15.10.2011
Petr Dejnožka

Dva góly v přesilovkách pomohly juniorům porazit České Budějovice

PARDUBICE — Pardubičtí junioři přivítali podruhé v sezoně doma České Budějovice a získali další tři body! Lví podíl na tom měly přesilové hry, ve kterých se domácí prosadili hned dvakrát a i díky tomu porazili Jihočechy 5:3! Dvěma góly ozdobil zápas Filip Stoklasa.

Extraliga juniorů, 12. kolo, sobota 15.10.2011, ČEZ Arena Pardubice

České Budějovice

5:3
1:1, 2:0, 2:2
Branky a nahrávky: 13:37 Stoklasa, 27:10 Nosek (Hemský), 27:40 Vlček (Křečan, Zrůst), 50:46 Stoklasa (Zrůst, Beneš), 59:30 Moučka (Stoklasa) – 3:25 Semrád (Trummer), 41:45 Sekera (Babka, Valder), 58:36 Švihálek (Sekera). Rozhodčí: Stolín – Padevět, Svoboda. Vyloučení: 5:7, navíc Rousek (České Budějovice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 80. Střely na branku: 48:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Dynamo Pardubice: Langhamer – Beneš, Zdráhal, Krejnus, Červený, J. Moučka, Chmelař, Vondráček, Půhoný, Žemlička, Březina, Nosek, Křečan, Šťastný, L. Havlík, Poulíček, Vlček, Hemský, Zrůst, Stoklasa.
České Budějovice: Kantor – Škopek, Štěpán, Klement, Předota, Babka, Marek, Sekera, Plášil, Švihálek, Turek, Zvoník, Mocik, Svoboda, Valder, Semrád, Rousek, Trummer.

Úvod zápasu se nesl v tempu, které diktovali Budějovičtí. K tlaku jim pomohlo i Stoklasovo vyloučení, ale první branka paradoxně přišla až po návratu potrestaného hráče. Martin Semrád si perfektně vybruslil na kruhy a přesnou střelou do šibenice otevřel skóre dnešního duelu – 0:1. Tlak Jihočechů byl tímto ještě vystupňován, ale domácí defenzívu držel pozorný Marek Langhamer.

Pardubice se začaly více projevovat až v druhé polovině úvodní dvacetiminutovky a hned z toho byla branka! Filip Stoklasa si počíhal na modré a přesnou střelou nad vyrážečku Kantora vyrovnal – 1:1. Od tohoto momentu hrál na hřišti pouze jeden celek a tím byli domácí. Velkou šanci na zvrat v duelu měl Tomáš Šťastný, jenže ve velké příležitosti ho vychytal brankář Budějovic Pavel Kantor.

Za vyrovnaného stavu se šlo i do druhé třetiny a opět začali aktivněji hokejisté z jihu Čech. Ihned po vhazování mohl svoji druhou branku přidat Semrád, jenže jeho tvrdý pokus vyrazil Langhamer ramenem do rohu kluziště. Poté, co domácí přežili dlouhé dvojnásobné oslabení, sami v přesilové hře udeřili. Před brankou se utvořil velký chumel, kterého využil Tomáš Nosek a nadvakrát dorazil puk do sítě – 2:1.

O třicet vteřin později se Pardubičtí opět radovali! Trochu kuriózním způsobem dostal puk do branky Petr Vlček, který při přečíslení dva proti jednomu trefil Křečanovu přihrávku ze vzduchu a Kantor neměl šanci zareagovat – 3:1. Domácí byli na koni a snažili se ještě ve druhé části rozhodnout duel. Proti byl ale pozorný brankář Budějovic Kantor, který mařil všechny útoky domácích hokejistů.

Rozhodnuto však nic nebylo! Zvláště když chvíli po začátku, konkrétně ve 42. minutě přišlo snížení z hole Martina Sekery, který stál ve správný moment na správném místě a pohodlně dorazil puk za bezmocného Langhmera – 3:2. České Budějovice ucítily příležitost a chtěly ji chytit za pačesy, ale když se už dostal před branku ztroskotal na pozorném Langhmerovi.

Naopak na druhé straně měl tutovou šanci Jan Zdráhal, který se jak slepý k houslím dostal až před odkrytou klec, ale nakonec lvím skokem zmařil jeho šanci brankář Kantor. Ale na přesilovkovou kombinaci Pardubic již ani on nestačil! Beneš se Zrůstem připravili perfektní pozici před prázdnou branku pro Filipa Stoklasu, který se nemýlil a zaznamenal tím svůj druhý zásah v utkání – 4:2.

Přesto stále nebylo rozhodnuto. Šanci na vyrovnání vykřesal chvíli před koncem Michal Švihálek po závaru před brankou Langhamera – 4:3.

Na body to hostům ale nestačilo. Hosté to ještě zkusili v šesti a půl minuty před koncem z hranice kruhů pojistil vítězství Pardubic Jaroslav Moučka – 5:3.