26.10.2019

Dorostenci Dynama přivezli z Liberce vítězství 5:1

Liberec - Pardubičtí dorostenci zajížděli v rámci 14. kola skupiny střed ELIOD extraligy do Liberce. V přímém souboji o druhé místo v tabulce uspěli, když soupeře přehráli v poměru 5:1. Nutno zmínit, že domácí byli střelecky aktivnější a brankář Michal Borovička se musel činit, když zlikvidoval hned 40 střel soupeře! Třemi body se blýskli obránce Vojtěch Tvrdík (1+2) a útočník Pavol Štetka (0+3).

ELIOD extraliga dorostu, 14. kolo, sobota 26.10.2019, Home Credit Arena

1:5
0:1, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky: 27. Jenčovský (Trunda, Patzelt) - 13. Tvrdík (Štetka), 25. Burda (Tvrdík, Štetka), 40. Matuška (Tvrdík, Štetka), 51. Paleček, 59. Kloz (Herčík). Rozhodčí: Mareš - Grundler, Povová. Vyloučení: 4:4 + Masař (LIB) 10 OT nesportovní chování. Využití: 1:1. Diváci: 58. Střely na branku: 41:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
Bílí Tygři Liberec: Král - Damašek, Duschka, Hladík, Meisel, Patzelt, Culek, Tůma - Hujer, Putz, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Masař.
Dynamo Pardubice: Borovička - Hebek, Vašíček, Kubíček, Tvrdík, Koudelka, Chabada, Špinka - Pavlata, Matuška, Paleček, Herčík, Formánek, Nekvinda, Burda, Novotný, Jaša, Štetka.

Liberečtí hokejisté na Dynamo v úvodu duelu vlétli, brankář Borovička měl plné ruce práce. Dokázal si poradit se zakončením Trundy a svůj celek následně podržel i při první početní nevýhodě. V polovině první periody zlikvidoval i Hujerovu kličku při samostatném úniku. Následně se Pardubice dostaly do vedení. Štetka ujížděl osamocen na Krále, toho sice nepřekonal, nicméně Vojtěch Tvrdík puk dorazil do branky. V závěru si ještě Borovička poradil s přečíslením soupeře i následnou akcí aktivního Trundy.

Prostřední část začala pardubickou přesilovkou. Byli to však domácí, kdo se dostal do příležitosti. Jenčovský svou střelou netrefil branku, o chvilku později se Borovička vyznamenal proti Hujerově střele z prostoru mezi kruhy. Ve 25. minutě Dynamo znovu udeřilo. Tvrdík od modré vystřelil, jeho pokus za záda brankáře Liberce tečoval Daniel Burda - 0:2. Za 74 vteřin se skóre opět měnilo, tentokrát Bílí Tygři využili přesilovou hru. Konkrétně to byl Mikuláš Jenčovský, který se dokázal zorientovat v nepřehledné situaci a uzmout čisté konto Borovičkovi. Brankář Pardubic poté opět hasil nebezpečné situace před vlastní klecí. Důležitý moment přišel dvě sekundy před koncem třetiny. Jan Matuška střílel z pravého kruhu a mířil přesně do horního rohu branky - 1:3.

V úvodu závěrečného dějství mohl snížit Vodlan, nicméně jeho pokus orazítkoval pravou tyč. Borovička poté skvěle zasáhl proti Jenčovského ráně a prakticky z protiútoku Pardubice znovu skórovaly. Na 4:1 zvyšoval Adam Paleček, který vystihl rozehrávku obránců soupeře a v samostatném úniku nedal Královi žádnou šanci. Šest minut před koncem byl vyloučen Trunda, což Východočechům pomohlo, neboť čas plynul. Tygři to ještě zkusili ve hře bez brankáře, ale to jim nevyšlo. Naopak Pardubičtí přidali další trefu, do prázdné klece uzavřel skóre Matěj Kloz. Dynamo bere z těžkého utkání důležité tři body!