Staropramen extraliga ledního hokeje, 31. kolo, pátek 3.1.1997, Zimní stadion města Olomouce

Olomouc

2:3
1:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 2. Polák, 22. Palinek – 18. Lubina, 34. Kudrna, 48. Blažek. Rozhodčí: Balej – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 3:5, navíc Bača (Olomouc) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 2800. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Olomouc: Horyna – Boháček, Bača, Pavlas, Černošek, Veber, Polák – Petrovka, Broš, Tomajko – Slavík, Trešl, Nohel – Černý, Palinek, Svoboda.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Cyplakov, Malinský, Pospíšil, Brdičko – Jantovský, Blažek, Lubina – Koudelka, Martinec, Hejduk – Procházka, Kudrna, Kábrt.

V neatraktivním, taktikou svázaném utkání s řadou nečistých zákroků, které rozhodčí Balej netrestal, domácí sice dvakrát vedli, ale Pardubickým se podařilo stav otočit a v dramatickém závěru vedení udržet.

Už po 66 sekundách vybojoval Palinek buly a Polák bombou od modré dostal Olomouc do vedení. Obě mužstva začala útočně s řadou šancí, ale oba brankáři chytali spolehlivě. Domácí Svoboda nezakončil svoje sólo a domácí pak sehráli špatně první přesilovku. V závěru Horyna stačil krýt střelu Jantovského, ale vzápětí po další chybě obrany Lubina zcela volný před Horynou blafákem vyrovnal.

Už ve druhé minutě druhé třetiny Palinek perfektní střelou pod horní tyčku opět zajistil Olomouci vedení. Hosté pak přitvrdili hru. Ve 32. minutě trefil pardubický Koudelka tyč a dvě minuty nato Kudrna opět po velké chybě domácí obrany napodruhé srovnal.

Ve 45. minutě vyjel brankář Horyna daleko před branku, vyrážel puk a rozhodčí Balej jeho zákrok kvalifikoval jako úmyslné zadržení kotouče. Domácí sice oslabení přežili, ale pak Blažek ideálně tečoval střelu Lubiny od modré a hosté vedli 3:2.

Olomoučtí odehráli zbývajících dvanáct minut nervózně až chaoticky. Nepomohla jim ani čtyřminutová přesilovka při vyloučení Martince za hru vysokou holí. V závěru měl pardubický brankář Barta několikrát i notnou dávku štěstí.

Jiří Látal (HC Olomouc): „Mužstvo nehrálo ve formě, spíše muselo zápas odedřít. Přesto jsme si vytvořili šance, ale branky střílel soupeř.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Bylo to rychlé utkání plné šancí. V závěru rozhodčí Balej pouštěl hru až za hranici únosnosti. Mužstvo splnilo perfektně stanovenou taktiku.“