročné utkání a musím kluky pochválit. Jsme hodně rádi, že jsme utkání dotáhli a máme dva body."