Staropramen extraliga ledního hokeje, BAR11, neděle 31.3.1996, Zimní stadion, Opava

Opava

1:8
0:3, 1:1, 0:4
Branky a nahrávky: 23:48 Pělucha (Dostál) – 7:19 Blažek (Kudrna), 9:59 Hejduk (Brázda), 14:10 Kudrna (Antonín), 38:54 Rusznyak (Pospíšil, Mečiar), 42:22 Hejduk, 43:18 Němeček (Píša), 55:19 Rusznyak (Pospíšil, Mečiar), 56:01 Lubina (Hejduk). Rozhodčí: Bolina – Hauser, Charvát. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 2000. Střely na branku: 25:43. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:8.
Opava: Šlupina – Vavrečka, Kališ, Tejkl, Hrubeš, Doboš, Gřegořek – Horný, Raděvič, Jurík – Žurek, Harazím, Pavelek – Lhotský, Pělucha, Dostál – Lamich, Macho, Selingr.
Dynamo Pardubice: Biegl – Píša, Malinský, Brázda, Pácal, Mečiar, Jančařík, Antonín – Blažek, Němeček, Pospíšil – Mjagkich, Rusznyak, Weber – Lubina, Hejduk, Kudrna.

V závěrečném utkání sezony, která byla pro domácí tak úspěšná, zklamali domácí hráči svým posledním vystoupením na domácím ledě. Nastoupili sice v silně redukované sestavě se čtyřmi dorostenci, ale dopouštěli se množství chyb, které hosté lehce využívali.

První třetina byla jasnou záležitostí hostů. Ve druhé třetině domácí vyrovnali hru, Pělucha snížil, ale další šance zůstaly nevyužity. Ve 39.minutě při pravidle nedáš - dostaneš, domácí Lhotský nedal a z protiútoku Rusznyak nezaváhal. Předtím však domácí brankář Šlupina vyřešil několik ošemetných situací.

V poslední třetině Opavští úplně opustili od potřebného nasazení, přenechali iniciativu hostům a ti jednoduše zvyšovali skóre, které nakonec bylo pro domácí ostudné.

Kamil Konečný (HC Slezan Opava): „O všem bylo již rozhodnuto. Mohlo se hrát uvolněně, ale jsem opravdu velmi zklamán, poněvadž naši hráči hráli bez nasazení a nezodpovědně. Za to se chci omluvit našim věrným divákům, kteří se na závěr sezóny museli dočkat takového zklamání.“

Florián Střída (HC Pojišťovna IB Pardubice): „I když bylo o všem rozhodnuto, hokejem jsme se dnes pobavili. Zahráli jsme uvolněně a klukům se dařilo. Jeden poznatek jsem však získal. Někteří naši hráči, když nejde o body, dovedou zahrát, ale pokud o body jde, tak zjistí, že na extraligu nestačí.“