Staropramen extraliga ledního hokeje, SF4, sobota 29.3.1997, Zimní stadion města Pardubic

Vsetín

1:4
0:0, 0:3, 1:1
Branky: 50. Augusta z trestného střílení – 28. Vlach, 30. Divíšek, 38. Kratěna, 55. Galkin. Rozhodčí: T. Svoboda – Brunclík, Rouspetr. Vyloučení: 7:9, navíc S. Procházka – Sršeň oba 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 8400. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4. Konečný stav série: 1:3.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Mudroch, Malinský, Kříž, Cyplakov, Pácal – Jantovský, Martinec, Lubina – Hejduk, Kudrna, St. Procházka (28. M. Procházka) – Kábrt, Plášek, Koudelka.
Vsetín: Čechmánek – Stavjaňa, Srdínko, Veber, Divíšek, Jakeš, Zubíček – Tomek, Vlach, Stantien – Sršeň, Galkin, Haščák – Kratěna, Dopita, Kapusta.

Na pardubickém ledě si obhájce titulu vybojoval postup do finále do letošní hokejové Staropramen extraligy, když ve čtvrtém vzájemném utkání přehrál domácí Pardubice.

Oba celky začaly toto utkání ve volnějším tempu než v pátek, ale hosté hned od začátku nasadili do hry více důrazu. Často si vypomáhali fauly, které Pardubičtí ale nedokázali nejen v úvodní třetině, ale ani v celém utkání potrestat. Ani hosté se však v první třetině střelecky neprosadili, ačkoliv měli místy výraznou převahu.

Čekání na gól ukončil ve 28. minutě kapitán Vsetína Vlach, a když po necelých dvou minutách dali Valaši druhý gól, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Hosté zcela ovládli kluziště, vytvářeli si další gólové šance a do konce třetiny dali ještě další gól.

Domácí měli v této části hry jedinou šanci ve 36. minutě, ale Milan Procházka sólo na Čechmánka neproměnil. O vzruch na začátku závěrečné třetiny se zasloužil slabý rozhodčí Tomáš Svoboda necitlivým rozhodováním, který zbytečně vytvářel nervozitu mezi hráči i diváky.

K jedinému úspěchu domácím napomohl nebezpečným zákrokem v 50. minutě obránce Vsetína Srdínko, který fauloval Lubinu, a z nařízeného trestného střílení bývalý vsetínský hráč Augusta prostřelil Čechmánka.

Pak bylo utkání na chvíli přerušeno, protože rozhodčí nařídil úklid hrací plochy. Po návratu na led měl Augusta v 53. minutě znovu šanci ke střelení druhé branky, ale tentokrát trestné střílení neproměnil. V nehezkém závěru Vsetín potvrdil kvality a nepustil domácí k tomu, aby zvrátili vývoj zápasu.

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Chci vyjádřit kvalitu a uznání soupeři. Porazit Vsetín dva dny po sobě je ještě nad síly našeho mladého mužstva. V začátku utkání jsme si sice vytvořili šance, ale tentokrát při nás nestálo štěstí.“

Jan Neliba (HC Petra Vsetín): „Do utkání jsme šli s vědomím udělat třetí rozhodující krok do finále. Podařilo se nám to po velmi dobrém výkonu celého mužstva podepřeného výtečným Čechmánkem.“