Dynamo i podruhé zkrotilo Bílé Tygry!

02.10.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — S bravurou zvládli hokejisté Pardubic tři zápasy ve čtyřech dnech, v ČSOB Pojišťovna ARENĚ porazili silný Liberec 4:1. Dynamo došlo ke třetí výhře v řadě pracovitým a zodpovědným výkonem, dvěma góly se blýskl kanonýr Petr Sýkora, jistotou byl také brankář Ondřej Kacetl, jenž nahrával na poslední pardubický gól. Východočeši v jiskřivém duelu před 7070 fanoušky rovněž prolomili přesilovkové nezdary.

15. kolo, úterý 2.10.2018 od 18:00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA
HC Dynamo Pardubice

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 2:37 Wishart (Svoboda, Cardwell; 5/5), 36:35 Sýkora (Perret; 5/5), 51:52 Marosz (Rolinek, Hrabal; 5/4), 57:36 Sýkora (Rolinek, Kacetl; 5/5) – 53:28 Kvapil (Bulíř; 3/4). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Ganger, Tošenovjan. Vyloučení: 8:13 (2:4, 1:3, 5:6), navíc Jeník, Šmíd (oba Bílí Tygři Liberec) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 7070. Střely na branku: 21:32 (4:8, 6:8, 7:13). Srážky: 12:5. Vhazování: 35:34. Blokované střely: 20:6. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1. Nejlepší hráči: Ondřej Kacetl – Roman Will.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Wishart, Cardwell, Hrabal, Holland, Čáslava, Miromanov – Rolinek, Bubela, Vondráček – Kusý, Marosz, Treille – Perret, Poulíček, P. Sýkora – T. Svoboda, Venkrbec, Dušek – Mandát.
Bílí Tygři Liberec: Will – Derner, Stříteský, Šmíd, Doherty, Ševc, Havlín – Teplý, P. Jelínek, L. Hudáček – M. Kvapil, Bulíř, Lenc – Ordoš, Redenbach, Valský – L. Krenželok, Lakatoš, Jeník – M. Zachar.

Liberec přijel do Pardubic s velkou formou. Po dvou úvodních porážkách totiž vyhrál čtyři utkání za sebou. Dynamo chtělo potvrdit dvojici víkendových vítězství a do zápasu vstoupilo aktivně. Po Maroszově krásné přihrávce neproměnil krátký nájezd Sýkora a chvíli nato trefil Čáslava tyč. Gól ale padl až po nenápadné akci, kdy Ty Wishart zavezl puk do pásma a střelou z ostrého úhlu chytře odrazil kotouč o Willa do do branky.

Bílí Tygři se po inkasované brance oklepali a postupně přebrali režii hry. Kacetl v krátkém sledu vychytal Krenželoka a Jelínka. Poté ještě zahrozil bekhendovým pokusem Marosz, ale druhá část třetiny patřila jasně Liberci, který si připravil další tři čisté gólovky, a Stříteský dokonce trefil tyč. Kacetl však chytal ve velké formě.

Ve druhé části i kvůli několika vyloučením tlak Liberce ustal. Dynamo si zahrálo dlouhou přesilovku pět na tři, ale nebezpečné v ní nebylo. Oba gólmani vůbec převyšovali střelce, takže na další gól se v ČSOB Pojišťovna ARENĚ čekalo až do 37. minuty, kdy Petr Sýkora po Perretově přihrávce zpoza branky proměnil svou třetí velkou šanci v zápase. V závěru druhé třetiny promarnili početní výhodu i Bílí Tygři.

Přiblížit Dynamo ke třem bodům mohl hned na startu třetí periody Treille, ale při přečíslení dvou proti jednomu ho skvěle vychytal Will. Na druhé straně měl snížení na hokejce Lenc, jenže v tlačenici před brankou nedokázal došťouchat puk za čáru. Další průběh ovlivnila častá vyloučení, ze kterých Dynamo vytěžilo přesilovku 4 na 3, ve které dorážkou do opuštěné branky zvýšil na 3:0 Rostislav Marosz.

Jenže stejnou výhodu za minutu a půl využili také Bílí Tygři a po střele Marka Kvapila z mezikruží bylo v 54. minutě zase o co hrát. V kritickou chvíli přispěchal se svojí střelou Petr Sýkora. Když už se hosté nadechovali k náporu, naskočil pardubický kanonýr při signalizované výhodě na led jako šestý hráč a dělovkou od modré definitivně rozhodl.

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): „K zápasu jsme přistoupili s respektem, věděli jsme, že je Liberec rozjetý. Musím poděkovat celému týmu a zvlášť Ondrovi Kacetlovi, který odvedl fantastický výkon. Místy to vypadalo, že nás Liberec hodně zatlačil, ale hráči si dobře drželi prostor před brankou, kde pokryli přihrávky i dorážky. Také se nám zvýšila efektivita, nastříleli jsme čtyři góly, což je výborné a dotáhlo nás to k vítězství.“

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Vyjma začátku jsme odehráli velmi dobrý zápas z hlediska šancí, diktování tempa hry a dominance v utkání. Začali jsme se ale chovat extrémně nepokorně, hráli jsme 26 minut v oslabení a k tomu dostali dvě desítky. To je věc, která žádnému týmu na světě ještě nevyhrála zápas. Domácí díky trpělivosti a naší nepokoře zaslouženě vyhráli.“

Vzájemné zápasy 2018/2019
26.7.18 Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 0:3