5.12.2022

B tým v závěru ztratil utkání v Sokolově. Rozhodly přesilovky

Pardubický B tým bohužel nezvládl utkání proti desátému Sokolovu dotáhnout do úspěšného konce a ze západu Čech odjíždí bez bodu. V utkání rozhodovali hlavně přesilové hry, domácí v nich vsítili hned čtyři z pěti branek. Dynamo naopak využilo pouze jedinou.

Chance liga, 27. kolo, pondělí 5.12.2022, Sokolov, Zimní stadion

Sokolov

5:3
2:1, 1:0, 2:2
Branky a nahrávky: 06:51 Kverka (Pohl, Kofroň; 5/4), 17:16 Tomek (Novák, Kverka; 5/4), 31:37 Pohl (Kverka, Hauser; 5/4), 57:58 Kofroň (Kverka; 5/4), 59:44 Tomi (5/5) – 14:48 Zdráhal (Matys, Půhoný; 5/4), 44:54 Lichtag (Hanousek, Sýkora; 4/4), 48:16 Matys (Půhoný, Nedbal; 5/5). Rozhodčí: Zubzanda, Květoň – Belko, Baxa. Diváci: 385. Vyloučení: 5:6. Využití: 4:1. Střely na branku: 27:24 (9:8, 8:7, 10:9). Zblokované střely: 8:4. Vhazování: 34:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3.
Sokolov: Michajlov – Novák, Tomek, Pohl, Baláž, Weinhold, Krutil, Klejna, Rulík – Hrabík, Kverka, Kofroň – Berka, Vrhel, Hauser – Osmík, Rohan, Tomi – Hajný, Novotný.
Dynamo Pardubice: Klouček – Nedbal, Zdráhal, Hanousek, Drtina, Kubíček, Sýkora – Belluš, Kaut, Vildumetz – Lichtag, Matys, Půhoný – M. Machač, P. Machač, Pochobradský – Kaplan, Rohlík, Kulhánek.

První třetina se nesla v duchu využitých přesilových her. Jako první se po Machačově faulu prosadil Jaromír Kverka, který si vyjel do střelecké pozice na pravém kruhu a střelou na bližší tyč překonal Kloučka - 1:0. Dynamo nejprve první početní výhodu nevyužilo, ve druhé už se však nemýlilo. Na modré čáře natáhl Jan Zdráhal, jehož střela zapadla přesně za Michajlova, kterému skvěle zaclonil výhled Pochobradský - 1:1.

Do kabin však šli po první třetině spokojenější domácí. Devět vteřin před vypršením pardubického trestu se nahozením od modré čáry prosadil obránce Tomáš Tomek, který v sezóně 2017/2018 nastupoval také za pardubický dorost - 2:1. Závěr první dvacetiminutovky poté ještě okořenila pěstní výměna Jakuba Lichtaga s domácím Janem Pohlem.

Ve druhé třetině nejprve neproměnil dobrou příležitost Kverka, jehož střela skončila pouze na bruslích jednoho z pardubických obránců. Na gól si tak musel Sokolov počkat opět do přesilové hry. V ní Kverka přesným pasem našel volného Jana Pohla a ten neměl problém zakončit za přesouvajícího se Kloučka - 3:1.

Šanci navýšit na rozdíl tři branek měl poté Vrhel, kterého našel zcela volného u pravé pardubické tyče Tomek, sokolovský útočník ale trestuhodně minul odkrytou pardubickou branku. Na druhé straně musela Michajlova zachránit po Matýsově střele z dálky tyč.

Třetí dvacetiminutovku zahájil zajímavým průnikem Ondřej Matýs, jehož šanci však zhatil ofsajd, po kterém ještě následovala lehká potyčka. O pár minut později už se ale Dynamo mohlo radovat. Michajlov neudržel nahození od modré čáry, čehož si všiml Jakub Lichtag a pohotově dorazil volný kotouč do branky - 3:2. Obrovský tlak si následně pardubický B tým vytvořil v přesilové hře, ve které nejprve nebezpečně pálili Hanousek a Vildumetz, místo poloodkryté branky Sokolova poté Belluš trefil pouze tyč.

Vyrovnání se ale nakonec Dynamo dočkalo. Křížný pas na pravý kruh dostal Ondřej Matýs, proti jehož střele se nestihl Michajlov přesunout - 3:3. Vrátit Sokolovu vedení mohl Rohan, který si však v obrovské šanci nepřišel na Kloučka. Co se nepodařilo Rohanovi, dokázal v 58. minutě Kofroň, který využil zmatku v pardubickém brankovišti a jeho střela prošla kolem klečícího spoluhráče až za Kloučka. Pardubický brankář poté kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti protestoval proti uznání branky, rozhodčí však byli nezlomní - 4:3.

Šestnáct vteřin před koncem poté upravil skóre na konečných 5:3 pro Sokolov trefou do prázdné brány Vojtěch Tomi.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice B): „Bohužel jsme to utkání špatně začali, poté se naše hra trochu zvedla. Opět jsme ale utkání ztratili v závěru. Vybojovali jsme to na 3:3, nešťastným a zbytečným vyloučením ale o ten zápas zase přijdeme. Přijde mi, že už je tam nějaký blok v hlavách. Zítra si o tom popovídáme a ve středu musíme jít do dalšího zápasu s čistou hlavou a nastavit se na to, že umíme vyhrát."