25.8.2022

Dvojice Radil – Hyka rozhodla o výhře Dynama v Liberci

Pardubice měly parádní vstup do utkání pod Ještědem, pomohla jim branka Lukáše Radila již po sedmi vteřinách, na ni navázal Tomáš Hyka. Dynamo o vedení v druhé části přišlo, na konci třetiny se o vyrovnání na 3:3 postaral Radil. Za stejného stavu dospěl duel až do samostatných nájezdů, v nichž rozhodl o vítězství týmu kouče Rulíka Hyka.

PŘ2, čtvrtek 25.8.2022, Home Credit Arena

3:4sn
1:2, 2:1, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 14. Filippi (Birner, Bulíř), 26. Filippi, 31. Melancon – 1. Radil (Hyka), 8. Hyka (Dvořák), 39. Radil (Zohorna), rozh. náj. Hyka. Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Kajínek, Maštalíř. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.
Bílí Tygři Liberec: Kváča (Král) – Balinskis, Melancon, Derner, Rosandič, Vitásek, Dvořák, Aubrecht – Birner, Bulíř, Filippi – Ordoš, Najman, Faško-Rudáš – Vlach, Šír, Čederle – Dlouhý, Hois, Jenčovský.
Dynamo Pardubice: Frodl (Will) – Dvořák, Čerešňák, Musil D., Košťálek, Bučko, Hrádek, Vála – Radil, Zohorna, Hyka – Říčka, Kousal, Cienciela – Paulovič, Poulíček, Musil A. – Matýs, Rohlík, Koffer.

Do zápasu vstoupilo o poznání líp Dynamo. Pardubičtí vyhráli vhazování a už po sedmi sekundách po přihrávce Hyky otevřel skóre přesnou střelou z levého kruhu Lukáš Radil – 0:1. O sedm minut později na tom byli svěřenci trenéra Rulíka ještě lépe, Tomáš Dvořák rychlou přihrávkou přenesl hru na Tomáše Hyku, proti jehož rychlé střele z levého kruhu se Petr Kváča nestihl přesunout – 0:2. Hned po druhé brance muselo být utkání na několik minut kvůli mlze na ledové ploše přerušeno, což se opakovalo ještě několikrát do konce duelu. Pardubické vedení mohl ještě vylepšit Cienciala svou tečí střílené přihrávky, domácí brankář byl však připraven. Ve 14. minutě se o slovo přihlásili Tygři, když přesilovkovou kombinaci zakončil milimetrovou ránou Tomáš Filippi – 1:2.

Ani v druhé třetině jsme na gól nemuseli čekat dlouho. V nepřehledné skrumáži před brankou Dominika Frodla se ve 26. minutě nejlépe zorientoval Tomáš Filippi, jenž tak vyrovnal stav utkání – 2:2. Po dalších pěti minutách navíc nahození T.J. Melancona od modré čáry ztečoval jeden z pardubických hokejistů do vlastní sítě a rázem Tygři vedli 3:2. Pardubičtí se ale nenechali zaskočit a aktivní hrou si šli za srovnáním. Dělovku Petera Čerešňáka sice ještě zastavila tyč, ale necelé dvě minuty před druhou sirénou se hosté přece jen prosadili. Tomáš Zohorna krásně našel Lukáše Radila, na jehož přesnou střelu Kváča nedosáhl – 3:3.

V třetí dvacetiminutovce už tolik velkých šancí k vidění nebylo. Nejblíže k gólu měl po další hezké přihrávce Hyky Lukáš Radil, tentokrát však na Kváču nevyzrál. To v následném prodloužení bylo vyložených příležitostí na obou stranách hned několik, Frodl i Kváča ale své týmy skvělými zákroky podrželi a rozhodnout tak musely nájezdy. V těch na liberecké straně nikdo neuspěl, ze strany hostů naopak přesně mířili Tomáš Hyka a Matěj Paulovič.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Zápas trochu zkomplikovala mlha na ledě. Měli jsme dobrý vstup do utkání a vedli 2:0, poté Liberec přidal a zlepšoval svou hru, byl důraznější a důraznější. Duel neměl špatné tempo, myslím, že to byla spravedlivá dělba bodů po šedesáti minutách. V prodloužení měly šance oba celky a nakonec rozhodly nájezdy, které se nám podařily lépe. Po návratu ze šampionátu jsem se zapojil do procesu v Dynamu, všechno cílíme k extralize. Potřebujeme pracovat každý den, abychom byli dobře připravení, protože je v mužstvu spoustu nových hráčů a je potřeba, aby si vše sedlo. Musíme udělat maximum pro to, aby se nám povedl start do extraligy. Jdeme krůček po krůčku, budeme pracovat v tréninku i zápase na tom, aby každý znal systém a věděl, co chceme hrát.“