11.2.2022

4:0! Dynamo na domácím ledě vynulovalo Kometu

Pardubice na domácím ledě přivítaly Kometu Brno a připsaly si další domácí vítězství. První třetina sice skončila bez gólu, ale to Dynamo ve druhé třetině změnilo, nejdříve se trefil navrátilec po zranění Robert Říčka a potom také Robert Kousal. V nervózním duelu, ve kterém padly na obou stranách tresty do konce utkání, vyhrálo Dynamo nad brněnskou Kometou nakonec 4:0, Dominik Frodl si připsal již třetí čisté konto v letošní sezoně.

Tipsport extraliga, 49. kolo, pátek 11.2.2022, Pardubice, enteria arena

Kometa Brno

4:0
0:0, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 37:47 Říčka (Košťálek; 5/4), 38:36 Kousal (Zdráhal, Musil; 5/5), 43:33 Kousal (Paulovič, Musil; 5/4), 59:04 Zdráhal. Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Gebauer, Hlavatý. Diváci: 1000. Vyloučení: 3:6. Využití: 4:0. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 49:18 (10:3, 18:5, 21:10). Zblokované střely: 19:11. Hity: 8:10. Vhazování: 33:27. Průběh utkání: 4:0.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Zdráhal, Sergienko, Košťálek, Vála, Petgrave – Říčka, Poulíček, Cienciala – Kousal, Musil, Camara – Hecl, Shvyrev, Paulovič – Herčík, Anděl, Rohlík.
Kometa Brno: Čiliak – Kučeřík, Roth, Bartejs, Holland, Gulaši, Tansey, Doudera – Zaťovič, Holík, Šalé – Kollár, Zbořil, Horký – Meluzin, Malý, Šik – Ostřížek, Rákos, Pavlík.

Do dnešního zápasu se po měsíčním zranění vrátil Robert Říčka, a také Anthony Camara, do brány se po dvojzápasové pauze postavil Dominik Frodl.

Hned na začátku první třetiny mezi hráči vznikla menší potyčka, a hrálo se tak čtyři na čtyři. Poté přišel další trest, navrátilec Anthony Camara byl vyloučen za napadení do konce utkání, a Kometa si tak zahrála pětiminutovou přesilovku, při níž měl hostující Zbořil šanci poslat Brno do vedení, ale Frodl mu v tom zabránil. Po přesilové hře se Pardubice tlačily před Čiliakovu branku. Zdráhal střílel od modré, ale brněnský brankář střelu schoval do lapačky. Ke konci první třetiny se do obrovské šance dostal Sergijenko, který tvrdě vypálil na Čiliaka, ten však jeho střelu vyrazil, poté ještě pardubický Švyrjov hledal mezeru mezi betony, Čiliak ale stačil dát betony k sobě a úvodní třetina tak skončila bez gólu.

Dynamo si ve druhé třetině ihned na začátku vytvořilo velký tlak na bránu, Poulíček za bránou vybojoval puk, který nahrával na brankoviště Robertu Říčkovi, ten ale jen trefil Čiliakovy betony. Brno si poté zahrálo přesilovou hru, kde se ke střele dostal Holík, Frodl jeho střelu zneškodnil.

Ve 31. minutě přišel další trest do konce utkání, jeden z hostujících hráčů trefil loktem Rohlíka, který zůstal ležet na ledě, a Pardubice si také zahrály pětiminutovou přesilovku, při níž spousta domácích hráčů mohlo skórovat, ale všechny střely Čiliak zastavil. Na konci druhé třetiny se Dynamo radovalo, puk se dostal k navrátilci Robertu Říčkovi, který poslal puk za záda Čiliaka – 1:0. O minutu později šel domácí celek do dvoubrankového vedení, po průniku do útočného pásma se prosadil Robert Kousal – 2:0.

Ve 44. minutě Robert Kousal přidal svůj druhý gól tohoto večera. Nejdříve Musil netrefil prázdnou bránu, puk se ale odrazil ke Kousalovi a ten zakončoval – 3:0. Poté si domácí hráči zahráli přesilovou hru, ale Kometa mohla ve vlastním oslabení skórovat, kdy se do samostatného úniku dostal Zaťovič. V momentu zakončení byl zahákován a bylo nařízeno trestné střílení, při kterém se ale neprosadil. Na konci utkání ještě Brno odvolalo brankáře a Pardubice zvýšily skóre na 4:0, tentokrát se trefil Jan Zdráhal a Dynamo tak zvítězilo 4:0.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice) „Byly tam důležité dvě situace. První, že jsme ubránili pětiminutové oslabení, které kdyby Brno proměnilo a dostalo se do vedení, tak by byl zápas asi o něčem jiném. A pak, že se nám to při naší pětiminutové přesilovce podařilo umlátit, kdy jsme měli obrovský tlak na bránu, ale nebyli jsme schopni dát gól. Nakonec nám to tam spadlo a tam si myslím, že se zápas zlomil. Celkově jsme byli lepší, přestříleli jsme soupeře a kluci to zvládli skvěle. Přišli jsme o dva hráče, takže jsme dohrávali na tři lajny a bylo to hektické. Ale jsem rád, že jsme to zvládli a musíme se dát dohromady na neděli.“

Jiří Kalous (HC Kometa Brno) „Dlouho jsme drželi vyrovnaný stav, bohužel jsme neproměnili nabídnutou pětiminutovou přesilovku. Ke konci druhé třetiny jsme inkasovali během minuty a půl dvě branky. Snažili jsme se jít do třetí třetiny aktivně, něco s tím udělat, ale to se nám nepovedlo a ještě jsme v další přesilovce soupeře inkasovali. Myslím si, že soupeř zaslouženě vyhrál.“