Staropramen extraliga ledního hokeje, SF1, pondělí 24.3.1997, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

10:1
6:0, 1:0, 3:1
Branky: 7. Galkin, 10. Sršeň, 12. Sršeň, 14. Hruška, 15. Kapusta, 17. Sršeň, 35. Sršeň, 45. Sršeň, 50. Dopita, 54. Dopita – 59. Hejduk. Rozhodčí: V. Svoboda – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 5100. Průběh utkání: 10:0, 10:1. Stav série: 1:0.
Vsetín: Čechmánek – Stavjaňa, Srdínko, Veber (40. Zubíček), Divíšek, Jaškin (40. Šafařík), Jakeš – Sršeň, Galkin (10. Hruška), Haščák – Kratěna, Dopita, Kapusta – Tomek, Vlach, Stantien.
Dynamo Pardubice: Salfický (14. Barta) – Augusta, Pácal, Malinský, Mudroch (17. Kříž), Píša, Cypljakov – Jantovský, Blažek, Lubina – Hejduk, Martinec, Koudelka (16. Plášek) – Kábrt, Kudrna, S. Procházka – navíc od 40. M. Procházka.

Vsetín ani ve svém osmém zápase v play off v řadě neokusil hořkost porážky a za přispění skvělého Sršně, který vstřelil pět branek a na dvě přihrál, rozdrtil Pardubice vysoko 10:1.

Petra začala ohromným tlakem a Pardubičtí se za útočnou modrou dostávali jen sporadicky jako například až v 7. minutě Blažek, před nímž Čechmánek zachraňoval robinsonádou. Do té doby měl ovšem mnohem více práce Salfický. O první kuriózní branku Vsetína se postaral Galkin, jemuž se tečovaná Sršňova střela odrazila od hlavy. Otřesen musel do šaten, nahradil ho Hruška a ten hned připravil „gólovku“ pro Sršně.

Druhý jmenovaný byl při chuti a ani ne za dvě minuty zasunul pod padajícího Salfického puk po třetí. I střídajícího Hrušku bylo hodně vidět. Ve 14. minutě lehce tečoval Jakešovu střelu od modré, překonal Salfického počtvrté a ten se raději nechal vystřídat Bartou. Jenže ten se v brance ani neohřál a Kapusta ho nechal vylovit puk z pardubické sítě popáté. Agilní Haščák, který ve druhém útoku nahradil Beránka zatáhl puk za Bartovu branku, našel volného Sršně, ten pohodlně zasunul za jeho záda a připsal si hattrick.

Ze strany hostů stojí za zmínku jen pěkné Hejdukovo sólo při přesilovce v 18. minutě a následné Cyplakovova střela, jenže první šanci zlikvidoval Čechmánek a druhá skončila na jeho tyči. Sršeň byl při střelecké chuti a svůj čtvrtý gól přidal při vyloučení Kříže. Domácí gólman musel vážněji zasahovat až při střele Jantovského těsně před sirénou.

Ve 45. minutě se opět trefil Sršeň. Naprázdno nevyšel ani nejlepší střelec základní části Dopita, který zvýšil dvěma brankami a dovršil „desítku“. Čestný úspěch hostů zaznamenal před koncem utkání nejagilnější pardubický útočník Hejduk, který lehkou střelou po ledě vzal Čechmánkovi vidinu na čisté konto.

Jan Neliba (HC Petra Vsetín): „Vytěžili jsme z nástupu. Po prvních šťastné brance jsme se rozjeli a po disciplinovaném výkonu jsme už hru jen kontrolovali. Chtěl bych pochválit celé mužstvo za první vyhraný zápas. Nejdůležitější je, že po dnešku vedeme 1:0, ale zítra hrajeme opět.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Měli jsme ze soupeře obrovský respekt a neunesli jsme ani psychickou zátěž. Vsetín hrál výborně a zvítězil zcela zaslouženě. Od první šťastně dané branky už výsledek jen zvyšoval a současně i bránil. Ale je lepší prohrát 10:1 než 4:3.“