4.3.2023
Michal Jelínek

Dorost se zápasem s Porubou vítězně naladil na play off

Pardubický tým se jasným vítězstvím 5:1 nad Porubou dobře naladil na nadcházející play off Extraligy dorostu. Mladíci Dynama vedli už po první třetině, v níž se v oslabení prosadil Bartoň. Po výsledkově vyrovnané prostřední části, kdy v přesilových hrách skórovali hostující Žídek a domácí Turena, přišlo definitivní rozhodnutí ve třetí periodě. Konečný výsledek stanovily branky Šmerdy, Úlehly a Kaštánka.

Extraliga dorostu, 22. kolo, sobota 4.3.2023, Pardubice, enteria arena

Poruba

5:1
1:0, 1:1, 3:0
Branky a nahrávky: 16:12 Bartoň (Turena; 4/5), 37:03 Turena (Kaštánek, Vápeník; 5/4), 42:43 Šmerda (Kučera, Bartoň; 5/5), 51:30 Úlehla (Kantor, Vápeník; 5/5), 53:03 Kaštánek (Vápeník, Úlehla; 5/4) – 31:58 Žídek (Hansel, Bodnar; 5/4). Rozhodčí: Mareš – Roischel, Serbus. Diváci: 73. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Švec, Křečan, Šmerda, Novosad, Kaštánek, Vápeník, Oliva – Kučera, Bartoň, Andrushchenko, Úlehla, Pražan, Lempach, Krčál, Kantor, Turena.
Poruba: Turoň – Veselý, Michalík, Stasjuk, Jeřábek, Bodnar – Hlaváč, Žídek, Indrst, Skorokhod, Hansel, Korpas, Vehovský, Zachariasz.

Východočeši byli v malé hale enteria areny od úvodních minut sobotního poledního duelu mírně lepším týmem. Oba celky si v první třetině zahrály přesilovku, přičemž Dynamo tu svoji nevyužilo. Matěj Oliva se na trestné lavici objevil dvakrát, ale při jeho druhém trestu mu pobyt na neoblíbeném místě tolik nevadil. Svěřenci hlavního trenéra Petra Hemského se totiž v oslabení dobře bránili a navíc Šimon Bartoň tři minuty před přestávkou otevřel po protiútoku skóre, když protlačil puk za záda brankáře Davida Turoně.

V polovině druhé části byl kapitán týmu Oliva vyloučen potřetí a tentokrát musel sledovat gól družstva Poruby, trénovaného Davidem Moravcem. O rychlé využití početní výhody a vyrovnání na 1:1 se ve 32. minutě postaral Jakub Žídek. Bleskové zužitkování přesilovky ovšem o šest minut později přišlo i na druhé straně. Brzy po vhazování se trefil Milan Turena.

Třetí třetinu jednoznačně ovládli domácí, protože gólman Matěj Tuláček díky svým zákrokům nedovolil soupeři zdramatizování zápasu. Naopak pardubičtí hokejisté si gólovou radost užili třikrát. Nejprve ve 43. minutě po rychlé ofenzivní akci skóroval Samuel Šmerda, v 52. domácí tlak vyústil v branku Erika Úlehly a v 54. stanovil konečný výsledek 5:1 pohlednou trefou od modré čáry Tom Kaštánek. Dorostenci Dynama tedy své působení ve skupině o pořadí v play off zakončili úspěšně.

Vojtěch Faltys (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): „Jsme spokojení hlavně s tím, že v posledním zápase před play off jsme dokázali zvítězit. Dali jsme pět gólů, vyhráli jsme třetí třetinu, což jsou také věci, za které jsme rádi. Navíc jsme vstřelili dvě branky v přesilovkách. Předvedená hra směrem k vyřazovací fázi byla slušná. Teď se už těšíme právě na play off a doufáme, že toto dnešní vítězství příští týden v pátek zopakujeme.“