Extraliga ledního hokeje, 29. kolo, neděle 5.12.1993, Městský zimní stadion Kladno

Rytíři Kladno

3:4
1:0, 1:2, 1:2
Branky: 6. Libor Procházka, 27. Martin Procházka, 42. Kruliš – 23. Jančařík, 24. Lubina, 49. Šejba, 58. Zadina. Rozhodčí: Fraňo – Rouspetr, Sirotek. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 3000. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.
Rytíři Kladno: Jaroslav Kameš – L. Procházka, Kaberle, Kruliš, Sikela, Kuda, Ančička – Beránek, Gardoň (41. Jiří Kameš), M. Procházka – Murakami, Zajíc, Eliáš – Vejvoda, Patera, Mikolášek.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, J. Filip, Špelda – Šejba, M. Filip, Lubina – Zadina, Král, Vršanský – Hejduk, Blažek, Slabý – Pospíšil, Filipi, S. Procházka.

Úvodní nápor Kladnu i bez pěti zraněných hráčů vyšel a v 6. minutě Libor Procházka po přesné přihrávce Gardoně zařídil vedení. Dalšími minuty utkání však hosté nesmlouvavě kontrovali, Zadina měl šanci, ale Kameš zázračně jeho střelu vyrazil.

Hosté se však dočkali hned po přestávce, Jančařík od modré čáry vychutnal domácího Kameše a střelou mezi betony vyrovnal.

Za minutu poté střela M. Filipa trefila horní tyč Kamešovy branky a odražený puk Lubina pohodlně dorážel. Elegantní sólo domácího M. Procházky vykřesalo naději, ale hosté byli nadále vyrovnaným soupeřem.

Hrál se rychlý, otevřený hokej, převaha domácích byla pouze při účasti třetí úderné pětky, jinak hosté svými rychlými protiútoky zle zatápěli domácímu Kamešovi.

Kladno ještě jedenkrát se dostalo do vedení, a to brankou Kruliše, jehož bombu od modré čáry výborný Biegl ani neregistroval, ale Pardubice byly k neudržení, vycítily příležitost, Šejba vyrovnal z efektní otočky, aby sérii neporazitelnosti přerušil v samotném závěru Zadina přesnou střelou, která skončila za zády domácího Kameše. Kladnu pak k zisku bodu nepomohla ani power play.