11.8.2020

Dynamo po bojovném výkonu v derby padlo, rozhodla jediná branka

V prvním východočeském derby Generali České Cupu nestačily Pardubice na ledě domácí enteria areny na rivala z Hradce Králové a prohrály 0:1. Jediný gól v utkání zaznamenal útočník Kevin Klíma. Odveta se bude hrát už ve čtvrtek 13. srpna na hradeckém stadionu.

Generali Česká Cup , 3. kolo, úterý 11.8.2020

Mountfield HK

0:1
0:0, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 25. Kev. Klíma (Nedomlel, Jergl; 5/5). Rozhodčí: Hodek, Micka – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:7. Diváci: 1820. Průběh utkání: 0:1.
Dynamo Pardubice: Klouček – Vála, Nakládal, Mikuš, Holland, Kolář, Hrádek, Bučko – Blümel, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Kusý, Claireaux, Paulovič – Kratochvil, Zeman, Machala.
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Zámorský, Čáp, Jank, Šalda, Pavlík F., Pilař – Lev, Cingel, Smoleňák – Sklenář, Růžička, Klíma Kel. – Perret, Klíma Kev., Jergl – Pavlík R., Koukal, Orsava.

Úvodní východočeské derby na ledě pardubického Dynama začalo pozvolným tempem. Do první slibné šance se propracoval hradecký Jakub Lev, jeho střelu mířící pod břevno ale Milan Klouček ramenem vytěsnil. Ve 4. minutě si pomohl faulem mladý Hrádek a následovala první přesilová hra v utkání. V té se snažil vstřelit branku Jakub Orsava, který ale bekhendem trefil jen beton připraveného brankáře Pardubic.

Během skvěle sehrané přesilové hry domácích trefil po kombinaci s Vladimírem Svačinou Patrik Poulíček jen tyč. O malou chvíli později ukázkově přešel přes obránce Hradce Ondřej Machala, jehož kvalitní pokus ale za zády gólmana neskončil, z dorážky se následně neprosadil ani Bučko. Domácí celek se ještě na poslední sekundy první třetiny dostal do útočné třetiny a nakonec z jeho nátlaku padl i gól, který ovšem přišel od Claireauxe až po siréně a nemohl být tak uznán.

Hned na začátku druhé části zápasu bylo Dynamo aktivnějším týmem. Druhá lajna se dostala do útočné třetiny Mountfieldu, kde si vytvořil zejména Jan Mandát několik střeleckých pokusů, žádný z nich ale za Mazancem neskončil. Po Tyborově ztrátě kotouče se na opačné straně řítil do úniku sám na brankáře Kevin Klíma a šikovně namířil kotouč mezi betony Kloučka – 0:1.

Pardubický brankář se ve 30. minutě opět vyznamenal! Na brankové čáře totiž zvládl zasáhnout proti dorážejícímu Radkovi Smoleňákovi a zachránil domácí obranu, která zachybovala. Za necelou minutu se blýskl skvělou individuální akcí Robert Kousal, který ale společně se svými spoluhráči nedokázal dorazit puk za hradeckého Mazance.

Po zblokované střele dvě minuty před koncem periody se do přečíslení řítil Radoslav Tybor společně s Robertem Kousalem, první jmenovaný tvrdě vystřelil do betonu Mazance, odkud se puk ale odrazil ke Kousalovi, který už v tísni nezvládl puk dostatečnou silou doklepnout do brány.

I ve třetí třetině začalo Dynamo lépe. Ve vlastním oslabení byla umožněna šance Kousalovi, jenž svůj bekhendový blafák nedotáhl do gólového konce. Pardubice i přes velké úsilí nevyužily ani šestou nabídnutou přesilovou hru a v 48. minutě se pokračovalo za stavu 0:1.

Po uplynutí přesilové hry se do prostoru před bránou probojoval Matej Paulovič, ale dobře chytajícího Mazance ani on nepokořil. Pardubice bohužel neskórovaly ani v posledních minutách, kdy už byl Klouček pouze na střídačce. Žádný další gól už nepadl a první východočeské derby vyhráli hosté z Hradce Králové.

Milan Razým (trenér Dynamo Pardubice): „Utkání mělo slušný náboj. Myslím si, že jsme měli větší převahu v první třetině, vypracovali jsme si šance, ale gól jsme bohužel nevstřelili. Ve druhé třetině jsme hráli čtyři přesilové hry, nehrajeme je špatně, ale chybí tam finální nahrávka, je tam málo střel na bránu, takže máme určitě na čem pracovat. Poté jsme udělali chybu, kterou soupeř využil a vstřelil vedoucí branku, která dala ráz dalšímu průběhu. Klukům nemohu upřít bojovnost, ale Hradec si konec už zkušeně pohlídal, moc nás k ničemu nepustil ani v závěrečné power-play. S výkonem kluků ale můžeme být spokojeni, samozřejmě se ale bez vstřelené branky vyhrát nedá."

David Kočí (asistent trenéra Mountfield HK): „Pro nás to byl nejtěžší z těch tří zápasů, co jsme zatím měli. Pardubice měly dobrý pohyb, chodily po nás a my jsme s tím měli ze začátku problémy, vázla nám trochu rozehrávka, kterou jsme potom zlepšili. Když poté chodily kotouče lépe na hole, tak se zlepšila celá naše hra, ale byl to pro nás těžký zápas.“