17.8.2021

Další výhra v přípravě, Dynamo nadělilo Spartě bůra

Pardubičtí dobře rozehráli duel se Spartou v Poděbradech, v polovině zápasu se jim povedlo odskočit do vedení již o tři branky. Pražané dokázali do konce třetiny snížit na rozdíl jediné trefy, Pardubicím se však rychle povedlo znovu odskočit, když se krátce po příchodu na led ve třetí části prosadil Hecl. Tečku za výsledkem udělal pět minut před koncem druhou trefou v utkání Zdráhal a Dynamo si připsalo čtvrtou výhru v přípravě.

přát., úterý 17.8.2021, Zimní stadion Poděbrady

2:5
0:1, 2:2, 0:2
Branky a nahrávky: 30:36 Thorell (Chlapík; 5/5), 37:33 Němeček (5/5) – 8:06 Vála (Roman; 5/5), 26:00 Roman (Vála; 5/5), 29:07 Zdráhal (Blümel; 4/5), 40:52 Hecl (Vála; 5/5), 54:05 Zdráhal (Camara; 5/5). Rozhodčí: Svoboda, Sýkora – Malý, Pešek. Vyloučení: 2:3 Bez využití. V oslabení: 0:1 Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5
Sparta Praha: Neužil – Moravčík, Pavelka, Němeček, Polášek, Mikliš, Jurčina – Thorell, Chlapík, Prymula – Sobotka, Horák, Řepík – Dvořáček, Vitouch, Hašek – Buchtele, Doležal, Forman.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Košťálek, Vála, Nakládal, Zdráhal, Hrádek – Rohlík, Musil, Camara – Hecl, Poulíček, Blümel – Říčka, Roman, Cienciala – Paulovič, Anděl, Koffer.

Hokejisté Dynama vstoupili do přípravného utkání se Spartou dobře. Po sérii pološancí od obou celků se blýskl Roman tvrdou střelou z první, se kterou si ovšem brankář Neužil dokázal betonem poradit. Závar pardubických hokejistů pokračoval, v 9. minutě jej korunoval gólem pohotovou střelou z druhé vlny Ondřej Vála – 0:1! Poté, co Východočeši otevřeli skóre, měli ze hry více než jejich soupeř. Sparťané se osmělili až pět minut před koncem třetiny, když byl vyloučen Vála. Početní oslabení ovšem hosté zvládli ubránit na výbornou. Proto se šlo do kabin za příznivého stavu pro Pardubice.

I prostřední pasáž začala svižně, převahu stvrdili hráči Dynama dalším vstřeleným gólem. Ve 26. minutě překonal brankáře Sparty Ondřej Roman, který využil asistence Ondřeje Vály – 0:2! Zanedlouho byl za zdržování hry vyloučen Frodl, ani tentokrát v přesilové hře Pražané nepředvedli oslnivou show, ba naopak inkasovali. Na rozdíl tří branek upravil skóre po rychlém výpadu Jan Zdráhal, jehož vybídl ke skórování Matěj Blümel – 0:3!

Nezaujatého diváka musela druhá třetina bavit, protože to stále nebylo všechno. Ve 31. minutě snížil švédský útočník Erik Thorell, který využil zmatku před pardubickou klecí a snadno dopravil puk do sítě nikým neatakován – 1:3! Po vstřelené brance jakoby sparťany někdo pokropil živou vodou. Obrana Dynama ovšem fungovala skvěle, navíc Pardubičtí vyráželi do protiútoku. Z nich se do konce periody žádný neujal, naopak Spartě se povedlo snížit na rozdíl jediné branky. Ve 38. minutě si najel David Němeček na pravý kruh, odkud následně propálil Frodla na zadní tyč – 2:3! Víc už se toho nestalo, Dynamo ještě dostalo možnost hrát první přesilovku, bohužel neúspěšně.

Začátek třetí třetiny byl opět ve znamení povedeného vstupu Dynama. Pardubičtí vyhráli vhazování v útočném pásmu, takřka okamžitě poté vypálil Marek Hecl a mířil přesně – 2:4! Povzbuzení Východočeši vědomí si náskoku o dvě branky rozebírali sparťanskou obranu v dalších akcích, které ovšem zastavoval výborný Neužil v brance. Tomu se během několika desítek vteřin povedlo krýt střelu Camary betonem, následně i Mikušovu ránu z první. V polovině periody nepřekonal sparťanského odchovance ani Říčka, kterému chyběla v dobré pozici větší razance.

Osm minut před koncem utkání byl vyloučen za držení Prymula, Pardubičtí měli výhodu přesilové hry. Hokejisté Dynama byli v přesile aktivnější, posílali puky na brankáře Neužila, ale žádná střela se ujmout nedokázala. To se povedlo až pět minut před koncem, když Anthony Camara vybojoval gól pro Jana Zdráhala, kterému stačilo doklepnout puk do sítě – 2:5! Během pár okamžiků mohl vedení navýšit i Ondřej Vála, nicméně ke dvěma asistencím druhý gól nepřidal, protože Neužil byl svým skvělým zákrokem proti. Vyloučení Musila v závěru už sparťané nepotrestali, takže Dynamo nakonec vyhrálo 5:2.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Narazili jsme na soupeře, který by měl být v sezoně asi špička, velice kvalitní tým. Měli zde víceméně kompletní sestavu. Z obou stran bylo vidět velice dobré nasazení, bylo to rychlé a bruslivé. I tomu pomohlo, že je tu o něco užší hřiště než u nás, takže to mělo náboj. Směrem dopředu jsme odehráli velice dobré utkání, vypracovali jsme si dost šancí, ale vzadu jsme ještě měli jistá okénka. Každopádně jsme spokojení, že se nám povedlo odehrát proti Spartě takovýto zápas.“