18.3.2021

Na úvod bez gólu. První bod zůstává v Boleslavi

Hokejistům Dynama Pardubice se v úvodním zápase čtvrtfinálové série proti Mladé Boleslavi nedařilo. Tým trenéra Richarda Krále se na ledě Bruslařů nedokázal prosadit a po inkasovaných brankách z hokejky Adama Zbořila a Martina Ševce si zapsal první čtvrtfinálovou porážku v poměru 0:2. Série pokračuje druhým zápasem hned v pátek od 19:00.

Tipsport extraliga, ČF1, čtvrtek 18.3.2021

Mladá Boleslav

2:0
0:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 34:31 Zbořil (Kotala, Ševc; 5/4), 59:38 Ševc 4/6. Rozhodčí: Hodek, Horák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 46:27 (18:8, 18:7, 10:12). Zblokované střely: 13:3. Hity: 6:4. Vhazování: 31:30. Průběh utkání: 2:0.
Mladá Boleslav: Růžička – Ševc, Šidlík, Moravec, Pláněk, Bernad, Fillman, Allen – Kotala, Zbořil, Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský.
Dynamo Pardubice: Klouček – Vála, Nakládal, Mikuš, Ďaloga, Kolář, Hrádek, Bučko – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kousal, Zohorna, Camara – Horký, Roman, Rohlík – Pochobradský, Kratochvil, Kosticyn.

Do prvního čtvrtfinálového zápasu vstoupili lépe hokejisté Mladé Boleslavi, kteří v prvních minutách pořádně zaměstnali brankáře Milana Kloučka. Pardubický gólman se během play off dostává do skvělé formy, v první části musel zastavit nebezpečné pokusy především aktivního Zbořila. Na opačné straně nebyl zcela bez práce ani brankář Růžička, Mladá Boleslav však úvodní závary Dynama přežila bez úhony.

Úvodní dvacetiminutovka nabídla i řadu přesilových her, rozhodčí rozdali hned deset trestných minut, ani jedna početní výhoda však změnu ve skóre neznamenala. Jako první se ze vstřelené branky radovali domácí na začátku druhé třetiny, ruce nad hlavou jim však vydržely jen malou chvilku. Ciencialova branka byla dle názoru sudích dosažena až po přerušení hry, další branka byla Bruslařům odebrána ve čtyřiadvacáté minutě. Hlavní rozhodčí se po zásahu Pavla Kousala nohou šel poradit s videorozhodčím a na jeho doporučení nakonec branku neuznal. Bruslaři byli ve druhé třetině, i díky nedisciplinovanosti pardubického Dynama, aktivnější a po podrážení Bučka vstřelili v početní výhodě premiérovou branku letošního čtvrtfinále.

Rychlá kombinace po ose Kotala – Ševc skončila na hokejce Adama Zbořila, který lehkým doklepnutím poprvé v zápase překonal gólmana Milana Kloučka a poslal Mladou Boleslav do vedení 1:0. Hodně emotivní souboj přinášel i řadu potyček, po kterých se trestné lavice pravidelně plnily. Dobře bránící Bruslaři nedovolili Pardubicím skórovat a do závěrečné třetiny se tak šlo za jednobrankového rozdílu.

Ani ve třetím dějství se však skóre ve prospěch Východočechů neměnilo. Současné vedení nakonec vydrželo až do poslední minuty, Dynamo dostalo výhodu jednoho muže navíc, kterou si zdvojnásobilo odvoláním Milana Kloučka. Definitivní naděje Pardubic zhasl dvaadvacet vteřin před závěrečnou sirénou kapitán Mladé Boleslavi Martin Ševc, který gólem přes celé kluziště stanovil konečný stav zápasu na 2:0 a připsal tím na konto Bruslařů první bod ve čtvrtfinálové sérii.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Byli jsme dvě třetiny bruslivější, měli jsme více šancí a více momentů. Škoda, že po dvou třetinách byl stav jenom 1:0, chtěli jsme ale jít do vedení a to se nám podařilo. Ve třetí třetině jsme prvních osm minut hráli v pohodě, pak jsme ale na pár minut ustoupili a tam se to trošičku lámalo, brankář nás, stejně jako v celém zápase, podržel. Dvě minuty před koncem jsme šli do čtyř, kluci to ale odehráli parádně a padl nám tam gól na 2:0. Jsme rádi za první krok, první výhra je důležitá.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Až na posledních deset minut byla Boleslav lepším týmem a zaslouženě vyhrála. Nám chyběla lehkost a dostali jsme se do hry v podstatě až kolem padesáté minuty, to je málo. Na konci jsme měli ještě přesilovku, ale nepovedlo se nám tam vyhrát buly a to je v přesilovce základ. Dneska měla prostě Boleslav lepší pohyb, zítra to ale bude úplně jiný zápas.“