6.1.2023
Michal Jelínek

Dorostenci si připsali těsnou výhru na ledě Třince

Tým Dynama v pátek večer odehrál další utkání dorostenecké extraligy. Představil se na ledě Třince, družstva z poloviny tabulky skupiny o postavení v play off. Vítězný gól zaznamenal už v první třetině Švec, který navázal na brzkou Bartoňovu branku. Domácí se v následném průběhu zmohli pouze na snížení na 1:2, což byl konečný výsledek zápasu.

Extraliga dorostu, 9. kolo, pátek 6.1.2023, Třinec, MINI WERK ARENA

1:2
0:2, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 23:08 Barna (Blaha; 5/5) – 03:53 Bartoň (Švec; 5/4), 07:34 Švec (Pražan, Turena; 4/5). Rozhodčí: Novotná – Tvrdý, Peluha. Diváci: 57. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Oceláři Třinec: Skácel – Holub, Byrtus, Mrtka, Solowski, Dravecký – Blaha, Rybnikár, Kubiesa, Hebar, Urbánek, Barna, Graněčný, Švančara, Mikula, Hladoník, Hrček, Sajdok.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Švec, Křečan, Šmerda, Novosad, Kaštánek, Vápeník, Úlehla, Oliva – Vítek, Bartoň, Pilař, Pražan, Lempach, Kopecký, Kantor, Rolinek, Turena.

Pardubičtí dorostenci vstoupili do duelu devátého kola nadstavby velmi dobře. Nejprve na konci čtvrté minuty skóroval v přesilovce Šimon Bartoň, u jehož trefy si připsal asistenci Martin Švec. Ten se následně v osmé minutě gólově prosadil a v oslabení poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

Tři minuty po první přestávce přišlo snížení. Autorem kontaktního zásahu na 1:2 byl konkrétně Danny Barna. Hosté v Mini WERK ARENĚ měli následně dvakrát v krátké době možnost hry v početní výhodě, ale svůj náskok nenavýšili. Mladíci Dynama se pak v závěru periody ubránili při hře ve čtyřech, když na trestnou lavici za nedovolené bránění usedl Pražan. Zároveň však opět nezužitkovali navazující přesilovku, a tak v prostředním dějství gól nevstřelili.

Ve třetí třetině si oba celky znovu vyzkoušely hru v oslabení, nicméně zase se průběžný stav neměnil. Mezitím byla v třinecké hale k vidění i herní situace, kdy na obou stranách byli na ledě čtyři hráči. Oceláři ale gólmana Tuláčka už nepřekonali a na vyrovnávací trefu nedosáhli. Pardubičtí dorostenci tedy přerušili sérii čtyř porážek. Východočechům v nadstavbové skupině o pořadí v play off momentálně díky sedmi bodům patří desátá příčka.