29.10.2022

Dorost nedokázal vstřelit branku a prohrál v Liberci 0:5

Pardubičtí dorostenci hráli další zápas na ledě Liberce. Domácí se v první třetině jako první ujali dvoubrankového vedení. Tygři potom přidali ještě dvě branky. Dynamo mělo plno šanci, ale žádnou z nich nedokázalo využít. Ke konci zápasu Liberec přidal pátou branku. Pardubice nedokázaly dát ani jednu branku, proto prohrály 5:0.

Extraliga dorostu, 12. kolo, sobota 29.10.2022, Liberec, Svijanská aréna

5:0
2:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 10:35 Šťástka (Rozsíval, Špilka; 5/4), 12:41 Špilka (Rozsíval; 5/5), 28:16 Král (Prokůpek, Jarabko; 5/5), 44:28 Špilka (Macháček, Šťástka; 5/5), 59:34 Špilka (Rozsíval; 5/4). Rozhodčí: Hlinka – Kokrment, Janíček. Diváci: 111. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 45:13. Průběh utkání: 5:0.
Bílí Tygři Liberec: Bogač – Seidl, Ehrenberger, Hrouda, Jarabko, Průšek, Macháček, Pilíšek, Stromský, Král – Maxin, Langer, T. Kučera, Rozsíval, Šťástka, Špilka, Prokůpek, Bajer.
Dynamo Pardubice: Tuláček (Antoš) – Křečan, Šmerda, Kaštánek, Vápeník, Úlehla, Oliva, Řehořek – D. Kučera, Bartoň, Korec, Pilař, Pražan, Lempach, Kantor, Drahoš, Turena, Kopecký.

Na začátku první třetiny se k první šanci dostal pardubický Kučera, ale domácí brankář byl na střelu připraven. Poté domácí Prokůpek střílel z otočky, Tuláček střelu vyrazil. V desáté minutě šel Liberec do vedení, kdy Marek Šťástka se trefil mezi betony - 1:0. O dvě minuty později šli domácí do dvoubrankového vedení, kdy se odrážený kotouč dostal k Vasylu Špilkovi, který jel sám na bránu a dokázal zakončit - 2:0. Ke konci třetiny se dostal do šance pardubický Lempach, ale Bogač si mezeru mezi betony pohlídal.

Ihned ve druhé třetině se ke kotouči dostal Lempach, který pálil z pravého kruhu na Bogače, ten však byl připraven. Ve 28. minutě Prokůpek nahrával Adamovi Královi, který střelou z levého kruhu potřetí překonal Tuláčka - 3:0. Potom si Dynamo zahrálo přesilovou hru, při níž pálil Vápeník, ale ani on nedokázal Bogače překonat. Ke konci třetiny měl ještě obrovskou šanci pardubický Turena, který byl sám před Bogačem, ale gól z toho nebyl.

Po uplynutí čtyř minut ve třetí třetině Vasyl Špilka navýšil skóre na 4:0, kdy byl sám před Tuláčkem a bez problémů zakončil. Poté byl na led tvrdě sražen pardubický Kaštánek a za pomoci spoluhráčů odjel na střídačku. Potom Dynamo hrálo další početní výhodu, ale ani při této přesilovce nedokázaly Pardubice skórovat. Třicet vteřin před koncem zápasu Tygři přidali pátou branku, kdy se opět prosadil Vasyl Špilka, který dal hattrick. Pardubice tak prohrály 5:0.