5.3.2021
Ladislav Adámek

Dynamo porazilo Energii v prodloužení, v základní části skončí sedmé!

Ani výrazná střelecká převaha Dynama v utkání 51. kola Tipsport extraligy proti karlovarské Energii neznamenala zisk tří bodů. Hosté předvedli i s oslabenou sestavou na východě Čech houževnatý výkon a odvezli si domů bod. Pardubice v utkání po trefách Horkého a Camary dvakrát vedly, Energie ale vždy dokázala manko umazat. Definitivní tečku za skóre udělal až v prodloužení kapitán Jakub Nakládal, jenž gólem na konečných 3:2 vystřelil Dynamu jistotu sedmého místa po základní části!

Tipsport extraliga, 51. kolo, pátek 5.3.2021

Karlovy Vary

1:1, 1:0, 0:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 4:58 Horký (Kolář, Rohlík; 5/5), 26:50 Camara (Zohorna, Kousal; 5/4), 61:20 Nakládal (Blumël; 4/3) – 10:16 Šik (bez asistence; 5/5), 54:28 Kowalczyk (Bačo; 5/5) Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Kajínek, Rampír. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 0. Střely na branku: 37:19 (9:8, 19:3, 7:8 - 2:0) Zblokované střely: 21:14. Hity: 7.4. Vhazování: 38:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Vála, Nakládal, Mikuš, Ďaloga, Kolář, Hrádek, Bučko – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kousal, Zohorna, Camara – Horký, Roman, Rohlík – Pochobradský, Kratochvil, Kosticyn.
Karlovy Vary: Habal – Weinhold, Kowalczyk, Krajčík, Plutnar, Tureček, Mikyska – Beránek, Hladonik, Bačo – Redlich, Vildumetz, Kupčo – Osmík, Mikúš, Šik – Křemen, Křehlík, Adámek.

V posledním domácím zápase základní části této sezony si první šanci vypracoval navrátilec do sestavy Tomáš Zohorna. Velké příležitosti ale pardubický útočník nevyužil, v samostatném úniku mířil mimo tři tyče karlovarské branky. Dynamo proti mladé sestavě Karlových Varů od začátku dominovalo. To, co se v první minutě nepovedlo Zohornovi, napravil rychlík Luboš Horký. Ten po postranním úniku nachytal Habala překvapivým zakončením – 1:0. Pardubičtí po brance dále diktovali tempo, nepouštěli soupeře do zakončení a Klouček neměl mnoho práce. V 11. minutě ovšem Západočeši vybojovali vhazování v útočném pásmu, po kterém se k puku dostal Otakar Šik, jenž překvapil pardubického brankáře, kterému skrytá rána z úhlu prošla za záda – 1:1.

Vedení mohl Dynamu vrátit v šestnácté minutě Pochobradský, jeho pokus z levého kruhu minul prostor tří tyčí. V závěru první periody v útočném pásmu podrazil soupeře Camara, což znamenalo první přesilovou hru pro Energii. V té největší možnosti na změnu skóre prováhal Hladonik, který před Kloučkem zbytečně hledal lépe postaveného spoluhráče. První třetinu uzavřel Beránek svižnou ránou, Klouček zasáhl ramenem.

Prostřední dvacetiminutovku začali domácí ve velkém stylu. Nejprve se po nepozornosti karlovarské obrany dostal ke střele z mezikruží Mikuš, slovenský bek ale z velké blízkosti minul. Pohledné sólo předvedl následně Zohorna, ani bekhendová střela v jeho podání nebyla gólová. V další příležitosti se ocitl Ďaloga, když se dokázal uvolnit a pálil ze středu pole, rovněž bez úspěchu. V pětadvacáté minutě viděli rozhodčí faul Osmíka, který nabídl první početní výhodu Dynamu. Domácí v přesilové hře pálili mimo, vteřinu před koncem ale předvedli skvělou kombinaci, na jejímž konci stál neproduktivnější hráč Anthony Camara. Kousal našel křižnou přihrávkou Zohornu, který mohl zakončovat, ale zvolil přihrávku na kanadského forvarda, jenž neměl těžkou práci uklidit puk do odkryté klece – 2:1.

Poslední část začala zkrácenou početní výhodou Energie, ta nepřinesla vážnější ohrožení pardubické branky. Omlazená sestava Varů nic nevzdávala, naopak byli hosté aktivnější a dělali domácím problémy. Žádná větší šance na vsítění gólu dlouho nepřicházela. Na rozdíl dvou branek mohl navýšit asi deset minut před závěrečnou sirénou Camara, kličkou však pozorného Habala nepřekonal vinou pádu na led. Karlovy Vary si v závěru vypracovaly tlak v útočném pásmu, kde domácím pěkně zavařily a za svoji aktivitu dostaly odměnu.

Přesnou střelou překonal brankáře hostující Daniel Kowalczyk, který svoji premiérovou trefou v Tipsport extralize zařídil pro Energii vyrovnání – 2:2! Základní hrací doba již, i přes přesilovku Karlových Varů v posledních dvou minutách, další branku nepřinesla, šlo se tak do prodloužení. To ale příliš dlouho netrvalo. Dynamo dostalo rychle možnost přesilové hry, v ní z voleje se opřel do kotouče Jakub Nakládal, který po osmdesáti vteřinách ukončil nastavený čas. Pardubice porazily Karlovy Vary výsledkem 3:2 a zajistily si tak, již kolo před koncem, sedmou příčku v tabulce základní části Tipsport extraligy!

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Dnes jsme potřebovali vyhrát, potřebovali jsme udělat více bodů než Brno, abychom byli sedmí. To se nám povedlo, takže tenhle cíl jsme splnili, skončili jsme po základní části nejhůře sedmé a připravíme se na play off.“

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Mrzí nás, že jsme tady získali jenom jeden bod. Chtěli jsme z toho zápasu vytěžit více, ale myslím si, že všichni hráči, kteří dnes nastoupili, nechali na ledě maximum. I přesto, že se nám nepodařilo zvítězit, tak si myslím, že se nemáme za co stydět. Podali jsme velmi dobrý týmový defenzivní výkon podpořený fantastickým Habalem vzadu, který nás držel celý zápas ve hře, dal nám šanci prát se o body. Jsem rád za mužstvo. Myslím si, že jsme dnes odpracovali opravdu dobré utkání.“