Český Telecom extraliga ledního hokeje, 50. kolo, pátek 1.3.2002, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

3:2
1:0, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 2:41 Sochor (Demel), 27:59 Němec (Hudler, Veselý), 58:55 Hudler (Němec) – 39:12 Mikeska (P. Sýkora), 43:23 Rolinek (Malinský, D. Pospíšil). Rozhodčí: Haškovec – Bláha, Šátava. Vyloučení: 4:10, navíc Hriňa – Lubina oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 3250. Střely na branku: 32:36. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Vsetín: Biegl – J. Polák, Hriňa, Luža, Němec, Kuboš, Vašut – Sochor, Vlach, Demel – Kucharczyk, Hudler, Streit – Kotásek, Veselý, Valko.
Dynamo Pardubice: Salfický – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Malinský, M. Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, Blažek, Lubina (27.–37. S. Procházka) – Tvrdík, Rolinek, D. Pospíšil.

Vytížený vsetínský útočník Jiří Hudler, který zároveň vypomáhá Liberci v play off první ligy, rozhodl v 59. minutě o výhře nad Pardubicemi 3:2. Východočeši tak propásli šanci si definitivně pojistit druhé místo v extralize, mistrovský Vsetín zvýšil svůj náskok na deváté příčce.

Hned ve 3. minutě se po levém křídle prosmýkl Sochor před pardubickou branku a první střelou zápasu otevřel skóre. Zaskočené hosty neprobudily ani dvě přesilovky za sebou, dobře bruslící Valaši Demelovo sekání i Polákovo hákování s přehledem ubránili. V 10. minutě se střela Veselého z mezikruží otřela o levou tyčku Salfického branky a tím v první třetině hokej skončil. Ve zbytku času byly k vidění spíše fauly a drobné potyčky mezi hráči.

Do druhé části zápasu vstoupili domácí přesilovkou pět proti třem, speciálně sestavená formace Vsetína však vystřelila na Salfického jen tři nepříliš povedené rány. Nečistý boj plný faulů hokejkami pokračoval. Chvíli před polovinou utkání se nechal od Hudlera vyprovokovat Lubina. O dvě generace mladšího centra domácích srazil ranou pěstí do obličeje a ke dvěma minutám za hrubost vyfasoval desetiminutový trest. Zkrat pardubického veterána potrestal Veselý, který v přesilovce po Hudlerově přihrávce z ideální pozice propálil Salfického.

Po druhé brance Valaši ovládli hru a pardubické hráče k Bieglovi na dostřel moc nepouštěli. Necelou minutu před druhou sirénou si však domácí beci nepohlídali Mikesku, a ten své sólo na dvakrát proměnil.

V úvodu třetí třetiny nevyužil Vsetín svou druhou přesilovku pět proti třem a krutě za to zaplatil. Chvíli poté, kdy Východočeši hráli v plného počtu, srovnal z blízka Rolínek. Navzdory ztrátě náskoku zůstala aktivita na hokejkách Vsetína. Gólové šance Kotáska a Hrini dokázal Salfický vykrýt, Valko tak v brejku zbytečně hledal lépe postaveného Hudlera. Dvě minuty před koncem neuspěl tváří v tvář Salfickému Vlach, a tak režii zápasu vzal do svých rukou Hudler. Z pravého křídla propálil ranou pod horní tyčku Salfického a zajistil Valachům tři body. Závěrečná power play už totiž hostům efekt nepřinesla.

Jan Neliba (HC Vsetín): „Projevilo se, že Pardubice jsou v play off a také nám už nic nehrozí. Hrálo se proto v tempu nahoru a dolů. Kvalitní hokej je pro nás důležitý vzhledem k divákům, kteří přišli v hojném počtu.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Již tradičně jsme dostali ve Vsetíně v první třetině gól, což nás nadlouho srazilo na kolena. Dokázali jsme sice dvoubrankový náskok domácích vyrovnat, dvě minuty před koncem nás po hrubé chybě soupeř přečíslil a vstřelil rozhodující gól. Spravedlivější by byla remíza, Vsetín však hrál velmi kvalitní utkání.“