21.12.2021

Reprezentační návrat vyšel! Dynamo porazilo Spartu a má sedmou výhru v řadě

Po reprezentační přestávce se vrátila Tipsport extraliga a Dynamo hned narazilo na prestižní zápas proti Spartě. Hosté se dostali do vedení, Pardubice však otočily trefami Camary, Ciencialy a Musila. Poté už udržely těsné vítězství 3:2 a mohou se radovat ze sedmé výhry za sebou.

Tipsport extraliga, 33. kolo, úterý 21.12.2021, Pardubice, enteria arena

3:2
1:1, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 15:11 Camara (Kousal, Musil; 5/5), 20:57 Cienciala (Říčka, Vála; 5/5), 21:45 Musil (Camara, Kousal; 5/5) – 08:07 Řepík (Sobotka, Jandus; 5/5), 31:15 Chlapík (Mikliš, Buchtele; 5/5). Rozhodčí: Šír, Veselý – Šimánek, Zíka. Diváci: 1000. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 26:24 (8:10, 11:9, 7:5). Zblokované střely: 11:13. Hity: 10:8. Vhazování: 28:27. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Nakládal, Robertson, Košťálek, Vála, Kolář, Zdráhal – Kousal, Musil, Camara – Říčka, Poulíček, Cienciala – Hecl, Paulovič, Blümel – Anděl, Roman, Rohlík.
Sparta Praha: Salák – Matushkin, Jandus, Polášek, Mikliš, Pavelka, Dvořák – Buchtele, Sobotka, Chlapík – Thorell, Horák, Řepík – Strnad, Vitouch, Forman – Prymula, Voženílek, Přibyl – Dvořáček.

Ve druhé minutě mohl dostat do vedení Dynamo Matej Paulovič, který za bránou dostal příliš prostoru a stačil se obtočit, bekhendem ale trefil jen betony Saláka. Hosté ale také v úvodu měli zajímavé šance, Přibylovu střelu z mezikruží Frodl za svá záda nepropustil. Po vyrovnané pasáži byla zablokována Robertsonova střela a do přečíslení následně uháněl Michal Řepík, který proměnil bekhendový blafák a nedal Frodlovi žádnou šanci – 0:1. Vyrovnat se snažila první útočná formace, která se na dlouhou dobu uchytila v útočném pásmu, ale gól za Saláka nepadl. Po odrazu od zadního mantinelu pokryl brankář Sparty i Heclovu střelu. V 15. minutě neuspěl ani Lukáš Anděl, který střílel poté, co vybojoval puk Rohlík. Dynamo se dočkalo o minutu později, kdy si Anthony Camara vybruslil do střelecké pozice, dostal krátký pas od Kousala a nechytatelně zavěsil pod horní tyč – 1:1. Na Frodla se ale opět řítili hosté, protože se obránci zapomněli v útoku. Proti střele Romana Horáka vytáhl Frodl svoji lapačku a zachránil jasný gól. Frodl zasáhl i proti další sparťanské šanci, když natáhl k tyči beton a puk za svá záda nepropustil. Poprvé v utkání se mohlo v 18. minutě dostat od vedení Dynamo, když od mantinelu nenápadně nahodil puk Cienciala a ten se lehce otřel o tyč.

Po návratu z trestné lavice se hned zapojil do hry David Cienciala, který neváhal se střelou a trefil přesně k tyči – 2:1. Během 48 vteřin Pardubice rázem otočily stav zápasu na 2:1, když v protiútoku přihrál Camara na pravé křídlo Adamovi Musilovi, který trefil odkrytý prostor nad lapačkou naprosto precizně. Sparta zanedlouho měla šanci snížit, Řepíkovi se ale v předbrankovém prostoru nepodařilo dorazit puk do odkryté sítě. V následném oslabení hned po ztrátě puku ujel obraně hostů Blümel, v době zakončení byl ale lehce zahákován a nezakončil úspěšně. Dynamo zaskočilo hráče Sparty a dál se dostávalo do vyložených šancí. Po individuální akci dostal kotouč Kousal na Košťálka, který jej přesně předložil na osamoceného Camaru, proti němuž zasáhl Salák betonem a puk poskakoval na brankové čáře, ale do brány nedoskákal. Ve 32. minutě Sparta snížila zásluhou Filipa Chlapíka, který se nejlépe zorientoval před bránou a bekhendem dostal puk do brány – 3:2. Také hosté mohli vstřelit dva góly po několika vteřinách, jenže Horák s Thorellem dorážkami neuspěli. Ve 36. minutě při početní výhodě hostů opět ujel do samostatného nájezdu Matěj Blümel, proti ale byla spojnice, která zabránila gólu. Branku se nepodařilo vsítit ani Říčkovi, který těsně minul pravou tyč po vypršení trestu, který odpykával. V dalším přímém souboji nebyl Matěj Blümel úspěšný ani potřetí, tentokrát mířil neúspěšně mezi betony, které Salák včas dal k sobě.

Proti Strnadově nahození musel být pardubický brankář ve střehu, k dorážce se už nikdo z hostujících nedostal. Nad bránu mířila Buchteleho střela ve 48. minutě. Sparta ve třetí části tlačila na Dynamo, Prymulovu dorážku z brankoviště ale Frodl zlikvidoval hokejkou mimo dosah sparťanských hráčů. Na 4:2 mohl navyšovat Robert Říčka, který ve středním pásmu získal puk a po hlavě se vrhl až před bránu. Salák však střelu chytil mezi betony a dorážku dojíždějícím hráčům nenabídl. Dvě minuty před koncem se ale hosté ocitli ve vyložené šanci. Jan Buchtele ještě v dobré šanci hledal Filipa Chlapíka, který obkroužil bránu, puk ale za brankovou čárou nedostal. Spartě se šance na vyrovnání rozplynuly po faulu Thorella, Pardubice si tak pohlídaly vítězství 3:2.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Začátek druhé třetiny, kdy jsme dali dva góly, rozhodl. První polovinu druhé třetiny jsme hráli velice dobře, měli jsme tam i další šance, které jsme nedali. Pak Sparta dala gól, naštěstí jsme ubránili oslabení. Ve třetí třetině si Sparta vypracovala šance, je to kvalitní tým, má tam výborné útočníky směrem dopředu, celkově silné mužstvo. My jsme to ale odbránili a musím pochválit Frodlika, který podal vynikající výkon.“

Josef Jandač (HC Sparta Praha): „Myslím si, že jsme neodehráli špatně dvě třetiny, bohužel druhá nám vůbec nevyšla, ta nás stála zápas, a hlavně nástup do druhé třetiny. Špatně jsme střídali a to dnes bylo rozhodující.“