17.9.2022

B tým nezvládl první domácí utkání proti Litoměřicím

Pardubický B tým sice otevřel gólový účet svého premiérového domácího utkání v Chance lize v Chrudimi, poté se mu však už v produktivitě nedařilo. Litoměřice otočily vývoj utkání a k úspěchu jim pomohlo i osm ubráněných oslabení.

Chance liga, 2. kolo, sobota 17.9.2022, Chrudim, Zimní stadion

Litoměřice

2:5
1:2, 0:3, 1:0
Branky a nahrávky: 05:20 Rouha (Půhoný; 5/5), 40:26 Matys (Zdráhal, Lichtag; 5/5) – 09:48 Guman (Procházka, Mikyska; 5/5), 18:27 Slavíček (Jícha, Válek; 5/5), 25:06 Zabloudil (Svoboda, Holý; 5/5), 33:29 Guman (Procházka, Kracík; 5/5), 35:13 Gajda (Vitouch, Hampl; 5/5). Rozhodčí: Jechoutek, Květoň – Maňák, Pěkný. Diváci: 354. Vyloučení: 1:8. Bez využití. Střely na branku: 29:31 (8:13, 9:8, 12:10). Zblokované střely: 28:7. Vhazování: 28:25. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bučko, Zdráhal, Nedbal, Kaštánek, Kubíček, Drtina, Oliva – Matys, Kaut, Lichtag – Rouha, Herčík, Půhoný – Zeman, Štetka, Machač – Turek, Pochobradský, Rohlík.
Litoměřice: Král – Marcel, Němec, Výtisk, Holý, Hampl, Mikyska, Šindelek – Procházka, Kracík, Guman – Válek, Jícha, Slavíček – Zabloudil, Kuťák, Svoboda – Gajda, Vitouch, Ramik.

Jako první měli šanci otevřít skóre hosté, za záchrannou brzdu při úniku Přemysla Svobody zatáhl Michal Rouha a po jeho faulu bylo nařízeno trestné střílení. Jeho exekuce se ujal sám faulovaný Svoboda, proti jeho zakončení stačilo Kloučkovi nastavit lapačku. Jako první se v 6. minutě prosadilo Dynamo, po akci na levé straně útočného pásma. Půhoný našel mezi kruhy si najíždějícího Michala Rouhu a ten neomylně zamířil přesně pod horní tyč – 1:0. Pardubice měly možnost rychle navýšit náskok, přesilovou hru však nevyužily a naopak po jejím konci nachytal Kloučka střelou na bližší tyč z pravé strany Tomáš Guman – 1:1. Litoměřice v závěru třetiny překlopily skóre na svou stranu, Josef Slavíček se dokázal prosadit z mezikruží i přestože ho tísnili dva protihráči – 1:2.

Hned v úvodu druhé třetiny měli domácí k dispozici další přesilovku, ani tentokrát během ní však na obranu soupeře recept nenašli. Ve 26. minutě zůstal na útočné modré volný Matěj Zabloudil, ten dostal dlouhý pas od Svobody a zakončil přesně pod levou ruku Kloučka – 1:3. Ani dvojnásobná početní výhoda nepomohla Dynamu ke skórování, před jejím začátkem si navíc domácí trenéři vzali oddechový čas. V polovině utkání byl nejprve blízko branky Válek, po jeho zakončení puk jen projel po brankové čáře. Ve 34. minutě využil dostatek volného prostoru na ose hřiště Tomáš Guman, jenž nedal Kloučkovi možnost zakročit – 1:4. O minutu později domácí ustáli velkou skrumáž ve svém brankovišti, jenže z další akce už Litoměřice skórovaly. Vitouch nahrál na levé straně Petru Gajdovi, který od mantinelu prostřelil brankáře Pardubic – 1:5. V samotném závěru třetiny dostal pěknou průnikovou přihrávku Lichtag, na Krále však nevyzrál.

Po dvaceti šesti vteřinách třetí části vykřesal Dynamu naději Ondřej Matýs, dojel si puk u pravého mantinelu, připravil si ho na střelu a poslal kotouč přesně do horního rohu brány – 2:5. Východočechům se nedařilo v přesilových hrách, což byl jeden z kamenů úrazu, i ve třetí třetině měli k dispozici dvě po sobě. Blízko gólu byl Kaut, jenže k levého kruhu nastřelil pouze tyčku. Pardubičtí se i nadále snažili s nepříznivým vývojem něco udělat, ale v produktivitě se jim nedařilo. V poslední minutě měl po přihrávce od Turka ideální pozici pro zakončení na brankovišti Drtina, puk ale netrefil, a tak Pardubice podlehly Litoměřicím 2:5.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice): „Oproti minulému zápasu jsme měli dobrý vstup, prvních deset minut jsme začali dobře. Ale všichni víme, že hokej se hraje šedesát minut a my jsme po tu dobu neudrželi to, co jsme si řekli. Věděli jsme, že Litoměřice jsou velice rychlý brusliví tým, což u nás prokázaly. Akorát se rozehřáli z autobusu a pak jsme tam byli jako na kolotoči. Ale myslím si, že góly jsme jim darovali po našich chybách, které potrestali. Určitě si to s kluky rozebereme, deset minut hrajeme systém do gólu a poté z toho úplně upustíme. Měli jsme osm přesilovek, soupeř ani jednu a žádnou jsme nevyužili. Musím vyzdvihnout také soupeře, počet zblokovaných střel, obětavost a touha vyhrát se u nich potvrdila daleko více než u nás. Hráčům jsme to řekli a oni si to musí sami přebrat co se týká obětavosti, statečnosti a chuti vyhrát.“