28.9.2024

Dorost ve Vítkovicích „áčko“ nenapodobil a prohrál 2:5

Zatímco A-tým Dynama v pátek po obratu ve Vítkovicích zvítězil, dorost z Hockeytownu v sobotu na severu Moravy naopak neuspěl. Pardubičtí mladíci po dvou třetinách prohrávali 0:3 a na rozdíl od svých starších kolegů se na otočení skóre nezmohli. Svěřenci hlavního trenéra Vojtěcha Faltyse nakonec na soupeře nestačili poměrem 2:5. K úspěchu nepomohl ani dvougólový zápis Tobiáše Sekaniny.

Extraliga dorostu, 8. kolo, sobota 28.9.2024, Ostrava, Multifunkční hala

Vítkovice

5:2
1:0, 2:0, 2:2
Branky a nahrávky: 13:33 Svozil (Stryczek, Noga; 5/5), 21:56 Man (Zatloukal; 4/5), 34:21 Man (Svozil, Stryczek; 5/4), 49:09 Hrabina (Kučerňák; 5/5), 49:25 Hrabina (Kučerňák, Kusak; 5/5) – 41:17 Sekanina (Řehoř; 5/5), 58:49 Sekanina (Joska, Tvrdik; 5/5). Rozhodčí: Mikler – Molin, Cygal. Diváci: 42. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 49:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.
Vítkovice: Kubina – Glos, Varga, Michalík, Szarowski, Noga, Lyčka – Šebesta, Svozil, Rončka, Juroš, Kusak, Kučerňák, Hrabina, Zatloukal, Stryczek, Man.
Dynamo Pardubice: Vavřina – Ruml, Hynek, Jaroš, Řehořek, Kincl, Čihák, Řivnáč – Kovář, Jindřichovský, Joska, Sekanina, Řehoř, Ryšavý, Šimonek, Švejda, Drábek, Tvrdik.

Východočeši v úvodu po Řehořkově podrážení ubránili vítkovickou přesilovku, ale v dalším průběhu první třetiny se dostali do ztráty. Skóre otevřel po přihrávce do volného prostoru a přesné ráně z levého kruhu na vzdálenější tyč Ladislav Svozil. Před přestávkou pak hokejisté Dynama nevyužili přesilovou hru.

Nedlouho po pauze hráli znovu v početní výhodě, jenže sami ve 22. minutě od oslabeného protivníka inkasovali. Navýšení pardubického manka způsobil po zisku kotouče ve středním pásmu a zákroku brankáře Matěje Vavřiny z dorážky Maxmilián Man. Stejný hráč se prosadil i po přesilovkové kombinaci ve 35. minutě, kdy tedy dorostenci z města perníku dostali třetí gól.

Naději na obrat přinesl minutu a čtvrt po druhé přestávce snižující zásah na 1:3 v podání Tobiáše Sekaniny, jenž úspěšně zakončil rychlou útočnou akci. Následná snaha o kontaktní branku byla marná a krátce po oddechovém času Pardubic se domácí radovali počtvrté. V 50. minutě se zprava trefil Marek Hrabina. Šestnáct sekund poté přišlo ještě větší uklidnění pro soka z Vítkovic, když tentýž útočník z mezikruží znovu rozvlnil síť.

Ve zbylém dění Dynamo promarnilo příležitosti ke snížení ve dvou přesilovkách. Až minutu a jedenáct sekund před závěrečnou sirénou poslal puk do zčásti odkryté brány gólmana Jakuba Kubiny podruhé skórující Sekanina. To však už stačilo pouze na stanovení konečného výsledku 2:5. Pardubický dorostenecký tým tak po dvou vítězstvích v tomto poměru, konkrétně nad Zlínem a Jihlavou, tentokrát prohrál.