Přát., úterý 11.8.2015, Fortuna Aréna

Mountfield HK

2:5
0:1, 0:2, 2:2
Branky a nahrávky: 50:52 Morong, 59:41 Jakubec – 5:00 Bucek, 29:36 Bucek (Blümel), 32:57 Oliva, 52:01 Chára, 53:52 Bucek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 1:5, 2:5.
Mountfield HK: Dvořák (29. Ševců) – Martinec, Voňka, Klodner, Kynčl, Krištof, Junek, Kašpar, Myška – Šleicher, Pokorný, M. Síla – V. Síla Morong, Poppel – Vaňát, Jakubec, Růta – Soukup, Hladík, Müller.
Dynamo Pardubice: Vlk (od 28:20 Dosoudil) – Rudy, Sýkora, Oliva, Jelínek, Leder, Dubovči, Hybeš, Matěcha – Rohlík, Blümel, Bucek – Rozlínek, Zeman, Chára – Svatoš, Mazura, Večeřa – Šír, Kostka, Kutílek.

Oba celky se pustily do hry velmi intenzivně, čemuž nasvědčovaly i čtyři přesilové hry v první desetiminutovce. S nimi ale lépe naložilo Dynamo, které se v 5. minutě trefilo zásluhou dorážky Jiřího Bucka – 0:1.

Hradečtí se ještě do konce úvodní periody snažili vyrovnat, ale nebylo jim to nic platné. Několikrát ujeli svým protihráčům do přečíslení dva na jednoho, bohužel však ze žádného tížený gól nevstřelili. Velkou možnost k tomu měli i několik minut před koncem první třetiny, z nepřehledného chumlu před pardubickým brankovištěm ale nedokázali dostat kotouč za záda Tomáše Vlka. Počáteční dvacetiminutovka byla tak v rukou hokejistů Dynama.

I druhá třetina začala záživnějším tempem. Pardubice se nejprve dostaly do přesilové hry, v níž se jim nepodařilo navýšit své skóre. Stejná možnost se naskytla i domácímu celku, ten ale místo vyrovnávající branky inkasoval další. V přečíslení dva na jednoho se po přihrávce od spoluhráče trefil ve 30. minutě znovu Jiří Bucek – 0:2.

Pardubická mašina se nezastavila ani nadále, když se o 3 minuty později opět radovala ze vstřelené branky, tentokrát po střele Jana Olivy – 0:3. Ani další početní výhoda nepomohla Mountfieldu ke snížení . Ten se tak musel spokojit s dvoubrankovým mankem po dalších dvaceti odehraných minutách.

Domácí vstupovali do 3. třetiny s rozehranou přesilovou hrou. Šance si vytvořili opravdu pozoruhodné, hned několikrát byl viděn puk v brankovišti, dál se však nedostal. Časté fauly se staly součástí i tohoto dějství a tak oba týmy měly dostatek možností k dalším změnám skóre. Těch se nejprve chopil Hradec v 50. minutě, který v oslabení pět na tři ujel svému soupeři a krásným způsobem si vykouzlil svůj první gól v utkání. Jeho autorem byl Matěj Morong – 1:3.

Pardubice však odpověděly dvěma rychlými góly. O ten první se postaral otočkou kolem brány Dominik Chára, druhý si připsal hattrickem Jiří Bucek – 1:5. Mountfield dokázal snížit skóre pár sekund před koncem pouze střelou z levého kruhu od Tadeáše Jakubce – 2:5. Dynamo si tak odvezlo od soutoku Labe a Orlice zasloužené vítězství.

Karel Soudek (Mountfield HK): „Do zápasu jsme nastoupili se čtyřmi lajnami. Hráli všichni hráči ročníku 2001, které jsme měli k dispozici. Soupeř hrál na tři pětky, se kterými jsme drželi dvě třetiny krok. Z mého pohledu to byl v takovém počasí slušný přátelák v dobrém tempu. Bohužel jsme nevyužili šancí a soupeř nás trestal za školácké chyby.“

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Toto utkání pro nás bylo v pořadí již čtvrté a první v takto výborném tempu a s takto skvělým soupeřem. Přáli bychom si takového zápasy odehrávat častěji, protože Hradec Králové je velmi dobře fyzicky a technicky připraven a to je pro nás velká výzva. Je to o odhodlání a statečnosti hráčů se prosadit a to se potvrdilo i dnes. Nehodnotím výsledek v přátelském utkání, jelikož soupeř zajisté zkouší nasazovat jiné hráče stejně jako my. Byl to skvělý zápas.“