15.9.2022

Dorost dotáhl zápas až do prodloužení. Vítězný gól vstřelil Dominik Kučera

Pardubičtí dorostenci odehráli svůj první zápas v nové sezóně na ledě Jihlavy. Dynamo v první třetině prohrávalo 0:1 a to trvalo až do třetí třetiny, kdy se hned ze začátku prosadil Dominik Kučera. Pardubice poté šly do vedení, ale Dukla v závěru zápasu dokázala vyrovnat a poslala tak zápas do prodloužení. V prodloužení dokázal překonat Uhrina opět Dominik Kučera, který tak zajistil dorostencům první výhru v sezoně.

Extraliga dorostu, 1. kolo, čtvrtek 15.9.2022, Humpolec, Zimní stadion

Dukla Jihlava

1:0, 0:0, 1:2 – 0:1
Branky a nahrávky: 17:49 Macek (Vildomec; 4/4), 57:55 Ošmera (5/4) – 40:21 Kučera (5/5), 49:00 Lempach (Křečan; 5/5), 02:12 Kučera (3/3). Rozhodčí: Mejzlík – Polák, Augusta. Diváci: 77. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Dukla Jihlava: Uhrin – Ošmera, Löffler, Podroužek, Pražák, Jungwirth, Tomica, Vildomec – Macek, Váňa, Nosek, Chvátal, Habermann, Fink, Chlubna, Veselský, Fiala, Katolický.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Novosad, Křečan, Šmerda, Jansa, Kaštánek, Vápeník, Úlehla, Oliva – Kučera, Bartoň, Korec, Pilař, Lempach, Krčál, Kantor, Rolinek, Turena.

Dynamo si na začátku první třetiny hned zahrálo přesilovou hru, kdy jeden z domácích byl vyloučen za příliš mnoho hráčů na ledě. Při přesilovce se k puku dostal Vápeník, ale jeho rychlá střela byla zablokována Uhrinem. Ke střele se také potom dostal jihlavský Fiala, ale pardubický brankář střelu schoval do lapačky. Poté hostující Pilař se hnal dopředu před Uhrina, ale jeden z domácích obránců ho zastavil. V 17. minutě šla Dukla do vedení, kdy Vít Macek překonal Tuláčka bekhendovou střelou – 1:0. Ke konci třetiny si Pardubice zahrály druhou přesilovou hru v zápase, ale tato početní výhoda se dohrávala ve druhé třetině.

Ve druhé třetině Dynamo dohrávalo přesilovou hru a Pilař se snažil dvakrát dát gól, to se mu nepovedlo. Poté z levého kruhu vystřelil Habermann, Tuláček jeho střelu vyrazil do rohu mantinelu. K odraženému puku se dostal Šmerda, který si najel před jihlavského brankáře, kde se snažil dostat puk za jeho záda, ale Uhrin byl připravený. Pardubice se potom na delší dobu usadily v útočném pásmu, nejdříve pálil rychlou střelou Kantor a poté Turena, ale ani jednomu z nich se nepodařilo skórovat. Ve druhé části se už nic vážného nestalo.

Po uplynutí 21. vteřin třetí třetiny bylo vyrovnáno, Dominik Kučera střílel z levé strany a poslal puk za záda Uhrina – 1:1. Jihlavský Ošmera mohl poslat domácí znovu do vedení, ale Tuláček předvedl parádní zákrok. Ve 49. minutě se vytvořila před Uhrinem malá skrumáž, ze které těžili hosté, jmenovitě Štěpán Lempach, který poslal Dynamo do vedení – 1:2. Ke kotouči se poté dostal domácí Vildomec, Tuláček střelu zastavil betony. V 57. minutě bylo podruhé v zápase vyrovnáno, domácí Ošmera ve vlastním oslabení překonal Tuláčka – 2:2. Ke konci třetí třetiny se o vítězi nerozhodlo, proto následovalo prodloužení.

V prodloužení zvítězilo Dynamo, po střele Dominika Kučery, který překonal Uhrina a zajistil tak Pardubicím první výhru v sezóně - 2:3.