29.11.2022

Pardubická série výher končí. Dynamo podlehlo Liberci 1:3

Každá série jednou končí. Ačkoli šlo Dynamo v utkání do vedení, Liberci se podařilo ještě v první třetině srovnat a ve třetí dvacetiminutovce poté dvěma góly rozhodnout o své výhře. Svěřenci Radima Rulíka si vylámali zuby hlavně na skvěle chytajícím Petru Kváčovi a teprve podruhé v sezóně tak odchází ze zápasu bez bodu.

Tipsport extraliga, 24. kolo, úterý 29.11.2022, Pardubice, enteria arena

1:3
0:0, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 22:54 Radil (Zohorna, Kousal; 5/5) – 33:28 Rychlovský (Melancon, Balinskis; 5/5), 44:04 Najman (Balinskis, Ordoš; 5/5), 49:11 Faško-Rudáš (Flynn; 5/5). Rozhodčí: Mrkva, Cabák – Lučan, Kis. Diváci: 8250. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Střely na branku: 29:24 (7:6, 9:8, 13:10). Zblokované střely: 24:17. Hity: 9:5. Vhazování: 32:31. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, A. Musil, Cienciala – Paulovič, Poulíček, Matys – Rouha, Rákos, Koffer.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Kolmann, J. Dvořák, Aubrecht – Birner, Filippi, Ordoš – Najman, Bulíř, Frolík – Flynn, Šír, Faško-Rudáš – Jiruš, Dlouhý, Rychlovský.

V úvodu utkání aktivnější Liberec už ve třetí minutě oslavoval první branku utkání, radost však hostům nevydržela dlouho. Rozhodčí se totiž po konzultaci s videem rozhodl branku neuznat pro zahrání vysokou holí. Do několika dobrých příležitostí se poté dostali také domácí. Nejprve netrefil libereckou branku tvrdou střelou Zohorna, zcela volný Adam Musil poté narazil na pozorného Kváču.

Dynamo následně bez větších obtíží ubránilo libereckou přesilovku a naopak samo zahrozilo, Dvořákovu střelu od modré čáry však nikdo před Kváčou netečoval a liberecký brankář ukryl tvrdý projektil ve výstroji. Pěknou souhrou se poté prezentoval první pardubický útok, Lukáš Radil však netrefil v dobré pozici skákající puk.

Dynamo si tak na první branku muselo počkat do 23. minuty. Robert Kousal našel křížnou přihrávkou Tomáše Zohornu, který ještě posunul kotouč Lukáši Radilovi a ten uklidil o břevno kotouč za bezmocného Kváču - 1:0. Liberec mohl srovnat v přesilové hře, žádnou z dobrých střeleckých pozic ale nedokázal zužitkovat. Vyrovnání se ale nakonec Bílí Tygři dočkali. Ve 34. minutě se mezi obránci prosmýkl Jakub Rychtecký, jehož střela zamířila přesně do pravého horního rohu pardubické branky.

Vrátit Dynamu vedení měl vzápětí příležitost opět Lukáš Radil, tentokrát však narazil na pozorného Kváču. Krásnou kombinaci prvního útoku poté nedokázal proměnit ve vedoucí branku ani Tomáš Zohorna. Na konci druhé třetiny ještě mělo Dynamo k dispozici přesilovou hru, ani v té se ale vedoucí branky nedočkalo.

Po dvou minutách třetí dvacetiminutovky měl vedoucí gól na holi Ondřej Matýs, který však po perfektní přihrávce Poulíčka minul libereckou branku. Liberci naopak stačila na vedoucí branku jediná šance. Michal Bulíř povedenou přihrávkou vybídl ke skórování Adama Najmana, který se tváří v tvář proti Willovi nemýlil - 1:2. Na rozdíl dvou branek poté v polovině druhé třetiny navýšil z předbrankového prostoru Martin Faško-Rukáš, proti jehož střele byl Will bezmocný - 1:3.

Dynamo následně dostalo možnost přesilové hry, ve které několikrát nebezpečně pálil Čerešňák, Kváča ale opět podržel svůj tým. Po několika nepřesnostech v pardubické rozehrávce se musel následně předvést také Roman Will, který likvidoval hned dvě přečíslení. Dvě a půl minuty před koncem ještě zkusilo Dynamo hru se šesti hráči v poli, ani v té však pardubičtí hráči nenašli recept na skvěle chytajícího Kváču. Série pardubických výher v řadě se tak zastavila na čísle třináct, což je vyrovnaný rekord extraligy.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Liberec dnes podal kvalitní výkon. Nám trošku chyběla lehkost, asi jsme měli v hlavách to, o co jsme dnes hráli. To, co se nám v minulých zápasech odrazilo nebo se nám povedlo, tak šlo dnes bohužel proti nám. Kluci se snažili, makali a dřeli, bohužel to však dneska nešlo. Chtěl bych klukům poděkovat za tu parádní sérii a za celou dosavadní sezónu."