26.3.2022

Junioři zvládli první domácí utkání proti Plzni! Vyhráli vysoko 6:3

Pardubičtí junioři se poprvé v sérii proti Plzni představili na domácím ledě. První třetina i přes množství střel vyšla gólově naprázdno, to se ale změnilo v druhé třetině, kdy se Dynamo dostalo do vedení 3:1. Závěr zápasu si již Pardubice pohlídaly a dostávají se po výhře 6:3 v sérii play off opět do vedení.

Extraliga juniorů, ČF3, sobota 26.3.2022, Pardubice, enteria arena

6:3
0:0, 3:1, 3:2
Branky a nahrávky: 23:14 Kaplan, 29:06 Herčík (Kaplan; 5/5), 37:02 Costa (Štetka; 4/5), 42:42 Kaplan (Šťastný, Nedelka; 5/4), 44:55 Herčík (Šťastný; 4/4), 59:40 Kaplan – 27:44 Adamec (Kremláček, Kopic; 5/4), 44:28 Kremláček (Adamec, Marcel; 4/3), 54:35 Adamec (Kremláček; 5/5). Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Lhotský, Dědek. Diváci: 120. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Dynamo Pardubice: Borovička (Kadlc) – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Lichtag, Herčík, Costa, Paleček, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.
Plzeň: Němeček (Vondraš) – Houdek, Dolhý, Pánek, Kremláček, Malák – Kvasnička, Kopic, Adamec, Korčák, Soukup, Dvořák, Slanina, Marcel, Soukup, Malát, Ženíšek, Dáňa.

Zápas začal opatrně z obou stran, a tak jsme na začátku utkání neměli možnost vidět žádnou velkou šanci. To se však změnilo v deváté minutě, kdy se do střely opřel Korčák, ale Borovička ránu zlikvidoval. Asi největší šance třetiny přišla v osmnácté minutě. Dvořák zachytil odražený puk a z bezprostřední blízkosti vystřelil. Jeho střelu si však pohlídal Borovička a odrazil jí mimo nebezpečí.

Druhá třetina začala o poznání aktivněji. Dynamo již v 24. minutě otevřelo skóre zápasu a to díky Robinu Kaplanovi, jež se probojovalkteré k odraženému puku a bekhendem zakončil nad rameno Němečka – 1:0. Plzni se poté v přesilové hře podařilo srovnat. Po kombinaci v útočném pásmu si puk převzal Václav Adamec, který prudkou střelou dostal puk za záda Borovičky - 1:1.

Netrvalo to ani dvě minuty a o slovo se přihlásily opět Pardubice. Robin Kaplan našel volného Daniela Herčíka, kterému se podařilo střelou k tyči poslat Dynamo opět do vedení – 2:1. K závěru třetiny na rozdíl dvou branek zvýšil v oslabení Kale Costa, tomu byla adresována přihrávka od Štetky a jeho střela k pravé tyči rozvlnila plzeňskou síť – 3:1.

Do závěru zápasu vstoupilo lépe Dynamo, které v 43. minutě využilo přesilovou hru. Po tlaku v útočném pásmu se puk dostal k Robinu Kaplanovi, ten vystřelil nad beton plzeňského brankáře a zvýšil již na rozdíl tří branek – 4:1. Plzeň na to dokázala v 45. minutě odpovědět, poté, co se prosadil Vladimír Kremláček – 4:2. O necelou půl minutu se prosadilo opět Dynamo díky Danielu Herčíkovi – 5:2. Šanci na zvrat dal Plzni Václav Adamec, kterému se povedlo sólovou akcí a následným zakončením vsítit třetí branku v zápase – 5:3. V samotném závěru zápasu se ještě Robinu Kaplanovi podařilo trefit prázdnou branku a ustanovit tak konečné skóre – 6:3.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Je to cenné vítězství. Vedeme na zápasy 2:1, každopádně ještě nás čeká jeden důležitý krok. V první třetině jsme byli pod tlakem. Jediné, co bylo pozitivní bylo to, že jsme neinkasovali branku. Postupem času jsme se v té hře zlepšovali, navýšili jsme vedení celkem vysoko a na konci jsme takovou jemnou nedisciplinovaností dali soupeři šanci, ale naštěstí jsme to ubojovali.“