11.3.2021

Rekord play off překonán! Dynamo deklasovalo Energii 11:3 a má postupový mečbol

Pardubice jdou do vedení v sérii 2:0, a to díky nejvyšší výhře v historii extraligového play off! Dynamo přejelo karlovarskou Energii 11:3 po neuvěřitelném ofenzivním výkonu a k postupu do čtvrtfinále potřebuje už jen jedno vítězství.

Tipsport extraliga, PR2, čtvrtek 11.3.2021

Karlovy Vary

11:3
5:1, 5:2, 1:0
Branky a nahrávky: 6:14 Camara (Kousal; 5/4), 8:01 T. Zohorna (Kousal, Kosticyn; 5/4), 14:37 Mikuš (Camara, Zohorna; 4/4), 18:09 Vála (Zohorna, Camara; 5/5), 18:53 Paulovič (Ďaloga, Kousal; 5/5), 20:34. Zohorna (Camara, Ďaloga; 5/5), 21:30 Roman (Rohlík, Horký; 5/5), 22:57 Kosticyn (Kratochvil, Ďaloga; 5/5), 22:15 Camara (Ďaloga; 5/5), 36:02. Blümel (5/5), 55:54 Blümel (Paulovič, Nakládal; 5/4)– 11:09 Vondráček (Beránek, Skuhravý; 5/4), 35:37 Flek (Rachůnek; 5/5), 39:02 Flek (Rachůnek, Hladonik; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:1. Diváci: 0. Střely na branku: 29:30 (16:5, 10:17, 3:8) Zblokované střely: 7:16. Hity: 10:10. Vhazování: 29:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 9:1, 9:2, 10:2, 10:3, 11:3.
Dynamo Pardubice: Klouček – Nakládal, Vála, Ďaloga, Mikuš, Hrádek, Kolář, Bučko – Blümel, Poulíček, Paulovič – Camara, Zohorna, Kousal – Rohlík, Roman, Horký – Kosticyn, Kratochvil, Pochobradský.
Karlovy Vary: Novotný (15. Habal) – Krajčík, Šenkeřík, Kowalczyk, Weinhold, Zábranský, Pulpán, Klejna – Rachůnek, Hladonik, Flek – Osmík, Mikúš, Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček.

Karlovy Vary mohly jít do vedení již v první minutě zápasu, Milan Klouček však byl proti, když vytasil svůj pravý beton a Rachůnka tak zneškodnil. Hosté byli nejprve aktivnější a nenechávali Dynamu čas ani prostor na rozehrávku, jenže po pěti minutách hry se jako první radovali domácí po přesné trefě Nakládala. Rozhodčí sice nakonec branku neuznali kvůli postavení Poulíčka v brankovišti, Pardubičtí se ale rozhodit nenechali a po 43 sekundách znovu udeřili, přesilovkový zásah Anthonyho Camary již byl regulérní – 1:0.

Strhující tempo duelu vystihuje dění z osmé minuty: Vondráček nejprve ze samostatného úniku trefil tyč, Tomáš Zohorna pak na druhé straně střelou z otočky zvýšil na 2:0! Následný brejk Kousala už Novotný zastavil, naopak Klouček proti Tomáši Vondráčkovi poprvé kapituloval – 2:1. Dynamo svůj náskok ovšem znovu navýšilo díky další trefě pod břevno, tentokrát z hole Juraje Mikuše – 3:1.

V 15. minutě tak Vary vyměnily brankáře Vladislava Habala. Ani toho nečekala lehká práce, protože v závěru třetiny dvakrát inkasoval. Střelu Zohorny dorazil Ondřej Vála a obrana Varů nestíhala zabránit ani sólo akci Mateje Pauloviče – 5:1.

I ve druhé části pokračovalo rozjeté Dynamo ve střelecké hitparádě, hned po 34 vteřinách opět exceloval Tomáš Zohorna, když si prohodil obránce Varů a upravil skóre na 6:1. Zkušeného spoluhráče napodobili svým pohotovým zásahem také Ondřej Roman, Andrej Kosticyn i Anthony Camara, který zvyšoval na neuvěřitelných 9:1.

O čest zkoušeli bojovat Koblasa a Rachůnek, gólově uspět se však povedlo až Jakubu Flekovi, který před Kloučkem zůstal nikým nehlídán – 9:2. V čase 36:02 zakličkoval, vystřelil a na 10:2 zaokrouhlil Matěj Blümel. Přestože Jakub Flek ještě skóre korigoval, Pardubice stále hrály s nevídaným klidem a sebedůvěrou – 10:3.

Do třetí třetiny domácí nastupovali s vedením o sedm branek. Nic na tom nezměnila ani střela Fleka bez přípravy, Milan Klouček se rychle přesunul a bravurním zákrokem odmítl hattrick pro hostujícího útočníka. Přesilovou hru v 55. minutě zakončil ranou z první Matěj Blümel a přidal tak jedenáctý gól Pardubic. Skóre 11:3 je tedy nový nejvyšší výsledek v historii extraligového play-off.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Na začátku zápasu nás podržel Milan Klouček. Povedly se nám pak využít dvě přesilovky, dostali jsme se do náskoku a od 23. minuty už se zápas pouze dohrával. Předvedli jsme spoustu perfektních zakončení, skvělý výkon.“

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): „Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme několik šancí. Ale naložili jsme s nimi špatně, udělali jsme zbytečný faul a od té doby se zápas vyvíjel ve prospěch domácích. Do naší branky spadlo snad všechno, od čtvrtého gólu domácích už to pro nás byla centrifuga.“