10.3.2022

Třetí výhra v řadě! Junioři porazili Spartu 4:1

Pardubičtí junioři nabrali v nadstavbové části DHL extraligy juniorů skvělou formu. Po výhrách nad Karlovými Vary a Vítkovicemi si vyšlápli také na favorizovanou Spartu a upevnili si třetí místo v tabulce. Dvěma góly se pod výhru 4:1 podepsal Kale Costa.

Extraliga juniorů, 9. kolo, čtvrtek 10.3.2022, Pardubice, enteria arena

4:1
1:0, 3:0, 0:1
Branky a nahrávky: 02:21 Kaplan (Herčík; 5/5), 23:15 Costa (Štetka, Kaštánek; 5/4), 27:18 Šťastný (Herčík, Kaplan; 5/5), 38:52 Costa – 48:36 Hrabík (Krupička, Ton; 5/5). Rozhodčí: Mejzlík, Pilný – Hájková, Rampír. Diváci: 75. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 42:31. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Dynamo Pardubice: Kadlc – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Lichtag, Herčík, Costa, Paleček, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.
Sparta Praha: Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Ducháč – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Hrabík, Ton, Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol.

Dynamo vlétlo do zápasu s velkou chutí a už po třech minutách šlo do vedení, když se prosadil nejproduktivnější pardubický junior Robin Kaplan. Ve zbytku první třetiny mohli svěřenci trenérů Jiřího Malínského a Marka Dvořáka vedení ještě navýšit. Skvělým výkonem se však prezentoval v brance Sparty Jakub Krbeček, který postupně zlikvidoval dvě velké šance Herčíka a Kaplana.

Také ve druhé třetině Dynamo pražskou Spartu přehrávalo a bylo zaslouženě odměněno. Krbečka nejprve překonal Kale Costa, na kterého navázal po čtyřech minutách úspěšnou dorážkou Ondřej Šťastný. Povedenou individuální akcí poté minutu před koncem druhé třetiny upravil na 4:0 svým druhým gólem v zápase Kale Costa.

Ve třetí třetině Sparta zlepšila svůj výkon, na více než jednu branku to však nestačilo. Čisté konto sebral Maxmilianovi Kadlcovi ve 49. minutě Kryštof Hrabík. Pardubičtí junioři si tak po výhře 4:1 upevnili třetí místo v tabulce, na druhé Karlovy Vary ztrácí 5 bodů.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „V první řadě jsme rádi za tři body, které jsme získali. Teď hrajeme v podstatě každé utkání o všechno. Myslím, že jsme byli celý zápas lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Na Spartě bylo znát, že už má play off jasné, proto nebyli koncentrovaní na utkání tak, jak my."