8.10.2022

Perfektní obrat! B tým veze z Frýdku-Místku tři body

B tým předvedl na ledě Frýdku-Místku skvělý obrat ve druhé polovině zápasu a podruhé v řadě tak odchází ze zápasu stoprocentní! Na konci druhé třetiny nejprve snižoval přesnou střelou od modré čáry Martin Bučko a ve třetí třetině pak dokonali obrat Michal Pochobradský a Lukáš Endál. Svěřenci Davida Havíře se tak v tabulce posunuli už na osmé místo.

Chance liga, 9. kolo, sobota 8.10.2022, Frýdek-Místek, Hala Polárka

Frýdek-Místek

2:3
0:0, 2:1, 0:2
Branky a nahrávky: 22:45 Matěj (Jobánek; 5/5), 31:46 Haas (Hotěk, Bednář; 5/5) – 34:26 Bučko (Drtina, Zeman; 5/5), 44:20 Pochobradský (Kulhánek; 5/5), 48:55 Endál (Kaštánek, Půhoný; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Koziol – Hanzlík, Peluha. Diváci: 705. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 33:37 (17:9, 7:12, 9:16). Zblokované střely: 2:1. Vhazování: 28:43. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Frýdek-Místek: Švančara – Havránek, Teper, Zeleňák, Ročák, Sova, Michálek, Žůrek – Dostálek, Vrdlovec, Lyszczarczyk – Matěj, Macháček, Ramik – Hotěk, Haas, Bednář – Geidl, Jobánek, Homola.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bučko, Zdráhal, Nedbal, Oliva, Kaštánek, Drtina – Rouha, Herčík, Půhoný – Pavlata, Kaut, Lichtag – Endál, Zeman, Kulhánek – Hajný, Pochobradský, Machač.

V bezgólové první třetině měli první šanci domácí. K odraženému puku se dostal Vlastimil Dostálek, jehož střelu i následnou dorážku zvládl vytěsnit Klouček. Dynamo mohlo odpovědět v deváté minutě, kdy nepřesně zakončoval při přečíslení čtyři na dva Rouha. B tým následně ubránil oslabení a naopak zahrozil v přesilové hře, ve které podržel soupeře brankář Švančara.

Fanoušci Frýdku-Místku se dočkali gólu na začátku druhé třetiny. Pavel Matěj zavezl puk do útočného pásma a přesnou střelou přes obránce překonal Milana Kloučka - 1:0. O devět minut později navýšil vedení Frýdku Oskar Haas, který po pohledné akci třetího útoku domácích neměl problém zamést kotouč do poloodkryté brány - 2:0. Dynamo bylo následně aktivnější a po zásluze se dočkalo snížení. Na modrou čáru dostal nabito Martin Bučko, který propálil vše, co mu stálo v cestě a snížil tak na rozdíl jediné branky - 2:1. Odpovědět mohl v poslední minutě druhé třetiny Havránek, s jehož střelou i následnou dorážkou si však Klouček poradil.

V dobrém tempu následně začal B tým i třetí třetinu. Švančara musel nejprve podržet svůj tým proti šanci Půhoného, na přesnou střelu Michala Pochobradského už byl ale krátký a v čase 44:11 bylo vyrovnáno - 2:2. O čtyři minuty později už svěřenci Davida Havíře vedli! Lukáš Endál si našel odražený puk po střele Kaštánka a trefil přesně místo u bližší tyče domácí branky - 2:3. Dynamo pokračovalo v aktivní hře a domácí několikrát mohli děkovat Švančarovi, který si poradil jak se samostatným únikem, tak s následnou střelou Zemana. Domácí to poté zkoušeli ještě se šesti hráči v poli, žádný závěrečný tlak se však nekonal a Dynamo B bere po perfektním obratu další tři body!

David Havíř (HC Dynamo Pardubice B): „Rozdělil bych utkání na dvě poloviny. Do druhého gólu domácí jsme nehráli dobře, prohrávali jsme souboje a nebylo to vůbec dobré. Následně se to otočilo, hodně nám pomohl kontaktní gól a hra se zvedla. Do třetí třetiny jsme trošku promíchaly formace a kluci odvedli výborný výkon, proto jsme si zasloužili vyhrát."