21.10.2021

Dorostenci porazili Kobru vysoko 10:3

Dorostenci Dynama Pardubice navázali na poslední domácí vysokou výhru proti Technice Brno a porazili Kobru Praha 10:3. Výrazně k tomu pomohla první třetina, kterou domácí vyhráli 6:1. Tadeáš Pražan v zápase zkompletoval hattrick. Pardubičtí mladíci tak napravili sobotní prohru na ledě Sparty Praha.

Extraliga dorostu, 11. kolo, čtvrtek 21.10.2021, Pardubice, enteria arena

Kobra

10:3
6:1, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 03:14 Lejdar, 04:44 Úlehla (Hiemer, Lejdar), 09:06 Hiemer (Oliva), 09:45 Pražan (Lejdar), 15:13 Pražan (Oliva, Kučera), 18:34 Jedlička (Pražan, Kaštánek), 28:23 Svoboda (Klátil), 35:05 Pražan, 44:17 Pilař (Turena), 54:18 Klátil (Pilař) – 17:31 Hřídel, 24:44 Štípek (Kovář), 29:08 Štípek (Štěpánek). Rozhodčí: Labuta – Hájková, Bohuněk. Diváci: 40. Vyloučení: 3:2. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 10:3.
Dynamo Pardubice: Matěcha (Červinka) – Oliva, Úlehla, Kaštánek, Holec, Sopoušek, Šmerda, Dvořák – Pražan, Lejdar, Klátil, Hiemer, Pilař, Svoboda, Jedlička, Turena, Kučera, Vrba.
Kobra: Simon (Bašta) – Nácovský, Mack, Stanko, Cibulka, Porubský, Seidler – Štípek, Hřídel, Štěpánek, Kovář, Smrž, Příhoda, Judiak, Fáber, Leinweber, Jáchym, Palaščák.

Dynamo zadělalo na vysokou výhru už v první třetině. Tým Michala Mikesky okamžitě ukázal, kdo bude udávat tempo zápasu a do desáté minuty vedl 4:0. Pátý gól vstřelili domácí v oslabení a poté se poprvé prosadila také Kobra. Před odchodem do šaten ale přidal šestý pardubický gól Jedlička.

Druhá třetina už zdaleka tak jednoznačná nebyla. Branky na obou stranách se střídaly. Nejprve udeřili z přesilové hry hosté, Dynamo odpovědělo ve 29. minutě. O dalších 45 vteřin později se znovu prosadila Kobra. Druhý pardubický gól v prostřední části vstřelil Tadeáš Pražan, který tak zkompletoval hattrick. Do kabin se šlo za stavu 8:3.

Ve třetí třetině se domácí tým opět vrátil k aktivnější hře, soupeře jednoznačně přehrával a do žádných šancí nepouštěl. Odměnou byly dva pěkné vstřelené góly, o které se postarali Vít Pilař a Adam Klátil. Dynamo porazilo Kobru Praha vysoko 10:3.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice):„Skvěle jsme zvládli první třetinu, ta byla naprosto úžasná. Realizovali jsme hodně šancí, takže jsme si vypracovali značný náskok. Kvůli tomu se bohužel rozpadla druhá třetina, protože už jsme věděli, že zápas asi dotáhneme do vítězného konce. Třetí třetina byla zase dobrá, i když jsme nedali tolik gólů. Jsme spokojeni, hezký výkon.“