18.1.2023

Dynamo B ovládlo zápas se Šumperkem a je mimo sestupovou pozici

Dynamo B nastoupilo v extrémně důležitém souboji na domácím ledě v Chrudimi proti Šumperku. Od první do poslední minuty měl zápas jasný průběh a po dominantním výkonu se Východočeši dostali po několika měsících právě před svého dnešního soupeře na předposlední nesestupové místo. Na vítězství 5:1 se třemi kanadskými body podíleli Tomáš Svoboda a Ondřej Matýs.

Chance liga, 39. kolo, středa 18.1.2023, Chrudim, Zimní stadion

Šumperk

5:1
3:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 09:05 Hanousek (Nedbal, Matýs; 5/4), 14:44 Zdráhal (T. Svoboda, Kaut; 5/4), 17:35 Matýs (T. Svoboda, Hruška; 5/5), 30:21 T. Svoboda (Chabada, Matýs; 5/5), 55:57 Kaut (Rohlík, Mandát; 5/5) – 28:48 Žálčík (Drtil, Bartoš; 5/3). Rozhodčí: Veselý, Hucl – Thuma, Maňák. Diváci: 510. Vyloučení: 7:7, navíc Rákos 5 a do konce utkání za krosček. Využití: 2:1. Střely na branku: 50:35 (21:11, 12:17, 17:7). Zblokované střely: 11:8. Vhazování: 42:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Zdráhal, Nedbal, Hanousek, Chabada, Hrádek, Drtina – Mandát, Rákos, Rohlík – Matys, Hruška, T. Svoboda – Rouha, Kaut, Urban – Kaplan, Machač, Lichtag.
Šumperk: Hamalčík – Drtil, Eliáš, Kadeřávek, Dudycha, Hrachovský, Kunst – Mácha, Bartoš, Žálčík – M. Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Průžek, Nedvídek, Vildumetz – Dubský, Bernat, Jouza.

Dynamo v přímém záchranářském souboji proti Šumperku diktovalo tempo od samého začátku první třetiny. Hned při první přesilové hře se v 10. minutě na levém kruhu napřáhl Tomáš Hanousek a poslal Dynamo do důležitého vedení – 1:0. Hosté mohli vzápětí srovnat, ale Klouček byl proti, když se na brankové čáře natáhl proti střele Žálčíka. Také druhý domácí gól padl v početní výhodě, když Svoboda vrátil puk na modrou čáru, kde se do něj opřel Jan Zdráhal a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Ale před přestávkou ještě navýšil Ondřej Matýs, který využil výborné práce za bránou Svobody – 3:0.

Také druhá třetina pokračoval ve výborném tempu. Nejprve musel dávat pozor Klouček, když se šťastně odrazil puk na slot k Lukáši Žálčíkovi, který ale netrefil prostor mezi betony. Ve dvojnásobné přesilovce ale hosté snížili, když znovu Lukáš Žálčík pálil a v ideální výšce nad ledem nedal Kloučkovi šanci zasáhnout – 3:1. Šumperk se ale ze snížení neradoval příliš dlouho, protože v 31. minutě přišla odpověď z hole Tomáše Svobody, jenž využil skvělé poziční práce Chabady přesnou střelou – 4:1. Prosadit se mohl také Jan Mandát, ale aby protlačil kotouč pod betonem až do brány, tak mu chyběl kousek. Ve vlastním oslabení získal na modré čáře puk Daniel Rákos, který byl při zakončení faulován. Následné trestné střílení ale Tomáš Urban nevyužil.

Hned na začátku třetí třetiny šli hosté do přesilovky poté, co Rákos dostal trest na pět minut a do konce utkání, jenže ji sehráli katastrofálně a následně se z trestné vracel Robin Kaplan, který odpykával trest, ale neprotlačil puk pod Hamalčíka. To se nepovedlo ani Urbanovi, který vniknul do rozložené obrany Draků. Pátá branka však domácím fanouškům nakonec neunikla, v přečíslení se o ni postaral Tomáš Kaut, jenž využil přesné nahrávky Rohlíka – 5:1.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice): „Jsme samozřejmě rádi, že se nám podařilo tohle důležité utkání zvládnout. Chtěl bych hráče pochválit za to, jak k tomu přistoupili, bojovali od první minuty až do poslední a zaslouženě jsme vyhráli. Jediné, co mě mrzí, že v utkání byla spousta vyloučených. Toho se musíme příště vyvarovat a hlavně, to už jsem zdůraznil i hráčům po utkání, že porazit a dostat pod sebe Šumperk je teprve první krok. Teď je potřeba dál pracovat na tom, abychom ho pod sebou udrželi.“