22.10.2022

Dynamo B bere z duelu se Sokolovem bod

Pardubický B tým doma proti Sokolovu rychle prohrával, ale dokázal srovnat a stejně tak smazal ve druhé třetině dvoubrankové manko. V závěru sahal po obratu, nakonec však získal bod za prohru v prodloužení.

Chance liga, 14. kolo, sobota 22.10.2022, Chrudim, Zimní stadion

Sokolov

3:4p
1:2, 2:1, 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 07:00 Hrádek (Zeman, Nedbal; 4/5), 22:40 Zeman (TS), 38:19 Machač (Oliva, Klouček; 5/5) – 01:33 Weinhold (Osmík; 5/5), 17:26 Kverka (Hauser, Pohl; 5/5), 21:57 Stehlík (Zadražil, Švec; 5/5), 61:58 Vracovský (Jurčík, Weinhold; 3/3). Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík – Roischel, Polák. Diváci: 291. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 30:19 (7:8, 14:4, 8:5). Zblokované střely: 8:8. Vhazování: 31:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bučko, Drtina, Nedbal, Zdráhal, Hrádek, Oliva, Kubíček, Kulhánek – Rouha, Kaut, Půhoný – Endál, Herčík, Lichtag – Hajný, Machač – Turek, Zeman, Pochobradský.
Sokolov: Michajlov – Novák, Tomek, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Vodička – Vracovský, Kverka, Hauser – Tomi, Rohan, Jurčík – Švec, Zadražil, Osmík – Ton, Vrhel, Stehlík.

Pardubice nezačaly proti Sokolovu špatně, jenže to byly paradoxně ony, kdo jako první inkasoval. Po 93 vteřinách zápasu předvedl hezkou individuální akci Martin Weinhold, který stahovačkou obešel Zdráhala a zakončil pod lapačku Kloučka – 0:1. Dynamo se poté bránilo v oslabení a na jeho konci se mu povedlo srovnat. Přečíslení tři na dva dobře vyřešil na pravé straně Zeman, počkal si na ideální chvíli na přihrávku Michalu Hrádkovi, jenž z levého kruhu poslal puk do pravého horního rohu branky – 1:1. Baník si vzal své vedení zpět při signalizovaném vyloučení v 18. minutě, Jaromír Kverka prostřelil Kloučka pod levou rukou i když už ležel na ledě v předbrankovém prostoru – 1:2. V poslední minutě měl zajímavou šanci Drtina, který získal puk v útočném pásmu, z levé strany zakončoval jen do gólmana a neujala se ani dorážka Pochobradského.

Ani druhá dvacetiminutovka nezačala pro domácí ideálně, na konci 22. minuty dostal puk z pravé strany na před brankou zcela volného Stehlíka Zadražil a Lukáš Stehlík nabídnutou velkou příležitost využil – 1:3. Východočechy další inkasovaná branka nesložila, naopak si svou aktivitou vybojovaly trestné střílení, při samostatném úniku sice skončil puk v síti, ale až po odpískání rozhodčím. To však nemuselo Pardubice mrzet, jelikož Tomáš Zeman ukázal svou šikovnost v samostatných nájezdech a prosadil se střelou zápěstím pod lapačku Michajlova – 2:3. Faulu při samostatném úniku předcházel ještě jeden faul Sokolova, Dynamo ale nabídnutou přesilovku k vyrovnání nevyužilo. Toho se dočkalo až na konci třetiny, kdy předvedl hezkou individuální akci Michal Machač, který nabral rychlost, po pravé straně se dostal do útočné třetiny a z bezprostřední blízkosti zakončil mezi betony gólmana – 3:3.

Ve třetí třetině byly k vidění šance na obou stranách, ale i zásluhou brankářů stále zůstával stav nerozhodný. Nejprve nezužitkoval Sokolov svou přesilovou hru a dvě a půl minuty měly šanci rozhodnout při početní výhodě Pardubice, které si ještě před startem přesilovky vybraly oddechový čas. Ani ten jim však nepomohl, půl minuty před koncem základní hrací doby byl blízko ke gólu Herčík, po hezké stahovačce na pravé straně minul. Duel šel za stavu 3:3 do prodloužení, kde měl nejprve dobrou příležitost Endál. Na konci 62. minuty využil Sokolov pardubické chyby při střídání, Jurčík objel s pukem branku a nahrál ho na levou stranu Tomáši Vracovskému, jenž měl dostatek času a prostoru na zakončení a zamířil přesně do pravého horního rohu – 3:4.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice): „Nemůžu říct, že zápas hodnotím pozitivně, bod je v situaci, ve které jsme, málo. Samozřejmě Sokolov je dobrý tým, začátek měl horší, ale teď se zvedá a sbírá body. Ale věřil jsem, že dneska vyhrajeme, protože body také potřebujeme, i při pohledu na dnešní výsledky, které nám moc do karet nehrají. První třetinu jsme nebyli důrazní v soubojích, Sokolov nás přehrával. Od druhé třetiny se to začalo lámat, začali jsme zvedat aktivitu, dostávali jsme se k soupeři do pásma, kde jsme byli na kotouči, z čehož pramenily i fauly na nás. Většinu zápasu jsme sice tahali za kratší konec, ale podařilo se nám vyrovnat a poté škoda ke konci nevyužité velké šance. Nicméně obrovská osobní chyba hráče v prodloužení nás stála druhý bod, který jsme určitě chtěli získat. Musíme se z tohoto ponaučit, že takto to nejde, tudy cesta ke sbírání bodů nepovede. A také k tomu, abychom se odpíchli ze dne tabulky, určitě se musíme zlepšit ve všech aspektech naší hry.“