4.2.2023

Dynamo B v Třebíči senzaci nezpůsobilo

Pardubická rezerva si z Třebíče žádné body neodnese. Zápas, v němž rozhodovala zejména produktivita, ovládli lídři extraligy 3:1 a odsunuli se tak od druhého Vsetína, který padl v Jihlavě. Dynamo B zůstává na předposledním místě, jelikož Šumperk nestačil na Litoměřice.

Chance liga, 45. kolo, sobota 4.2.2023, Třebíč, ZS města Třebíče - KHNP ARENA

Horácká Slavia Třebíč

3:1
1:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 10:30 Bittner (Klímek, Bořuta; 5/4), 27:38 Bittner (Psota, Tureček; 5/5), 52:35 Psota (Dočekal; 5/5) – 48:11 Svoboda (Hruška; 5/4). Rozhodčí: Skopal, Cabák – Roischel, Blažek. Diváci: 1086. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 26:35 (17:7, 4:14, 5:14). Zblokované střely: 9:9. Vhazování: 27:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Vodička, Fajmon – Dočekal, Bittner, Psota – Klímek, Malý, Ferda – Pšenička, Michálek, Sedláček – Michalčuk.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bukač, Drtina, Hanousek, Kubíček, Nedbal, Hrádek – O. Rohlík, Rákos, Urban – Kaplan, Hruška, Svoboda – Pochobradský, Kaut, Lichtag – Rouha, M. Rohlík, Machač.

V úvodní dvacetiminutovce se po necelých pěti minutách dostalo do velké šance Dynamo B. Útočník Tomáš Kaut nepříjemně ztečoval nahození Michala Hrádka, brankář domácích Pavel Jekel však skvěle zasáhl betonem a skóre se tak neotevíralo. První změna stavu přišla až po polovině třetiny. Na začátku 11. minuty byl za držení vyloučen právě Kaut a do 15 vteřin jeho přestupek hokejisté Třebíče, konkrétně Ladislav Bittner, potrestali. V závěru si ještě utvořil slušnou šanci Tomáš Urban, ale stav nesrovnal.

I do druhé třetiny vstoupila pardubická rezerva s velkou neproměněnou šancí. Dvacetiletý Robin Kaplan vyslal střelu na Jekelovu svatyni, a ačkoli se mu povedlo domácího gólmana překonat, na poslední chvíli jej z brankové čáry vytáhl obránce Michal Furch. A poté se znovu projevila platnost nepsaného pravidla: nedáš, dostaneš. O chvíli později se po pasu Matěje Psoty dostal do samostatného úniku autor první trefy Bittner a přesnou ránou do horního levého rohu, nad rameno Milana Kloučka, zvýšil na 2:0.

Nejlepší start třetiny ale předvedlo béčko v dějství závěrečném. Svého soupeře neustále dostávalo pod tlak a dlouho se drželo na jeho polovině. U dalších promarněných příležitostí stáli například Patrik Machač nebo Daniel Rákos, který z bezprostřední blízkosti rozzvonil tyč.

Svou neproduktivitu však svěřenci Václava Baďoučka přeci jen zlomili a to po čtvrthodině hry. Na obou stranách se nejprve vylučovalo a v souboji 4 na 4 jednoznačně tlačili Pardubice. Po hákování autora dvou branek Ladislava Bittnera se dostali hosté do početní výhody a přesilovku sehráli fantasticky. Ve chvíli, kdy už se na led vracel druhý třebíčský hříšník Daniel Poizl se pěknou střelou pod horní tyč z levého kruhu trefil Tomáš Svoboda a snížil tak na 1:2. Jeho gól však prohře nezabránil, neboť o 4 minuty později znovu pojistil výhru domácích Matěj Psota a body tak zůstaly na Moravě.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice B): „První třetina byla z naší strany špatná, bez pohybu, bez důrazu. Přečkali jsme jí, bohužel jsme si dali při oslabení vlastní gól. Od druhé třetiny jsme přidali a měli své šance na srovnání, ale bohužel jsme je neproměnili a domácí pak z ojedinělého protiútoku dokázali naopak zvýšit na 2:0. Pak se opět projevilo naše trápení dát gól v počtu 5 na 5. V přesilovce jsme snížili na 2:1, jenže poté jsme chybovali ve středním pásmu a protivník toho využil a potvrdil svou efektivitu v dnešním utkání.