22.3.2022

Junioři vstoupili do play off vítězně. Na ledě Plzně vyhráli 5:2

Pardubičtí junioři odehráli první zápas play off na ledě Plzně, kde jako první šli do vedení. I když pak domácí Škodovka vyrovnala, v závěru třetiny se Dynamu podařilo ještě přidat tři góly a na západě Čech vyhrálo 5:2 a připisuje si tak první výhru ve čtvrtfinále.

Extraliga juniorů, ČF1, úterý 22.3.2022, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna

2:5
1:2, 0:0, 1:3
Branky a nahrávky: 19:28 Slanina, 51:54 Slanina (Soukup, Kvasnička; 5/5) – 07:47 Herčík (Šťastný; 5/5), 10:49 Kaplan (Herčík; 5/5), 57:21 Pavlata (Kaštánek, Lichtag; 5/4), 58:17 Herčík (Kaplan, Štetka; 5/5), 59:26 Lichtag (Pavlata, Chabada; 5/5). Rozhodčí: Fraňo, Jaroš – Frodl, Komárek. Diváci: 78. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Střely na branku: 42:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.
Plzeň: Němeček – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák – Kvasnička, Eremiáš, Kopic, Adamec, Soukup, Dvořák, Slanina, Marcel, Malát, Ženíšek, Dáňa.
Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Lichtag, Herčík, Costa, Paleček, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.

Dynamo se hned na začátku první třetiny ujalo vedení, kdy se ke kotouči dostal Daniel Herčík, který svižnou střelou k pravé tyči otevřel skóre zápasu – 0:1. Poté se domácí Kopic dostal ke střele, kdy střílel z mezikruží, jeho střelu ale Borovička vyrazil. V desáté minutě šly Pardubice do dvoubrankového vedení, kdy Robin Kaplan obdržel puk od Herčíka, a bekhendovou kličkou poslal puk za záda Němečka – 0:2. Potom se do samostatného úniku dostal pardubický Kubíček, který střílel na domácího brankáře, ten však jeho střelu vyrazil betony. Pár vteřin před koncem ale Plzeň snížila skóre, závěrečný tlak využil Jan Slanina – 1:2.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen jeden z hostujících hráčů a Plzeň si tak zahrála přesilovou hru, při níž měl šanci Dvořák, ale jeho střela skončila na betonech Borovičky. Poté se sám před pardubickým brankářem ocitl Marcel, ale Borovička měl připravenou lapačku. Pardubický Kaplan pak zkoušel střílet z pravého kruhu, ale jeho střela mířila do ochranné sítě. Ke konci třetiny mohlo být vyrovnáno, kdy se Dvořák mohl trefit do opuštěné klece, Borovička ale parádním zákrokem puk zastavil.

Začátek třetí třetiny byl velmi vyrovnaný, oba týmy měly plno šancí, ale žádnou z nich nedokázaly využít. Poté se k puku dostal Soukup, který střílel z pravého kruhu, trefil jen ale betony Borovičky. V 51. minutě bylo srovnáno, k dorážce se dostal opět Jan Slanina, který poslal puk za záda pardubického brankáře – 2:2. Domácí Dvořák si potom najel mezi kruhy odkud střílel, ale Borovička opět střelu vyrazil betony. Ke konci třetiny si Dynamo zahrálo přesilovou hru, kterou využilo, kdy se do levého rohu trefil náramně Dominik Pavlata – 2:3. Potom hrála Plzeň v šesti, ale toho využili hosté a Jakub Koudelka poslal puk do prázdné brány – 2:4. Pár vteřin před koncem zápasu ještě Jakub Lichtag přidal pátou branku a tím tak potvrdil výhru Dynama 5:2.