18.10.2022

Druhá nula pro Frodla a další těsná výhra! Dynamo porazilo Litvínov po nájezdech

Stejně jako v nedělním utkání s Libercem, také v Litvínově se čekalo na první branku utkání více než šedesát minut. Skvělé představení brankářů tentokrát utnul až v nájezdech Tomáš Zohorna a rozhodl tak o druhé jednogólové výhře Dynama v řadě. Výkon z minulého utkání napodobil také Dominik Frodl, který pochytal všech 26 střel Litvínova a výrazně tak pomohl Dynamu k návratu do čela extraligy.

Tipsport extraliga, 12. kolo, úterý 18.10.2022, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky

0:1sn
0:0, 0:0, 0:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: roz. nájezd Zohorna . Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Svoboda, Rampír. Diváci: 3028. Vyloučení: 2:5, navíc Freibergs (LIT) 5 + do konce utkání. Bez využití. Střely na branku: 26:30 (7:12, 5:11, 12:3). Zblokované střely: 21:21. Hity: 7:4. Vhazování: 26:37.
Litvínov: Tomek – Zile, Jaks, Freibergs, Wesley, Demel, Strejček, Zeman – Hlava, Sukeľ, Stránský – Straka, Estephan, Zdráhal – Kudrna, Gut, Berka – Zygmunt, Helt, Havelka.
Dynamo Pardubice: Frodl – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Hrádek – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Cienciala – Říčka, A. Musil, Matys – Koffer, Rákos, Urban.

Hned ve třetí minutě utkání byl tvrdě zasažen do oblasti hlavy a krku Filip Koffer a Dynamu se tak naskytla příležitost pětiminutové přesilovky. V ní Východočeši téměř nepustili Litvínov k puku, bezchybný však byl brankář Tomek, který se stihl přesunout proti slibné střele Radila i tvrdé ráně Říčky.

Pár vteřin po vypršení přesilové hry mohl Dynamo potrestat Šimon Stránský, jehož střela po samostatném úniku vypadla Frodlovi z výstroje těsně vedle pravé tyčky. Pardubický brankář následně musel zasahovat také proti nebezpečným střelám Straky a Hlavy.

Na začátku druhé dvacetiminutovky zahrozil nejprve v přesilové hře Litvínov, když se mezi kruhy zjevil Jaks, jehož bekhendové zakončení nemělo potřebnou razanci. Následně se do přečíslení dva na jednoho dostali Poulíček s Paulovičem, první jmenovaný zvolil přihrávku, Paulovič však netrefil puk ideálně.

Největší brankovou příležitost druhé třetiny měl na holi Tomáš Zohorna, proti jeho střele z bezprostřední blízkosti se však lapačkou vytáhl Tomek, který následně vyrazil i tvrdou střelu Říčky z levého kruhu. V posledních vteřinách pak z dobré střelecké pozice minul branku litvínovský Kudrna.

Také ve třetí třetině měl první šanci domácí Litvínov. Při hře 4 na 4 střílel z předbrankového prostoru zcela osamocený Strejček, který však našel pouze lapačku Dominika Frodla. Na druhé straně pak zastavil dorážku Adama Musila do odkryté poloviny branky skokem jeden z domácích obránců.

Hra se ve třetí části přelévala ze strany na stranu, ani jeden z týmů si nemohl vytvořit souvislejší tlak a k vidění byly spíše protiútoky, ze kterých těžili více hráči Litvínova, kteří si po jednom z nich vybojovali přesilovou hru. V početní výhodě nejprve zahrozil Wesley a po něm také Stránský, oba však narazili na výborného Frodla, který následně vytrčil rameno také proti tvrdé ráně Jakse.

Pardubický brankář se musel činit také v dalším oslabení. Nejprve se skvěle přesunul proti ráně Estephana, následně lapil i střelu bez přípravy z hokejky Wesleyho. V poslední minutě třetí třetiny pak z dobré pozice nastřelil Ondřej Matýs pouze tyč litvínovské branky, což znamenalo, že po bezbrankových šedesáti minutách bude opět následovat prodloužení.

Ani v něm se žádný ze střelců neprosadil a rozhodnout se tak muselo až v samostatných nájezdech, které dospěly až do osmé série, ve které se přesnou střelou do pravého horního rohu prosadil Tomáš Zohorna, který tak rozhodl o druhé těsné výhře Dynama v řadě. Svěřenci Radima Rulíka se navíc posunuli zpět do čela extraligové tabulky!

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „V prvních dvou třetinách jsme asi měli trošičku více ze hry. Škoda, že jsme si nepomohli tou pětiminutovou přesilovkou, kdy jsme mohli jít do vedení. Ve třetí třetině nás soupeř díky svým přesilovkám přestřílel. Celkově bych to ale viděl tak, že to utkání bylo vyrovnané. Trápíme se ale v koncovce, na druhou stranu velice slušná defenzíva, zvládli jsme dobře i oslabení a skvěle opět zachytal Frodl."