Staropramen extraliga ledního hokeje, BAR5, pondělí 11.3.1996, Zimní stadion, Pardubice

Opava

6:4
2:2, 3:0, 1:2
Branky a nahrávky: 6:11 Fabián (Měsíček), 7:26 Jurík, 24. Galvas, 26. Zadražil, 36. Lhotský, 59:53 Horný – 13:18 Lubina (Procházka), 19:28 Procházka (Kudrna), 45:54 Mečiar (Weber), 58:06 Kudrna (Hejduk). Rozhodčí: Balej – Brázdil, Halas. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 5253. Střely na branku: 45:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.
Opava: Haas – Flašar, Měsíček, Rubeš, Frýdl, Tejkl, Galvas – Žurek, Fabián, Pavelek– Zadražil, Římský, Lhotský – Jurík, Filip, Horný.
Dynamo Pardubice: Biegl – Brázda, Malinský, Píša, Pácal, Mečiar, Jančařík – Jantovský, Ruszňák, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Lubina – Veber, Kudrna, Procházka.

Hokejisté Opavy zvítězili po solidním výkonu v utkání baráže o postup do extraligy nad Pardubicemi 6:4, když o svém vítězství rozhodli v druhé třetině, ve které třikrát skórovali. Domácí tým hrál od začátku utkání s velkým nasazením a v úvodních minutách přinutil hostující mužstvo k defenzívě.

Počáteční nápor Opavy korunoval v 7. minutě Fabián gólem při přesilové hře. Rovněž v následující minutě zahrál opavský celek skvěle přesilovku a na 2:0 zvýšil Jurík. V dalším průběhu první třetiny se však hosté postupně vymanili z obrany a ve 14. minutě snížil na 1:2 zkušený Lubina a v poslední minutě vyrovnal Procházka.

Úvod druhé části opět lépe vyšel Slezanu, který předváděl pohledný kombinační hokej a vytvořil si několik gólových příležitostí. Střelecký koncert Opavy zahájil ve 24. minutě obránce Galvas, který překonal pardubického brankáře Biegla tvrdou střelou od modré čáry.

Čtvrtou branku opavského celku vstřelil o dvě minuty později Zadražil po nádherné akci Galvase a Filipa. Opava diktovala tempo hry i v závěru třetiny a na 5:2 zvýšil ve 39. minutě Lhotský, který pohotově dorazil puk do pardubické branky po střele Frýdla.

V úvodu závěrečného dějství byli iniciativnější pardubičtí hokejisté a ve 46. minutě vstřelil třetí gól hostujícího týmu Mečiar. Hosté hráli i v dalším průběhu střenutí s enormním snahou zvratit vývoj zápasu a dvě minuty před koncem Lubina blafákem elegantně překonal opavského gólmana Haase a snížil na 4:5. Vítězství Opavy však pečetil sedm sekund před koncem utkání šestou brankou Horný při power play Pardubic.

Kamil Konečný (HC Slezan Opava): „Bylo to velmi kvalitní utkání, vyšly nám začátky obou třetin a za výkon v druhé třetině jsme si zasloužili vítězství. V poslední třetině, kterou jsme prohráli, se projevila větší zkušenost hostů, kteří z minima šancí využili maximum.“

Marek Sýkora (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Bylo to kvalitní utkání s obrovským nasazením a soupeř mě překvapil vysokým tlakem a vitalitou. Perfektně mu vyšly začátky obou třetin. Našemu mužstvu chyběl větší důraz při forčekinku.“