14.1.2023

Další důležitá výhra! B tým porazil Jihlavu 4:1

Další krůček k záchraně! B tým vyhrál třetí z posledních čtyř zápasů a na třinácté místo už ztrácí pouhé dva body. Svěřenci trenéra Václava Baďoučka rozhodli o důležité výhře ve třetí třetině, kdy dokázali Jihlavě odskočit na rozdíl tří branek.

Chance liga, 38. kolo, sobota 14.1.2023, Pelhřimov, Zimní stadion

Dukla Jihlava

1:4
1:0, 0:1, 0:3
Branky a nahrávky: 17:34 Vala (Havránek, Menšík; 5/5) – 34:53 Svoboda (Rákos, Nedbal; 5/5), 40:47 Rohlík (Rákos, Hanousek; 5/5), 53:22 Matys (Kaut; 5/5), 56:12 Mandát (Rohlík; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Bejček – Horažďovský, Dědek. Diváci: 701. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Střely na branku: 32:32 (14:11, 10:12, 8:9). Zblokované střely: 8:6. Vhazování: 31:39. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Dukla Jihlava: Beran – Bilčík, Chvátal, Vala, Kočí, Dundáček, Haman – Tecl – Harkabus, Skořepa, Pořízek – Havránek, Menšík, Chlubna – Cachnín, Juda, Brož.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Zdráhal, Nedbal, Hanousek, Chabada, Hrádek, Drtina – Matys, Rákos, Rohlík – Urban, Hruška, Svoboda – Rouha, Kaut, Mandát – Kaplan, Machač, Lichtag.

Jako první v utkání zahrozila Jihlava, v osmé minutě však Milana Kloučka nepřekonali Matouš Menšík, ani Marek Tecl. Na druhé straně se do dobré příležitosti dostal Ondřej Matýs, který si připravil pozici, zasunout kotouč za Berana ale nedokázal. Jako první tak skórovala Dukla. Kotouč vypadl Kloučkovi z výstroje, čehož si všiml David Vala a poslal tak domácí do vedení - 1:0.

Následně však převzali otěže zápasu pardubičtí hráči. Ve 35. minutě nejprve vyrovnával unikající Tomáš Svodoba, který se rozhodl vyřešit brejk přesnou střelou k pravé tyči - 1:1. O minutu později se v dobré střelecké pozici zjevil Tomáš Urban, Berana ale ještě nepřekonal. O svém vítězství tak Dynamo muselo rozhodnout až ve třetí třetině.

Skvělý nástup do závěrečné dvacetiminutovky nejprve prezentoval Ondřej Rohlík, který z pravého kruhu zamířil přesně pod vyrážečku jihlavského brankáře - 1:2. V 53. minutě pak mohl srovnat domácí útočník Radek Pořížek, Klouček byl ale proti a o půl minuty později jeho tým udeřil potřetí. Za jihlavskou obranu se dostal Ondřej Matýs a po povedeném blafáku zakončil pod horní tyč - 1:3.

V 57. minutě už vedli svěřenci trenéra Václava Baďoučka o tři branky. Nahození před branku z hole Ondřeje Rohlíka dokázal usměrnit za Berana Jan Mandát, který tak oslavil návrat do pardubického klubu vstřelenou brankou - 1:4. Pardubický B tým tak zvládl další důležité utkání a zaslouženě si veze domů všechny tři body.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „V první třetině jsme tu skoro nebyli, měli jsme tu jediného hráče a to byl Milan Klouček, který nás podržel. Nakopla nás ubráněná přesilovka pět na tři. Poté přišlo vyrovnání a povedená třetí třetina, kterou bych zhodnotil velice kladně. Kluci makali a dělali to, co jsme potřebovali. Štěstí se obrátilo k nám a dali jsme i ty branky, které jsme potřebovali. A znovu gratulace klukům do kabiny."