3.12.2022

Dynamo B v závěru ztratilo body v Šumperku

Pardubický B tým v důležitém utkání v Šumperku dvakrát prohrával, v rychlém sledu se však prosadili Hrádek s Půhoným a Dynamo otočilo vývoj. Dynamo ale nedokázalo zápas dotáhnout do vítězného konce a nakonec padlo po prodloužení.

Chance liga, 26. kolo, sobota 3.12.2022, Šumperk, Škoda aréna

Šumperk

4:3p
1:1, 1:0, 1:2 – 1:0
Branky a nahrávky: 02:56 Jouza (Kadeřávek, Křemen; 5/5), 33:49 Mácha (Kunst, Dudycha; 5/5), 55:49 Hrachovský (Žálčík, Kohút; 5/5), 61:33 Žálčík (Nedvídek; 4/3) – 16:33 Kaut (Vildumetz, Hanousek; 5/4), 42:04 Hrádek (Urban, P. Machač; 5/5), 43:59 Půhoný (Matys, Sýkora; 5/5). Rozhodčí: Cabák, Vrba – Kleprlík, Komínek. Diváci: 1190. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:34 (10:5, 7:15, 14:14). Zblokované střely: 10:9. Vhazování: 22:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Šumperk: Hamalčík – Kadeřávek, Eliáš, Rutar, Hrachovský, Kunst, Dudycha – Průžek, Nedvídek, Žálčík – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Vachutka, Kohút, Mácha – Křemen, Bernat, Jouza – Kellerstein.
Dynamo Pardubice: Nečas – Nedbal, Zdráhal, Hanousek, Drtina, Hrádek, Sýkora – Belluš, Kaut, Vildumetz – Matys, Rákos, Půhoný – Urban, P. Machač, Lichtag – M. Machač, Zeman, Pochobradský.

Dynamo nevstoupilo do důležitého utkání se Šumperkem ideálně, domácí totiž ve 3. minutě využili rychlého útoku k otevření skóre. Kadeřávek potáhl puk po pravém mantinelu a poté ho poslal před bránu na Daniela Jouzu, proti jehož zakončení z první se Nečas nestihl přesunout – 1:0. Draci byli aktivnější, ale i díky několika dobrým zákrokům pardubického brankáře nedokázali navýšit své vedení. Pardubice měly možnost srovnat v přesilovce, v prvním případě se jim to ještě nepovedlo, ale v tom druhém už ano. Vildumetz poslal puk od pravého mantinelu na modrou čáru na Hanouska, jehož zakončení usměrnil tečí mezi tři tyče Tomáš Kaut – 1:1.

V úvodu druhé třetiny měl nejprve šanci Jelínek, v mezikruží se ale k zakončení nedostal a Dynamo se vydalo do rychlého protiútoku, ten zakončoval Patrik Machač, jehož střela z pravé strany lízla vzdálenější tyč. Pardubičtí si vytvářeli šance, z čehož pramenila i následná početní výhoda, tu však nedokázali využít. A naopak Šumperk udeřil z ojedinělé příležitosti ve 34. minutě, rychlý protiútok dobře vyřešil individuálně James Joshua Mácha, který si při stahovačce nejprve počkal na pád obránce a následně až se před ním odkryje část branky, do které poslal kotouč – 2:1. Svěřenci trenéra Baďoučka se snažili do konce třetiny opět vyrovnat stav zápasu, jenže proti byl brankář Hamalčík, který zlikvidoval několik příležitostí a v závěru zbrzdilo Pardubice vyloučení.

Pardubičtí měli povedený vstup do třetí dvacetiminutovky, ve 43. minutě se na levé straně útočného pásma dobře uvolnil Urban a předložil přihrávku před branku si najíždějícímu Michalu Hrádkovi, jenž střelou z první překonal brankáře Hamalčíka – 2:2. Na vstřelenou branku dokázalo Dynamo dobře navázat a o necelé dvě minuty později šlo do vedení. Nahození na bránu Hamalčík pouze vyrazit před sebe, Matýs posunul kotouč na Jiřího Půhoného, jenž prostřelil brankáře pod rukou a poslal hosty poprvé v zápase do vedení – 2:3. Ve vlastním oslabení mohl navýšit vedení Kaut, svůj únik ale nedokázal vyřešit gólově. Východočeši drželi těsné vedení až do 56. minuty, kdy se pardubickým nepovedlo dostat puk z pásma a Ondřej Hrachovský pálil přesně mezi tři tyče příklepem z osy hřiště – 3:3. Za nerozhodného stavu dospěl duel do prodloužení, v němž potrestal vyloučení hostů ranou z pravého kruhu do horního rohu brány Lukáš Žálčík, rozhodl tak o bodu navíc pro Šumperk – 4:3.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme špatný vstup do utkání, prohrávali jsme 0:1. Poté jsme se zvedli a od druhé třetiny, byť jsme po ní prohrávali 1:2, jsme byli jednoznačně lepší. Ve třetí třetině jsme otočili na 3:2, ale bohužel v závěru nepochopitelné řešení situace v našem obranném pásmu nás nakonec stálo tři body. To je hrozně špatně, protože my musíme být daleko zodpovědnější co se individuálního výkonu týká. Abychom se takto sami o ty body nepřipravovali.“