25.1.2023

Dynamo B veze z Litoměřic po dramatickém průběhu dva body

Celkem deset branek v základní hrací době nabídlo střetnutí mezi Pardubicemi a Litoměřicemi. Východočeši vyhráli první třetinu 4:2, po druhé šli však do kabin za stavu 4:5. Bojovným výkonem však dokázali v oslabení vyrovnat a v samostatných nájezdech byl jako jediný úspěšný pardubický kapitán Kaut.

Chance liga, 41. kolo, středa 25.1.2023, Litoměřice, Kalich Arena

Litoměřice

5:6sn
2:4, 3:0, 0:1 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 07:34 Koláček (Ton; 5/5), 09:31 P. Svoboda (Holý; 5/4), 21:14 Ton (Cikhart, Koláček; 5/4), 25:43 Jícha (Procházka, Hampl; 5/5), 28:21 Jícha (Holý, Procházka; 5/3) – 05:41 T. Svoboda (Hruška, Zdráhal; 5/5), 10:52 Hruška (T. Svoboda, Urban; 5/5), 14:36 T. Svoboda (Hruška, Urban; 5/4), 17:48 Hruška (T. Svoboda, Zdráhal; 5/4), 50:38 Kaplan (Nedbal; 4/5), rozh. náj Kaut. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Belko, Baxa. Diváci: 930. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 40:42 (13:9, 16:13, 9:18). Zblokované střely: 8:15. Vhazování: 35:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 5:4, 5:5.
Litoměřice: Král (Sklíba) – Hampl, Jebavý, Němec, Výtisk, Šedivý, Holý, Kroupa – Procházka, Jícha, P. Svoboda – Ton, Koláček, Slavíček – Cikhart, Vitouch, Krupička – Jiruš, Pártl, Brouček.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Zdráhal, Nedbal, Kubíček, Chabada, Drtina, Kaštánek – Urban, Hruška, T. Svoboda – Matys, Kaut – Kaplan, P. Machač, Lichtag – Rouha, M. Machač, Půhoný.

Dynamo se zvládlo prosadit jako první, když po Hruškově přihrávce na levý kruh vypálil v čase 5:41 z první Tomáš Svoboda a nedal Královi šanci – 0:1. Časomíra ale neukrojila ani dvě minuty a Stadion dokázal vyrovnat, když se prosadil Josef Koláček. Ten přebral kotouč od Slavíčka, nabruslil si mezi kruhy a přesným projektilem překonal Kloučka – 1:1. V polovině 10. minuty navíc Litoměřičtí strhli vedení na svou stranu. Tomáš Svoboda vyfasoval trest za podrážení a domácí nabízenou přesilovku brzy využili. Do střelecké listiny se zapsal Přemysl Svoboda, jenž dělovkou z pravého kruhu zacílil do horního růžku pardubické svatyně – 2:1. Přestřelka ale pokračovala dál. V čase 10:52 nabil Tomáš Svoboda mezi kruhy Janu Hruškovi a jeho spoluhráč nezaváhal – 2:2. O čtyři minuty později si pardubičtí hokejisté vzali vedení zpět, po ráně z levého kruhu při hře v početní výhodě rozjásal hostující střídačku znovu Tomáš Svoboda – 2:3. Dvě minuty před koncem třetiny se role vyměnili a po nahrávce od Svobody podruhé v utkání mířil přesně Jan Hruška – 2:4.

O přestávce Stadion vystřídal brankáře a místo Tomáše Krále se mezi tři tyče postavil Šimon Sklíba. Domácí tým pauza nakopla a v čase 21:14 snížil na rozdíl jediné trefy. O branku se postaral Petr Ton, který se při vlastní přesilovce nejlépe zorientoval ve skrumáži před hostující klecí a doklepl kotouč do sítě – 3:4. Čtyři minuty na to zařídil vyrovnávací branku domácích po pasu od Procházky a střele z předbrankového prostoru Josef Jícha a Stadion srovnal krok – 4:4. Následně šli Východočeši po faulech Hrušky a Urbana do tří a svěřenci trenéra Přerosta získali výhodu dvojnásobné přesilovky. Nabízenou šanci zužitkoval ve 29. minutě Jan Holý, vystřelil z vrcholu levého kruhu a Klouček po jejím prudkém projektilu kapituloval – 5:4.

V závěrečné třetině hosté vrhli síly do útoku, a to se jim vyplatilo. Deset minut před koncem využil chyby litoměřické obrany Robin Kaplan a při vlastním oslabení se vydal z pardubického obranného pásma dopředu. Sóloakci nakonec zakončil střelou za Sklíbova záda a Dynamo se dočkalo vyrovnání – 5:5.

V základní hrací době už se diváci žádného gólu nedočkali, a tak přišlo za stavu 5:5 na řadu prodloužení. Ani v něm rozhodující branka nepadla a zápas musely rozseknout nájezdy. Vítězství na stranu hostů nakonec přiklonil jediným proměněným samostatným nájezdem kapitán Dynama Tomáš Kaut a Pardubice získaly důležité dva body za výhru 6:5 po nájezdech.

David Havíř (HC Dynamo Pardubic B): „Pro nás to byl těžký zápas. První třetina se vyvíjela dobře, pomohli jsme si přesilovkami a šli do kabiny za stavu 4:2. Bohužel v prostřední části jsme trochu vypadli z role, byla potrestána dvě vyloučení. Litoměřice otočily, ale kluci nesmírnou vůlí v poslední třetině, kdy jsme věřili, dotáhli zápas do bodového výsledku. A v nájezdech se k nám přiklonilo štěstí. Milan Klouček všechny vychytal a jeden jsme dali. Jsme spokojení, gratulace do kabiny a dál pokračujeme v práci.“