Český Telecom extraliga ledního hokeje, 29. kolo, úterý 4.12.2001, Arena Pardubice

České Budějovice

5:1
3:0, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 3:37 T. Blažek (M. Duben), 3:58 S. Procházka (D. Pospíšil), 6:19 D. Pospíšil (S. Procházka), 20:49 Tvrdík (Průcha), 25:21 Rolinek (D. Pospíšil) – 23:21 Bartoš (Brož). Rozhodčí: Turčan – Vöröš, Šimůnek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 5375. Střely na branku: 42:16. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Duben, Mudroch, A. Novotný, Malinský, od 53. navíc Čáslava – Průcha, Janecký, Tvrdík – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Rolinek, D. Pospíšil, S. Procházka – od 53. navíc Koukal, Vítek.
České Budějovice: Kučera – Čierny, Vaněček, Kotaška, Zubíček, R. Suchánek, Krajíček – Štrba, Kořínek, Sailer – Rob, Horák, Bartoš – Brož, J. Novotný, Michálek.

Hokejisté Pardubic porazili v zápasu 29. kola extraligy České Budějovice 5:1 a vyhráli tak i druhé utkání v zrekonstruované domácí hale. Východočeši o zisku bodů rozhodli již v první třetině, kdy si v rozmezí čtyř minut vybudovali tříbrankový náskok.

Domácí nastoupili bez bratří Sýkorů a Mikesky, ale s Jihočechy neměli vážnější problémy. Ospalým dojmem působící hosté potrestali v rozmezí jedenadvaceti vteřin Blažek a Procházka, a když v sedmé minutě přidal Pospíšil třetí gól, vyžádal si trenér hostí Jágr oddechový čas. Hra Jihočechů se ale příliš nezměnila.

V 10. minutě se domácím nabídla šance hrát 106 vteřin dvojnásobnou přesilovku, ale Kudrna školáckým faulem tuto šanci zmařil. Hosté se v první třetině dostali do jediné gólové šance, Sailer, ač sám před Svobodou, ale neskóroval.

Převaha domácích pokračovala i v druhé části a už po necelé minutě vedli Pardubice čtyřgólovým rozdílem. Ve 24. minutě sice zapomenuli na Bartoše, který se vrátil z trestné lavice a hned překonal domácího Svobodu, žádné drama se však nekonalo. O dvě minuty později třetí pardubický útok při další přesilovce dokonale rozebral soupeře a vyloučený Štrba se po 40 vteřinách mohl vrátit na led.

V závěrečné třetině tempo hry oboustranně polevilo, hosté poznali marnost svého snažení a domácí byli víceméně spokojeni s náskokem. Brankáři Svoboda i Kučera tak již neinkasovali.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Dnes jsme hráli s chutí, dali rychlé tři góly a pak jen kontrolovali hru. S výsledkem jsme spokojeni.“

Jaroslav Jágr (HC České Budějovice): „Nehrajeme dobře v obraně, což dokumentovaly po dorážkách inkasované branky. Začátek zápasu jsme nestihli a výpadek ovlivnil naši hru. Pardubice pak jen kontrolovaly hru. Nyní se musíme soustředit na příští zápasy.“