Reportáž ze zápasu

Extraliga ledního hokeje, 18. kolo, úterý 2.11.1993, Zimní stadion města Pardubic

Dynamo Pardubice

Rytíři Kladno

2:4
0:1, 0:3, 2:0
Branky: 47. Pavlas, 53. Král – 7. Beránek, 21. Patera, 26. M. Procházka, 29. Ton. Rozhodčí: Machač – Brunclík, Rouspetr. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 3587. Průběh utkání: 0:4, 2:4.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Filip (21. Říčař), Kapulovskij, Jančařík, Pavlas, Špelda – Hejduk (41. Bartoška), Slabý (21. Filipi, 41. Blažek), Lubina – Weber, Krám, Pospíšil – Zadina, Blažek (30. Sekera), Vršanský.
Rytíři Kladno: Kameš – Kruliš, Kaberle, Procházka, Veber, Kuda, Černý – Beránek, Zajíc, Ruchař – Čermák, Gardoň, Procházka – Ton, Patera, Mikolášek.

Komentář

Na pardubickém ledě sehráli domácí s vedoucím týmem soutěže vcelku nešťastné utkání. Nastoupili bez nemocného Šejby (angína) a jeho neúčast byla na ledě pro pardubické mužstvo hodně znát. Výsledek střetnutí neodpovídá průběhu hry, ale rozhodlo proměňování brankových příležitostí.

Kladenští při jejich zakončování byli úspěšnější a z minima dokázali využít maximum. Pardubičtí v obranné fázi jim to ale částečně umožnili nedůraznou hrou před brankářem Bieglem, který byl proti střelám kladenských hráčů bezmocný.

O výsledku rozhodla první polovina prostřední třetiny, kdy hosté třikrát překonali domácího brankáře. Ve třetí části hry pardubičtí trenéři provedli korektury v sestavě, přitlačili soupeře do defenzívy, ale zhuštěný prostor před Kamešem se pardubickým hráčům podařilo zdolat jen dvakrát.

Kladno předvedlo v Pardubických velmi dobrý výkon, pozorně bránilo a dokázalo využít všech nabídnutých šancí. Domácí sice bojovali, ale nic se jim tentokrát nedařilo a s přibývajícím časem stoupala i nervozita v zakončování útočných akcí.