23.10.2022

Čtvrtá výhra v řadě! Dynamo porazilo Kladno vysoko 6:2

Dynamo si poradilo s Kladnem 6:2 a po čtvrté výhře v řadě zůstává na čele extraligové tabulky! Základ pardubickému vítězství položili už v první třetině mladíci. První extraligový bod si nejprve připsal Michal Rouha a premiérovou trefu v nejvyšší soutěži poté oslavil Ondřej Chabada. Třetí gól poté přidal Ondřej Matýs. Další branky si Východočeši schovali až do třetí třetiny, kdy dalšími třemi přesnými zásahy upravili skóre na konečných 6:2.

Tipsport extraliga, 14. kolo, neděle 23.10.2022, Pardubice, enteria arena

Rytíři Kladno

6:2
3:1, 0:0, 3:1
Branky a nahrávky: 02:58 Košťálek (Rákos, Rouha; 5/5), 13:28 Chabada (Kolář, Paulovič; 5/5), 17:41 Matys (Vála, Říčka; 5/5), 50:52 Poulíček (Košťálek; 5/4), 56:27 Radil (Cienciala; 5/5), 57:44 Říčka (Matys, A. Musil; 5/5) – 07:29 Melka (Sotnieks, Kehar; 5/5), 56:18 Procházka (Melka; 5/4). Rozhodčí: Kika, Šindel – Komárek, Klouček. Diváci: 8519. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:24 (8:9, 5:8, 14:7). Zblokované střely: 14:23. Hity: 7:3. Vhazování: 38:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Chabada – Cienciala, Kousal, Radil – Paulovič, Poulíček, Koffer – Říčka, A. Musil, Matys – Rouha, Rákos, Urban.
Rytíři Kladno: Bow – Slováček, Dotchin, Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Kehar – Bláha, Plekanec, Zikmund – Procházka, Filip, Beran – Melka, Indrák, Brodecki – Machač, Babka.

Utkání začalo nepříjemně pro Tomáše Dvořáka, který zůstal po ostrém souboji ležet v rohu kluziště a s krvavým šrámem následně zamířil do kabin. Po krátkém ošetření poté naskočil Dvořák zpátky do utkání s ochranným košíkem. Ve třetí minutě už se ale mohli pardubičtí fanoušci radovat. Nahození Daniela Rákose se od zadního mantinelu odrazilo přesně k Janu Košťálkovi, který svoji dorážkou nedal přesouvajícímu se Bowovi šanci - 1:0.

Kladnu se podařilo vyrovnat v osmé minutě, kdy rozhodčí nechtěně tečoval kladenské nahození přímo k Antonínu Melkovi, na jehož zakončení byl Roman Will krátký - 1:1. Vrátit Dynamu vedení mohl Matej Paulovič, který však promáchl Musilovu přihrávku před odkrytou branku.

Po Michalu Rouhovi, který se poprvé v kariéře zapsal do extraligových statistik asistencí na první brance, si první kanadský bod a zároveň i první branku v extralize připsal Ondřej Chabada, který dostal nabito na modrou čáru a propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:1.

Že byla první třetina hlavně v režii pardubických mladíků následně potvrdil gólovou dorážkou Válovy střely i Ondřej Matýs, který svým důrazem zvýšil na 3:1. Ve druhé dvacetiminutovce se pak Dynamo hlavně bránilo, Kladnu však nedovolilo žádné výraznější ohrožení Willovy branky.

Ve třetí třetině nejprve zahrozil Robert Říčka, proti jehož střele z bezprostřední blízkosti se dokázal Bow přesunout. Na druhé straně musel vyrážečkou vytáhnout proti Melkově střele Roman Will. Poté však Dynamo nepouštělo Kladno do nebezpečných střeleckých pozic a naopak samo mohlo ještě navýšit svůj náskok. Nejdříve nezvládl Adam Musil zpracovat Matýsovu přihrávku před odkrytou bránu, bekhendový pokus Ciencialy následně zvládl Bow vytěsnit.

Zvýšit na rozdíl tří branek se podařilo až Patriku Poulíčkovi, který ukázal svůj důraz na brankovišti a úspěšnou dorážkou využil první pardubickou přesilovku v zápase - 4:1. Neuvěřitelným zákrokem poté zabránil Bow páté pardubické brance. Robert Kousal už střílel do odkryté branky, trefil však pouze nataženou lapačku kanadského brankáře, který si tak připsal nejlepší zákrok v dnešním zápase.

Po sporném vyloučení Roberta Říčky následně dostalo Kladno výhodu přesilové hry, kterou se rozhodlo ještě vylepšit hrou se šesti hráči v poli a risk se vyplatil. Martin Procházka byl na konci kombinace a snížil na rozdíl dvou branek - 4:2. Dynamo si však hned v dalším střídání vzalo tříbrankové vedení zpět. Rozehrávku kladenského brankáře zachytil David Cienciala, předložil puk před prázdnou branku Lukáši Radilovi a ten neměl problém vstřelit pátou branku Dynama - 5:2.

O minutu později už byl rozdíl čtyřbrankový! Na 6:2 uzavřel skóre po krásné kombinaci Robert Říčka. Dynamo tak vyhrálo i počtvrté v řadě a stále se drží na čele extraligové tabulky!

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, ta první třetina se nám povedla. Hráči plnili to, co jsme po nich chtěli, dali jsme rychlé góly, měli jsme dobrý pohyb, vyhrávali jsme souboje a byli jsme v útočném pásmu. Druhá třetina se nám naopak nevyvedla, vypadli jsme z tempa a z našeho pohledu to nebyla dobrá třetina. Hráče jsme pak upozorňovali, že se musíme vrátit k naší hře, být důslední a myslím, že druhou třetinu jsme odehráli velice dobře, soupeře jsme přehrávali, což poté vyústilo v ty branky."