9.1.2023

Pardubice B v závěru ztratily utkání s Porubou

Dynamu se v Ostravě povedl vstup do zápasu, v oslabení se v 1. minutě prosadil Tomáš Urban, jenž přidal druhou trefu ve 12. minutě. Východočeši dlouho drželi vedení, Poruba však v 54. minutě srovnala a o tři minuty později překlopila duel na svou stranu.

Chance liga, 36. kolo, pondělí 9.1.2023, Ostrava, RT TORAX ARENA

HC Poruba

4:2
0:2, 0:0, 4:0
Branky a nahrávky: 40:29 Gřeš (Vachovec, Voráček; 5/5), 53:46 Šoustal (Střondala, Sedlák; 5/4), 56:29 Berisha (Urbanec, Christov; 5/5), 59:39 Hrníčko (Šlahař, Voráček; 5/5) – 00:46 Urban (Rákos; 4/5), 11:20 Urban (Hruška, Kubíček; 5/5). Rozhodčí: Koziol, Rapák – Otáhal, Roupec. Diváci: 982. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 42:30 (16:8, 15:10, 11:12). Zblokované střely: 22:12. Vhazování: 27:37. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
HC Poruba: Bláha (Dolejš) – Urbanec, Voráček, Doudera, Lemcke, Klimíček, Sedlák – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Christov, Pšurný, Berisha – Šlahař, Střondala, Hrníčko – Brodek, Toman, Häring.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Zdráhal, Chabada, Hanousek, Nedbal, Kaštánek, Kubíček – Zeman, Rákos, Rouha – Urban, Hruška, Svoboda – Kaplan, Kaut, Belluš – Rohlík, Machač, Lichtag.

Po třiceti osmi vteřinách zápasu byl sice vyloučen Kaut, už v čase 0:46 ale Tomáš Urban využil chyby v porubské obraně a proměněným únikem poslal Pardubice do vedení – 0:1. Poruba se se poté snažila vyrovnat, Berisha, Šlahař, Pšurný ani Vachovec ale kotouč do brány nedotlačili. A tak se ve dvanácté minutě opět předvedl Tomáš Urban. Uvolnil se na pravém křídle, přesnou ránou do prvého horního rohu překonal Bláhu a zvýšil pardubický náskok – 2:0. Tento gól navíc znamenal Bláhův konec v zápase, na jeho místo zamířil Daniel Dolejš. Pardubičtí hokejisté ve zbytku třetiny ubránili ještě jedno oslabení a do kabiny šli s dvoubrankovým vedením 2:0.

Do prostřední části Ostravané naskočili aktivně. Tribuny tak viděly akce Christova, Šoustala, Häringa či Gřeše, ani jedna z nich však gólem neskončila. Svěřenci Václava Baďoučka se zejména soustředili na udržení dvoubrankového vedení, což se jim dařilo i díky několika výborným zákrokům brankáře Kloučka. Zvládli také ubránit další oslabení, v závěru třetiny se dostal do zajímavé šance Urban, ale ani nadvakrát nedostal puk do sítě.

Východočechům nevyšel vstup do poslední části, v prvním střídání nechali na útočné modré volného Tomáše Gřeše, který rychlé přenesení hry do útoku využil ve snížení – 1:2. Deset minut před koncem se do samostatného úniku dostal Rouha, na Dolejše však nevyzrál. Dvoubrankové vedení si mohly Pardubice vzít zpět v přesilovce, jenže ta jim příliš nevyšla. Naopak ostravský celek šest minut před koncem zužitkoval početní výhodu, Střondala poslal puk křižným pasem do levého kruhu na Tomáše Šoustala, který i trochu se štěstím prostřelil Kloučka – 2:2. Tři a půl minuty před koncem Dynamo nezvládlo vyhodit puk z vlastního pásma, což potrestal střelou z levého kruhu Aaron Berisha – 3:2. Pardubice v závěru sáhly ke hře bez brankáře, tu však k vyrovnání nevyužily a vítězství Poruby pečetil gólem do prázdné branky Dominik Hrníčko – 4:2.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice B): „Utkání jsme měli dobře rozehrané. Dvě třetiny jsme vedli 2:0, ale bohužel špatné první střídání ve třetí třetině, špatně rozebraní hráči a přišlo brzké snížení na 2:1. Soupeři jsme tu výhru nabídli našimi chybami. Musím uznat, že Poruba je velice silné mužstvo, ale minimálně na remízu jsme to měli uhrát.“