8.10.2022

Po třech prohrách dorostenci zabrali. Jihlavě dali sedm gólů

Pardubičtí dorostenci úspěšně zvládli důležitý zápas proti Jihlavě a opět se posunuli na dostřel přímému postupu do nadstavbové části. Za jednoznačným vítězstvím 7:2 se výrazně podepsala první třetina, ve kterém Dynamo vstřelilo čtyři branky. Na začátku druhé třetiny se hosté z Vysočiny sice dotáhli na rozdíl dvou branek, třetí třetina už ale opět byla v jasné režii domácích, kteří svého soupeře nepustili do výraznější příležitosti a sami naopak dalšími dvěma góly podtrhli vysokou výhru.

Extraliga dorostu, 8. kolo, sobota 8.10.2022, Pardubice, enteria arena

Dukla Jihlava

7:2
4:0, 1:2, 2:0
Branky a nahrávky: 05:54 Lempach (Krčál; 5/4), 08:02 Krčál (Bartoň, Vápeník; 5/4), 16:59 Turena (Kučera; 5/5), 19:51 Bartoň (Turena, Švec; 5/5), 37:00 Švec (Krčál, Pilař; 5/5), 42:09 Krčál (Lempach; 5/5), 53:25 Pražan (Pilař; 5/5) – 23:13 Chlubna (Vildomec, Habermann; 5/4), 25:03 Tomica (Nosek; 5/5). Rozhodčí: Mareš – Serbus, Figer. Diváci: 60. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 7:2.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Křečan, Švec, Kaštánek, Vápeník, Úlehla, Oliva – Vítek, Kučera, Drahoš, Bartoň, Korec, Pilař, Pražan, Lempach, Krčál, Turena.
Dukla Jihlava: UhrinŠtěbeták – Ošmera, Löffler, Pražák, Jungwirth, Tomica, Vildomec – Macek, Váňa, Nosek, Chvátal, Habermann, Fink, Chlubna, Veselský, Fiala.

Po opatrných pěti minutách od obou týmů dostala do hry domácí Dynamo přesilová hra, kterou hned po vhazování přesnou střelou zužitkoval Štěpán Lempach – 1:0. I druhá nabídnutá početní výhoda byla úspěšná, tentokrát si mohl zakřičet David Krčál, který po výměně pozic vyslal puk na bránu a ten za clonou propadl do brány – 2:0. Po rychlých nahrávkách přečíslili hráči Dynama hru, ale Kučera zahodil Turenovu nahrávku. Po důrazu na brankovišti byl přeci jen Milan Turena brankou odměněn, když puk zametl do opuštěné klece – 3:0. Zbývalo devět vteřin do konce třetiny, ale domácí stále neměli dost. Turena přesnou nahrávkou nabídl puk Šimonovi Bartoňovi, který si chvíli počkal a poté přesně zamířil pod horní tyč – 4:0.

Dukla ve druhé třetině musela dotahovat a bylo to znát. Po vyloučení Švece zaúřadovala šikovnost Tobiase Chlubny, který využil volného prostoru a přesně zacílil – 4:1. Za necelé dvě minuty se hosté radovali podruhé, a to když Viktor Tomica vystřelil a střela skončila až v síti – 4:2. Domácí se ale úplně zatlačit nenechali a po střele Krčála zvonila za Uhrinem tyč. Poté se dostal do samostatného úniku Kučera, který trefil lapačku připraveného brankáře, úplně mrzet ho tak však nemuselo, protože po následném vhazování vzal na sebe střelu Martin Švec, po jehož střele skončil puk v bráně – 5:2. Na 6:2 mohl navýšit Krčál, proti byla opět tyč za již překonaným Uhrinem.

Třetí třetinu si už koncentrovaní dorostenci Pardubic vzít nenechali, naopak ještě své vedení navýšili. Ve 43. minutě se po přihrávce Lempacha prosadil David Krčál, který si puk lehce potáhl a neomylně zavěsil – 6:2. Dynamo dál příliš nepouštělo Duklu do hry a ještě jednou skórovalo, na konečných 7:2 upravil Tadeáš Pražan, který měl už jednoduchou pozici poté, co Pilař přesně adresoval po špatné domluvě obránce a Uhrina puk na jeho hokejku.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme dobrou první třetinu, vyšly nám tam dvě střely při přesilovkách. Začali jsme hodně střílet a napadalo nám to, měli jsme k tomu hodně štěstí. Druhou třetinu jsme si zkomplikovali, rychle jsme ztratili čtyřbrankové vedení na dvoubrankové. Byly to tam trochu nervy. Když jsme dali ve třetí třetině na 6:2 a 7:2, tak už jsme to potom kontrolovali, ale druhou třetinu jsme chtěli hrát lépe. Ale sedm gólů je krásných.“