5.10.2021

Musil hattrickem sestřelil Zlín, Dynamo je na čele extraligy!

Dynamo chtělo potvrdit dobrou formu proti poslednímu Zlínu a povedlo se na výbornou. Ačkoli šel Zlín brzy do vedení, byli to Východočeši, kdo celé utkání určoval tempo hry a hlavně střílel branky. Třikrát se prosadil Adam Musil, dvě branky a dvě asistence přidal Anthony Camara. Vítězství 5:1 navíc znamená, že minimálně do pátku budou svěřenci Richarda Krále na prvním místě tabulky.

Tipsport extraliga, 15. kolo, úterý 5.10.2021, Pardubice, enteria arena

5:1
1:1, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 10:55 Musil (Camara, Cienciala), 24:35 Musil (Camara, Kolář), 31:07 Musil (Cienciala), 42:14 Camara (Kousal, Hrádek), 54:48 Camara (Říčka, Mikuš) – 02:45 Köhler. Rozhodčí: Hradil, Vrba – Axman, Kajínek. Diváci: 6953. Vyloučení: 3:4. Střely na branku: 47:23 (18:10, 15:4, 14:9). Zblokované střely: 15:13. Hity: 3:4. Vhazování: 30:28. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Frodl – Robertson, Nakládal, Mikuš, Zdráhal, Kolář, Hrádek, Vála – Paulovič, Poulíček, Blümel – Říčka, Cienciala, Rohlík – Musil, Kousal, Camara – Koffer, Herčík, Anděl.
Berani Zlín: Kašík – Novotný, Trška, Hamrlík, Němec, Žižka, Gazda, Dluhoš – Okál, Hejcman, Vopelka – Mikúš, Honejsek, Veselý – Kubiš, Zbořil, Flynn – Köhler, Sedláček, Fryšara.

Do branky se po zranění vrátil Dominik Frodl, spoluhráči mu však častými chybami na začátku první třetiny návrat neulehčili. Pardubického brankáře nejdříve zaměstnal tvrdou střelou Trška, poté Frodl úžasným zákrokem vychytal Vopelku. Zlínu se ale přeci jen podařilo jít brzy do vedení, nařízené trestné střílení proměnil povedeným bekhendovým blafákem Bedřich Köhler 0:1.

Vyrovnat mohl nejdříve po nepovedené rozehrávce Beranů Robert Říčka, kterého ještě Kašík vychytal. Při následné přesilovce už ale nestačil na Adama Musila, který si zpracoval puk po teči Camary a z předbrankového prostoru vstřelil svoji první soutěžní branku v dresu Dynama – 1:1.

Druhá třetina už patřila jednoznačně Dynamu. První vážnější šanci měl na hokejce Ondřej Rohlík, mladý útočník Dynama ale při přečíslení prováhal vhodný okamžik na přihrávku a následná střela nebyla přesná. Překlonit vedení na stranu domácího Dynama se tak podařilo až o pár okamžiků později. Anthony Camara předložil puk Adamu Musilovi, jehož střela propadla Kašíkovi pod rukou a kotouč doklouzal až do branky - 2:1.

Na čtyři minuty byl následně vyloučen Ondřej Němec a Dynamo s přesilovkou naložilo na výbornou. Do dvoubrankového vedení poslal domácí svým třetím gólem v zápase Adam Musil, který usměrnil přihrávku Ciencialy nechytatelně k levé tyči a mohl oslavit hattrick – 3:1. Východočeši měli několik dalších příležitostí navýšit vedení, proti byl ale Kašík, který skvělými zákroky držel Berany na dostřel.

Do třetí třetiny vstoupily Pardubice v duchu té druhé a už po dvou minutách se mohli fanoušci radovat počtvrté. První pokus Anthonyho Camary byl zblokován, kanadský útočník se ale dostal k odraženému puku a usměrnil ho přesně k levé tyči Kašíkovy branky – 4:1. Dynamo nadále určovalo tempo hry, gólu při extraligové premiéře se mohl dokonce dočkat Daniel Herčík, jeho šanci však zlikvidoval Kašík.

Domácí kontrolovali průběh utkání, navíc devět minut před koncem nabídl Východočechům pětiminutovou přesilovou hru za zásah do oblasti hlavy a krku Kubiš. Přesilovku se Dynamu podařilo využít a uštědřit tak Ševcům nepopulárního "bůra". Anthony Camara byl na konci pohledné kombinace a zakončil přesně za přesouvajícího se brankáře – 5:1. Dynamo tak dobrým výkonem potvrdilo skvělou formu, zvítězilo počtvrté v řadě a posunulo se na první místo tabulky.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Neměli jsme dobrý začátek, hodně nás tam podržel Dominik Frodl. První třetina nebyla povedená, bylo to takové volnější. Od druhé třetiny si myslím, že jsme podali velice dobrý výkon a asi jsme zaslouženě vyhráli.“

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): „Nezačali jsme vůbec špatně. První třetinu jsme hráli solidně a možná jsme mohli jít i do vyššího vedení. Poté přišlo vyrovnání a přesilovky Pardubic, které byly vynikající. Nám se přesilovky nepodařily, ze tří jsme měli jednu střelu. Pak už jsme na to nenašli odpověď. Pardubice pak byly v pohodě a hrály si co chtěly, vyhrály zaslouženě.“