22.2.2023

Čtvrtá domácí výhra v řadě! Dynamo B zdolalo v prodloužení Porubu a navýšilo náskok na Šumperk

Na chrudimský led přijela druhá Poruba a fanoušci byli svědky velice atraktivního souboje s plno zvraty. Po první třetině si odnášelo do kabin Dynamo vedení 3:1. To vydrželo i po druhé dvacetiminutovce a až do 48. minuty to vypadalo na jednoznačnou záležitost. Ale hostům se povedlo snížit na 2:3 a následně také srovnat a rázem více útočila Poruba. V 58. minutě vrátil Dynamu vedení Mandát, jenže hosté devatenáct sekund před koncem srovnali na 4:4. Bonusový bod vystřelil v prodloužení Pardubicím Svoboda.

Chance liga, 49. kolo, středa 22.2.2023, Chrudim, Zimní stadion

HC Poruba

5:4p
3:1, 0:0, 1:3 – 1:0
Branky a nahrávky: 06:56 Mandát (Hanousek, Matys; 5/4), 16:22 O. Rohlík (Kaplan; 4/4), 17:56 Rákos (5/5), 57:48 Mandát (Matys, Rákos; 5/5), 61:59 Svoboda (Bukač, Nedbal; 3/3) – 07:08 Hrníčko (Střondala, Sedlák; 5/5), 47:04 Vachovec (Šoustal, Urbanec; 5/5), 53:42 Hrníčko (Bernovský, Lemcke; 5/5), 59:41 Bernovský (Sedlák, Střondala; 5/5). Rozhodčí: Kostourek, Jaroš – Zídek, Polák. Diváci: 460. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:26 (17:7, 6:6, 7:13). Zblokované střely: 13:8. Vhazování: 29:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Hanousek, Nedbal, Bučko, Chabada, Hrádek, Drtina – Matys, Rákos, Mandát – O. Rohlík, Hruška, Svoboda – Kaplan, M. Rohlík, Lichtag – M. Machač, P. Machač, Pochobradský.
HC Poruba: Dolejš – Urbanec, Voráček, Doudera, Lemcke, Mlčák, Sedlák, Klimíček – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Šlahař, Pšurný, Dufek – Bernovský, Střondala, Hrníčko – Brodek, Toman, Häring.

Dynamo chtělo zaskočit druhou Porubu od samého začátku a hostující obraně dělalo problémy. Ondřej Rohlík pasem přes celou šíři pásma vyhlédl Svobodu, jehož střela z první se o kousek nevešla mezi tři tyče. Zahrozili ale také hosté, tečované nahození Doudery zabránila tyč. V 7. minutě následovalo vyloučení hostujícího Vachovce. Nejprve musel zasáhnout po úniku Klouček betony, ale z následné akce už domácí poprvé rozjásali publikum. Několika rychlými přihrávkami rozhozená porubská obrana už nezabránila přesné střele pod horní tyč Jana Mandáta – 1:0. Pardubicím ale vedení nezůstalo vůbec dlouho po následném vyhraném buly potrestal rozestoupenou obranu domácích Dominik Hrníčko, jenž puk namířil přesně mezi betony Kloučka – 1:1. Při hře ve čtyřech se Dynamo vrátilo do vedení, když puk až z obranného pásma zavezl do toho útočného Ondřej Rohlík, kterému obrana dala prostora a jeho střela nachytala Dolejše – 2:1. A ještě jeden gól v první třetině pro domácí. Po vypršení trestu si obránce nepohlídal Daniela Rákose, jenž sice kličkou neuspěl, ale puk si chytře ponechal na holi a ležícího Dolejše přehodil nad betony – 3:1. Také na případné navýšení měli domácí šance, ale dvojnásobnou početní výhodu i přes několik tvrdých střel Svobody a Bučka Dolejš pochytal a zachránil Porubu od ještě větší katastrofy.

Ve 27. minutě musel vykrýt únik Tomáše Šoustala ve vlastním oslabení skvělým vysunutím pravého betonu Kloučka, který v této situaci zachránil Dynamo. Ve 35. minutě uzamklo Dynamo hokejisty Poruby a málem z toho vytěžilo branku, do dvou tutových šancí se dostal nejprve Bukač a následně Svoboda, ale ani jednomu se nepodařilo z blízkosti prostřelit Dolejše. Poté to ještě pěknou přihrávkou zkoušel Chabada, ale našel jen brusle Kaplana.

Ve třetí třetině už to dlouho vypadalo, že se hosté nemohou úplně dostat do hry, jenže střela Michala Vachovce skončila nad ramenem brankáře Kloučka a vrátila Porubu zpět do zápasu – 3:2. Roman Pšurný mohl srovnat po povedení kličce na brankovišti, ale puk skončil po několika odrazech vedle tyče. Hosté si ale šli za vyrovnáním, a to se jim podařilo v 54. minutě, když si sjel pro puk do středu Dominik Hrníčko a podruhé překonal pardubického brankáře – 3:3.

Když už to vypadalo, že hosté z pásma Dynamo nepustí. Tak Rákos odvedl výbornou práci při přechodu pásma, pustil puk Matýsovi, který našel na střelu z první Jana Mandáta, jenž nekompromisní ranou vystřelil dvě minuty před koncem vedení zpět – 4:3. Minutu před koncem dobře domácí drželi pásmo, jenže Matýs nedokázal prostřelit do prázdné brány hráče na brankovišti a o chvíli později čekala na Dynamo studená sprcha. Dynamo nedokázalo zachytit Sedlákovo nahození na Jana Bernovského, jenž naznačením do bekhendu a kličkou do forhendu devatenáct vteřin před koncem základní hrací doby překonal Kloučka vyrovnal stav na 4:4. Bonusový bod v prodloužení vystřelil přesnou ranou příklepem Tomáš Svoboda – 5:4.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice B): „Dneska skvělý zápas s parametry play off. Výborné dvě třetiny z naší strany. Třetí třetina hektická, trochu jsme upustili od našeho hokeje, lehce jsme se báli, ale i tak jsme dokázali jít do vedení. Bohužel dvacet sekund před koncem přišla chyba. Neměla by se stát, ale stane se. Za dva body musíme být rádi, pracujeme dál.“