23.3.2021

Dynamo končí ve čtvrtfinále. Boleslav otočila čtvrtý zápas a postupuje dál

Úvod čtvrtého utkání vyšel Pardubicím skvěle, už ve 21. minutě vedlo Dynamo 3:0, za domácí se prosadili Poulíček, Tybor a Camara. Ale ani skvělých třicet minut na vítězství nestačilo. Mladá Boleslav svojí aktivní hrou otočila celý zápas a zvítězila 5:3. Dynamo po výhře v předkole nad Karlovými Vary na Mladou Boleslav nestačilo a se sezonou se loučí ve čtvrtfinále play off.

Tipsport extraliga, ČF4, úterý 23.3.2021

Mladá Boleslav

3:5
2:0, 1:1, 0:4
Branky a nahrávky: 6:51 Poulíček (Blümel; 5/5), 7:36 Tybor (Kousal; 5/5), 20:47 Camara (Kosticyn, Mikuš; 5/5) - 21:40 Jääskeläinen (Bernad, Cienciala; 5/5), 46:16 Kousal; 5/5, 47:34 Šidlík (Šťastný; 5/5), 50:58 Kotala (Ševc; 5/4), 59:50 Stránský (Strnad; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 28:25 (10:6, 12:8, 6:11). Zblokované střely: 8:16. Hity: 6:8. Vhazování: 23:36. Průběh utkání: 3:0, 3:5.
Dynamo Pardubice: Klouček – Vála, Nakládal, Mikuš, Bučko, Kolář, Hrádek, Chabada – Kousal, Roman, Tybor – Kosticyn, Zohorna, Camara – Kusý, Poulíček, Blümel – Horký, Paulovič, Rohlík.
Mladá Boleslav: Růžička – Ševc, Šidlík, Moravec, Pláněk, Bernad, Fillman, Dlapa – Strnad, Bičevskis, Stránský – Kotala, Zbořil, Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, Kousal.

Hned na úvod dostala Mladá Boleslav k dispozici dvě přesilové hry, ale tentokrát neuspěla. Naopak na opačné straně Matěj Blümel dojel za bránou puk, který poté velmi rychle a přesně předložil Patrikovi Poulíčkovi, který z oblasti brankoviště přesně zamířil k tyči – 1:0. Po dalších 45 sekundách už Pardubice vedly o dva góly. Po dobré práci Kousala se kotouče chopil Radoslav Tybor, jenž se nebojácně natlačil před brankoviště a v pádu stačil dostat puk mezi betony Jana Růžičky – 2:0. Po Stránského akci se do zakončení propracoval Šidlík, který z dobrého prostoru nepříliš kvalitní střelou trefil jen Kloučkovu masku, v přesilové hře Dynama pro změnu trefil Andrej Kosticyn Růžičkův beton.

Hned na začátku druhé třetiny skórovalo opět Dynamo a odskočilo na 3:0! O branku se postarala dvojice Andrej Kosticyn a Anthony Camara, jenž si až od modré čáry najel na přihrávku běloruského útočníka a nechytatelně zakončil. Mladoboleslavští ale dlouho na nic nečekali a ihned snížili. Střela Joonyho Jääskeläinena zapadla přesně k levé tyči, Milan Klouček měl zakrytý výhled a nemohl tak včas zareagovat – 3:1.

Pardubice se snažily o rychlou odpověď, po výjezdu zpoza brány nebezpečně vystřelil Zohorna, jehož skákavá střela skončila až v Růžičkově výstroji. Ve 27. minutě vybojoval v útočné třetině puk Denis Kusý, ale následně brankáře Mladé Boleslavi nepokořil. V přesilové hře dostal na levém kruhu nabito Paulovič po přihrávce Blümela, Růžička se včas přesunul a zachránil svůj tým před dalším gólem. Jan Kolář střílel několikrát od modré čáry velmi nebezpečně, ale Jan Růžička puk za svá záda nepropustil.

Po klidném úvodu do třetí části dostal přesný pas mladoboleslavský Stránský, který si na Kloučka střelou do horní části brány nepřišel. Důležitý zákrok předvedl v zápětí Klouček znovu, tentokrát proti střele bývalého útočníka Pardubic Valentina Claireauxe. Hosté začali zvyšovat svůj tlak a po ztrátě puku u modré čáry ujel sám na Kloučka Pavel Kousal. Pardubického gólmana položil na led a přesně zakončil – 3:2. A za malou chvíli bylo vyrovnáno. Úplně volný Petr Šidlík přesně našel volný prostor za brankářem Pardubic a s pomocí odrazu od tyče vyrovnal na 3:3.

Boleslav i nadále působila aktivně a ve třetí třetině přehrávala domácí celek, zejména čtvrtá formace působila nejlépe a několikrát provětrala Milana Kloučka. V přesilové hře otočili hosté stav utkání, kdy několikrát tečovaný puk doskákal mezi betony až do brány. Střelcem branky se stal Jakub Kotala – 3:4. V závěru dostalo Dynamo prostor při přesilové hře, ani v ní, ani v následné power-play ale kouzlo brankáře Růzičky neodčarovalo. Do prázdné brány ještě uzavřel skóre Jan Stránský, který tak zpečetil čtvrtou čtvrtfinálovou porážku Dynama – 3:5.

Pardubické Dynamo nakonec podlehlo celku BK Mladá Boleslav 3:5 a ve čtvrtfinálové sérii 0:4 na zápasy. Přesto se za své výkony v sezoně rozhodně nemusí stydět a my věříme, že se v ročníku následujícím vrátí ještě silnější!

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Z naší strany to bylo určitě nejlepší utkání v celé sérii. Dvě třetiny byly velice kvalitní, vytvořili jsme si šance, dostali jsme Boleslav pod tlak. Bohužel se nám už nepodařilo dát čtvrtý gól, který by byl definitivní. Třetí třetina – jedna chyba na modré čáře, pak nám tam jeden střílený kotouč od modré čáry skončil v bráně. Nebylo nám to asi souzené, na závěr jsme měli další dvě tutové šance, které jsme neproměnili. Zase se projevilo, že jsme se strašně nadřeli na góly a laciné jsme dostávali.“

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Do zápasu jsme vstoupili hodně špatně, přišlo nám, že jsme nebyli hlavou vůbec v zápase a Pardubice zaslouženě vedly. Tím jsme mohli ztratit celý dnešní zápas. Naštěstí jsme dali kontaktní gól na 3:1, potom se to začalo pomalu zvedat. Důležitý byl gól na 3:2, který nás nakopl, potom jsme tomu začali opět věřit. Ve třetí třetině výborný obrat a ke konci nás podržel brankář.“